Sari la conținut

accident Bucuresti - Mihai Bravu - intre Iancului si Vatra Luminoasa


XaeL
 Share

Postări Recomandate

Baiatul este un bun prieten al meu si este ok. Aseara a fost externat dupa controale temeinice si din fericire a scapat doar cu arcada sparta si mici contuzii pe ici pe colo. Situatia clasica... bmw-ul a incercat sa intoarca de pe banda doi si nu l-a vazut el s-a trezit cu masina in fata incercand sa franeze din scurt si sa evite dar fara succes. Am inteles ca era un "el" la volan.

 

Edit: Motorul a fost recuperat ;)

Sanatate multa motociclistului si reparatie usoara la motor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daune din ce am inteles ca eu nu am vazut-o dupa... telescoape, carene sparte si alte maruntisuri de genul. Motorul a scapat doar zgariat, radiatorul este ok, ramane de vazut mai departe daca si cadrul este ok.

Cat despre daune acum sa vedem care vor fi caile mai rapide pentru reparatii. Inca nu cunosc amanunte despre asiguratorul boului cu bmw-ul si altele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În general suntem văzuţi în trafic, problema e că bizonul ne percepe (alături de biciclişti) ca pe nişte săraci care trebuie să se dea la o parte, abia după ce au comis-o află că trebuie sa ramână pe loc pentru măsurători şi începe să le sune în creier expresia "dosar penal".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daune din ce am inteles ca eu nu am vazut-o dupa... telescoape, carene sparte si alte maruntisuri de genul. Motorul a scapat doar zgariat, radiatorul este ok, ramane de vazut mai departe daca si cadrul este ok.

Cat despre daune acum sa vedem care vor fi caile mai rapide pentru reparatii. Inca nu cunosc amanunte despre asiguratorul boului cu bmw-ul si altele.

» Post actualizat in 17 Aug 2016 13:05

din fericire, ambii au asigurare.

din nefericire, ambii au la carpatica.

» Post actualizat in 17 Aug 2016 13:05

asigurarea poate fi verificata online.

http://asfromania.ro/consumatori/baza-de-date-cedam/interogare-polite-rca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum frate ca frate, dar hai sa fim corecti.Soferul bmw-ului poate vroia sa intoarca,sa mearga drept,stanga,dreapta, sa isi ia zborul, ca si asa astia fabricau elice de avion inainte, el are vina lui.Rider-ul nostru ce cauta venind pe marcajul de interzicere a trecerii?Din poza masina pare pe benzile 3 si 4, rider-ul daca venea dinspre Iancului probabil era incadrat pe banda a 3 a si a incercat sa taie marcajul de trecere interzisa ca sa ajunga mai usor pe banda a 4 a, mai ales ca la sfarsitul marcajului a avut loc impactul.Fiecare cu vina lui.In instanta poate castiga oricare dintre cei doi, in functie de avocat.Nu ma injurati, sunt alaturi de voi, tin partea unui motociclist oricand insa in acest caz am unele dubii.

Imi pare rau pentru prietenul tau si ma bucur ca este bine, insanatosire grabnica si sa ne vedem cat mai curand pe sosea.

 

 

 

Trafic usor tuturor si " Suport 81" !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum frate ca frate, dar hai sa fim corecti.Soferul bmw-ului poate vroia sa intoarca,sa mearga drept,stanga,dreapta, sa isi ia zborul, ca si asa astia fabricau elice de avion inainte, el are vina lui.Rider-ul nostru ce cauta venind pe marcajul de interzicere a trecerii?Din poza masina pare pe benzile 3 si 4, rider-ul daca venea dinspre Iancului probabil era incadrat pe banda a 3 a si a incercat sa taie marcajul de trecere interzisa ca sa ajunga mai usor pe banda a 4 a, mai ales ca la sfarsitul marcajului a avut loc impactul.Fiecare cu vina lui.In instanta poate castiga oricare dintre cei doi, in functie de avocat.Nu ma injurati, sunt alaturi de voi, tin partea unui motociclist oricand insa in acest caz am unele dubii.

Imi pare rau pentru prietenul tau si ma bucur ca este bine, insanatosire grabnica si sa ne vedem cat mai curand pe sosea.

 

 

 

Trafic usor tuturor si " Suport 81" !

posibil sa fi fost impins pana acolo. chiar nu m-am uitat dupa urme de franare si altele de genul cand am facut poza pt ca ma grabeam la munca, iar de la serviciu ies pe intuneric si nu se mai vedea nimic. oricum, moto e intoarsa cu fata invers, deci clar nu l-a pus jos fix in punctul ala. doar daca moto nu venea de pe contrasens peste ambele linii de tramvai, ceea ce sincer ma indoiesc ca s-a intamplat.

poate ne spune DragosT care a fost situatia, cu mai multe detalii.

P.S. daca a incercat sa evite clar a ajuns mai in stanga decat circula in mod normal.

» Post actualizat in 17 Aug 2016 14:07

Situatia clasica... bmw-ul a incercat sa intoarca de pe banda doi si nu l-a vazut el s-a trezit cu masina in fata incercand sa franeze din scurt si sa evite dar fara succes.

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu te ignoră. Obișnuiți cu ritmul de deplasare al mașinilor, mulți apreciază greșit viteza cu care se deplasează - și mai ales cu care accelerează o motocicletă. Te vede cu colțul ochiului, își face o estimare sumară (greșită) despre distanța dintre tine și el, își imaginează că are timp și se bagă. Poc.

Exact.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

 

Unele "mobre" americane au din constructie 3 lumini (faruri) aprinse in fata in permanenta. De ce oare?

Pentru ca obezitatea ...

Pentru ca vapoare nu motociclete...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt oameni care nu vad trenul, crezi ca 10kg in plus de becuri ajuta mai mult decat frane si ciclistica bune?

ei vad trenul, dar au brandul gros, bila mare, brandul pe botul carutei original din jermania si-s plini de impresii legate de abilitatile lor...

brandul lor si brandul masinii ii vor scoate, au ei timp sa treaca....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum ceva ani conduceam un Mercedes Cobra galben si, ziua in amiaza mare, stand la semafor pe Mosilor, coboara de pe trotuar un Tico verde (din ala inscriptionat cu Tuborg parca) si se opreste cu botul fix in stopul meu din dreapta. Rezultat: stopul meu spart si putina vopsea combinata, botul lui facut arsice, cu radiator spart si tot tacamul. Stiti ce a zis? "Scuze, nu te-am vazut!" Imbecili din astia vreti voi sa vada motocilclete?!? Nivelul de competenta in ale condusului + cel de civilizatie este mult sub nivelul marii, daca nu esti pe modul "stealth" (adica sa-ti inchipui ca esti invizibil si sa eviti tu TOT) sansele sa te tavaleasca vreunul sunt extrem de mari, zilnic.

Sanatate si succes BMW-istului pe 2 roti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...