Jump to content
Sign in to follow this  
Sinuhe

condus inainte de eliberarea permisului

Recommended Posts

Salut ,

Maine sunt programat pt proba practica. Intrebarea mea este ce se poate intampla daca dupa ce am fost declarat admis , eu circul fara dovada , avand la mine doar hartia politistului de examinare? . Maine trebuie sa mut o motocicleta in alt loc iar de sambata plec , deci e destul de urgent,mai ales ca am aflat ca nu se poate elibera dovada in prima zi.

Multumesc!

Penal.

Cum ai luat sala ?

Edited by pacaliciossu

Pai tu ar trebui sa stii mai bine ca noi (fiind proaspat promovat de examen) care este pedeapsa pentru CONDUCEREA MOTOCICLETEI FARA PERMIS.

Hârtia de la examinator nu cred că te ajută cu ceva. Trebuie ca datele să fie deja la ei în sistem. Dacă sunt și te oprește, teoretic ar trebui să scapi cu o amendă standard, ca și când nu ai avea actele la tine. Dacă datele nu sunt însă în sistem iar milițianul este zelos, se poate lăsa cu dosar penal.

Nu cred ca e penal. Practic el are dreptul de a conduce (dupa ce e declarat admis) insa nu are dovada. Cred ca e vorba de amenda. In Brașov stiu ca dovada o poti primi dupa 1-2 ore după ce ajunge politistul inapoi cu actele.

sala am luat-o bine :)

Intrebarea mea se baza pe faptul ca la cateva ore dupa ce ai fost declarat admis la proba practica , te afli deja in baza de date. Singurul lucru care lipseste esta cartonul.

Mai bine intreaba-l pe politistul examinator DUPA ce te declara admis.

Oameni buni ....ce va lipseste?. Eu inteleg ca a luat sala si este programat pentru traseu.!!!!

Rahatul ala de dovada este valabil doar cu instructorul in spate...in rest nu are carnet, deci PENAL

Oameni buni ....ce va lipseste?. Eu inteleg ca a luat sala si este programat pentru traseu.!!!!

Rahatul ala de dovada este valabil doar cu instructorul in spate...in rest nu are carnet, deci PENAL

sunt programat pentru traseu maine. Vreau sa conduc tot maine , DUPA ce am fost declarat admis.

DUPA ce am fost declarat admis.

Multa bafta sa iei!

sunt programat pentru traseu maine. Vreau sa conduc tot maine , DUPA ce am fost declarat admis.

Ma bucur ca esti increzator in reusita ta, dar si dupa ce ai fost declarat admis, sistemul nu stie decat ca tu esti fara permis. Trebuie sa treaca 2-3 zile pana preda organul hartiile si se introduc in sistem.

Dupa aia...faci ce vrea plt....poti sa lasi permisul la ei pana te opresc primii prietenosi

Prietene nu ai inceput bine. Regulile se respecta dupa cum au fost facute, nu dupa cum ti se pare tie ca trebuiesc respectate.

Imi este teama sa ma gandesc cum vei conduce

Nu mai ai rabdare cateva zile pina iti primesti carnetul?

Asteapta inca o zi si te duci frumos si iti iei dovada. Doar daca nu vrei necazuri inca din prima zi.

Prietene nu ai inceput bine. Regulile se respecta dupa cum au fost facute, nu dupa cum ti se pare tie ca trebuiesc respectate.

Imi este teama sa ma gandesc cum vei conduce

Nu mai ai rabdare cateva zile pina iti primesti carnetul?

"Maine trebuie sa mut o motocicleta in alt loc iar de sambata plec , deci e destul de urgent"

» Post actualizat in 25 Aug 2016 16:26

Asteapta inca o zi si te duci frumos si iti iei dovada. Doar daca nu vrei necazuri inca din prima zi.

as face asta , dar politia nu are program sambata.

Iti va spune si examinatorul dupa ce iei examenul (bafta!) ca nu conduci pana nu iese cartonul.

Aranjezi și tu treburile în funcție de permis nu invers...

Dupa ce ca nu stie, nu asculta, are niste justificari puerile,...mai este si ...vorba unui mare contemporan :lol: ....FATALAU.

Urca frate cu c.oaie pe ea si mut-o de azi ...ce te retine, cine te cauta? si apoi fa si 2-3 crestaturi pe stanga ...da bine la prieteni

Permisul nu se elibereaza in aceeasi zi (cel putin nu in Bucuresti). Dupa ce vei fi admis, examinatorul iti va spune cand te poti duce sa ridici cartonul (deobicei a doua zi, dupamiaza). Nu te grabi sa pleci fara permis, nu ar fi asa dragut sa fii admis si sa stai 5 ani fara :)

Treaba cu "Maine trebuie sa mut o motocicleta in alt loc iar de sambata plec , deci e destul de urgent" mi se pare cam stupida... gandeste-te ca exista sansa sa pici.

Edited by iaco

Avocatul necuratului: în afară de razii, miliția nu prea oprește motocicliști în orașe dacă merg normal (dubios de încet sau nesimțit de tare).

gandeste-te ca exista sansa sa pici.

merci de raspuns , ai dreptate.

Aranjezi și tu treburile în funcție de permis nu invers...

multumesc , asa o sa fac.

Spuneam ca in Brasov dovada se eliberează in cateva ore dupa examinare. Eu când am luat mi-a zis examinatorul sa mai zabovesc un pic și sa merg sa iau dovada. Nu am fost ca nu aveam ce sa conduc.

Spuneam ca in Brasov dovada se eliberează in cateva ore dupa examinare. Eu când am luat mi-a zis examinatorul sa mai zabovesc un pic și sa merg sa iau dovada. Nu am fost ca nu aveam ce sa conduc.

merci . Eu am vorbit cu instructorul si mi-a spus ca in Ploiesti nu se elibereaza in aceeasi zi.

"Maine trebuie sa mut o motocicleta in alt loc iar de sambata plec , deci e destul de urgent"

» Post actualizat in 25 Aug 2016 16:26

as face asta , dar politia nu are program sambata.

Esti roman sadea.

Asta ne caracterizeaza ca popor: sa gasim mereu o scuza (de obicei puerila sau tampita de-a dreptul) pentru orice.

Daca chiar arde nu gasesti tu un prieten motociclist care sa iti mute mobra?

Sa stii ca asa procedeaza si cretinii aia care-ti intorc in fata peste linia continua '' Ce sa fac domne ca am pe mama bolnava acasa dintre care sunt si pensionat pe caz de boala, si e copilul in masina ca pina la giratoriu e 500 de metri''

Ti s-a raspuns. De mai multe ori. Dar tu fa ce te taie capu', daca o sa te sui pana sa iei plasticu' si o sa te alegi cu dosar penal cu atat mai bine, un prost mai putin pe strazi. Daca o sa alegi sa astepti sa-ti iei plasticu' inseamna ca ai ceva in capsor ceea ce e muult mai bine atat pentru tine cat si pentru noi, ceilalti de pe strazi.

Alege!