Sari la conținut

Resuscitare barca ataș


pinnochio
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 127
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

iomamen2000 resuscitezi ce ai. @pinnochio e ceva de munca dar am vazut din posturile tale ca le ai cu metalele. Bine ca liniile exterioare nu-s prea sifonate. Si eu am schimbat un fund de atas din aceleasi motive si mi-a iesit destul de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul de fata nu se restaureaza vreun Bentley. E doar o copae din tabla fara valoare istorica sau de alt fel.

 

Asta e treaba romaneasca, munca in zadar fara vreun rezultat de calitate.

 

Daca nu ai forma originala + rezistenta poti sa il culci pe azorel in ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azorel al meu nu doarme in aia...are una de fibra.nu tine nici rece-.....lasati omu in pace ...daca sta bine cu timpul liber...rezolva cazul..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

După cum spune și titlul,o nouă provocare,resuscitare,reparație barcă ataș și montaj pe cadru.Piesele aparțin lui Nica(255b)

e ca si cum ai vrea sa faci o femeie de 80 de ani la varsta pubertatii...esti din tm,nu is sau vs.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omul probabil voia unele incurajari la provocarea lui,sugestii in sensul bun al cuvantului,idei etc.. mainile lui mestesugesc frumos,am fost incantat sa-l cunosc,sa vad,sa admir si bineinteles sa-l

 

http://olx.ro/oferta/firma-comercializam-tabla-aluminiu-cupru-inox-alama-ID6qLFV.html#22791ef267

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mitrut spor la treaba, sunt sigur ca va iesi ceva deosebit la final si nu te lasa descurajat de toti "Gica-Contra" de pe net, majoritatea asteptam poze sa vedem cum progresezi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca ma bag si eu contra la Gica-Contra. Sa vedem ce iese! (impreuna cu aceeasi rugaminte ca a colegului de mai sus, poze te rugam!) Si spor la treaba :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă e atașu din poză...e mai valoros decât 30 bani pe kilogram.

Dacă e atașu din poză...e mai valoros decât 30 bani pe kilogram.

post-86931-0-59241100-1471274414_thumb.jpg

Editat de pinnochio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca si daca e "ceva" rugina daca se doreste, se rezolva.

Aici se vede ca era doar forma atasului, iar un pasionat s-a implicat si cred ca a reusit sa refaca, folosind doar "botul de zeppelin", iar restul a fost refacut, cu sabloane de carton si pasiune!

Poate fi un exemplu ca se poate!

post-33773-0-81272700-1471327496_thumb.jpg

post-33773-0-96097000-1471327616_thumb.jpg

post-33773-0-11569800-1471327636_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand eram mai tanar,nici nu voiam sa aud de atas,dar acum imi place si "am pus pe picioare" o motocicleta doar de dragul de a merge cu unul. Bineinteles ca nu toti suntem norocosi sa gasim un atas de fabrica sau nu avem banii necesari pt el,asa ca ne multumim cu ce mai gasim prin cotetele si magaziile batranilor. Si atasele de Cooperativa au farmecul lor,doar ca ele nu se mai afla in cea mai buna forma si atunci e normal sa le mai carpesti,ciocanesti,pentru a le aduce la forma initiala.

Eu iti urez succes in reconditionarea atasului, Pinnochio!

post-84051-0-50051200-1471369124_thumb.jpg

post-84051-0-97182000-1471369127_thumb.jpg

post-84051-0-69689000-1471369130_thumb.jpg

post-84051-0-47695000-1471369135_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ,sa vezi cum arata barca de la atasul de la eMul meu de ziceai a este din desene animate fred si barney , si cu o foaie de tabla de1mm am croit fundu si sudat ,a iesit ca de fabrica nu ce cometeaza frustatul ioammen...un bulangiu ce ti poluiaza topicul.

post-54357-0-41498200-1471383039_thumb.jpg

post-54357-0-93713900-1471383237_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...