Sari la conținut

Ghid impotriva tepelor - ce poti face inainte de a cumpara o motocicleta


l.u.v
 Share

Postări Recomandate

Silver Arrow - cu conserva asa am facut (ITP la RAR in ianuarie 2019 ) si cum motocicleta e autovehicul  credeam ca e acelasi lucru .

Dl Goe are dreptate cand afirma ca e nevoie sa fie duse pe sus - legal asa e ca de te 'opreste' e de belea -ceva cu circularea pe drumul public vara verificare tehnica valabila ,mai exact scrie pe PV . 

 

Revenind - de clientii care dupa test ofera e cum e dar de clientii care ofera -10% la telefon dupa ce vad niste poze ce zici? Mai ales ca in anunt nu e mentionat nicaieri negociabil ... 

Pe cei care platesc mai tarziu lasa o suma garantie si poftim talonul . Motorul ,cheile si cartea raman pe loc pana la 'semnarea' contractului . Daca se prezinta in termen ok ,daca nu declaratie pe proprie raspundere ce si cum cu talonul si 37 lei pt un nou talon - trebuie si niste copii dupa original .Pt trebusoara asta e avansul .

Se poate vinde si fara talon (daca e pe numele tau si declari pierdut ) ,probat in ianuarie ... la faza asta poate comenteaza platitorul avansului si iese urat  .

Nesimtirea nu se mai poate trata acum dar care vine la test si totul e ok decat ca el nu mai cumpara ar putea fi o solutie sa se prezinte cu litrul de titei -nu banii pe litru ci efectiv sticla - daca se incetateneste obiceiul dispar amatorii de plimbari/testari gratis .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

aia care ofera doar 10% in minus dupa poze e ok, m-am obisnuit, poate vine s ao vada si tot cu banii aia o ia.  mai rau e de aia de ofera -30% tot dupa poze. 

treaba cu garantia cred ca e singura solutie, merci de pont. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, vladvlad a spus:

Un coleg din Brasov, daca stie ceva despre mobra sau despre proprietar.

 

https://www.olx.ro/oferta/ducati-monster-620-ID9mgIn.html#04b31e645b;promoted

 

Multumesc!

Salut. Personal nu il cunosc dar daca vrei pot sa arunc o privire inainte sa faci un drum pentru ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna a vant de razbunare asta... Brasov cu numar de Bucuresti ,dar e numai o parere . Cum nu stiu contextul mai multe nu pot sa zic si nici nu zic pt ca nu e ok .

VladVlad lumina dar numai gasitorului pe mesagerie .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, mottofreee a spus:

Suna a vant de razbunare asta... Brasov cu numar de Bucuresti ,dar e numai o parere . Cum nu stiu contextul mai multe nu pot sa zic si nici nu zic pt ca nu e ok .

VladVlad lumina dar numai gasitorului pe mesagerie .

 

@mottofreee De fapt ce ai vrut sa exprimi aici? Ca n-am inteles nimic.

Editat de TETEA.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca e dubios din anumit punct de vedere ca cineva sa se intereseze de proprietarul unei motociclete din alt judet .

Dupa ,am adresat o cerere catre VladVlad sa povesteasca cu cel care poate da relati mai pe larg pe mesageria privata .

 

einstein1984 ,de fapt anuntul e eronat ca e 2014 (a picat un 1 la tipar) si de atunci (2014) motocicleta a mers si cu spatele ...Pana sa o vanda facut inconjorul lumii pe CBR si asa ca  89.884 Km e plauzibil . Inca in Romania modificarea kilometrajului nu e infractiune directa - poti afla kilometrajul la data intrarii in tara dar trebuie sa cumperi motocicleta pt a putea deschide proces civil  pe inselaciune :)))))))))))

Exemplu jermaniei e de urmat - ca tot is iei fruncea (in Europa ca rezerva jermaniei in aur e pastrata in state) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi se pare deloc dubios sa te interesezi de propietar. Te scuteste de un drum . Era sa fac un drum inutil la bucuresti in iarna pentru o mobra care a fost busita frontal. Luna trecuta am salvat o prietena de la o teapa destul de sigura. Din pacate eu am facut drumul cu altcineva pentru acceasi mobra vara trecuta, mobra fiind o rabla infecta , desi e prezentata pe olx ca impecabila

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Teapa de la urmasii ciobanului Bucur am luat si eu . Este o vorba cu padurea si uscaturile dar prin partile alea exceptia o face lemnul verde . Acum e de asteptat sa sara la gat admini de prin acele locuri .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare. 

Ma poate ajuta cineva sa verific o motocicleta in Cluj in vederea cumpărării? Deși in anunț este o singura poza, după o discuție cu proprietarul mi-a trimis mai multe poze și o filmare. Are mai multe zgârieturi dar nu ma deranjează acest aspect, eu fiind începător. .https://www.olx.ro/oferta/triumph-rocket-touring-IDclgCA.html 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 1 year later...
  • Kristian K changed the title to Ghid impotriva tepelor - ce poti face inainte de a cumpara o motocicleta

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...