Sari la conținut

Accident Cluj pe Mehedinti cu Vidraru


caesar
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 67
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Se vede clar cum acest ' sofer' actioneaza semnalizarea stanga dupa impact, practic la 3 sec...in niciun caz cu 50m fata de viraj stanga. Greu sau imposibil de evitat..

Editat de dedant68
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mmmda. Uite de ce se păstrează distanța. Cu proba sau fara, va fi culpa comună. 1: mizerabilul ala va ramane fara permis si motociclistul o va musca pentru nepastrarea distantei si blah blah conducere preventivă.

 

Am muscat o si eu asa, n am avut ce i face.

Am patit o in fata aa teatru, cand ala de pe banda 2, de mers inainte, a virat stanga, fara semnalizare. Eu,m am proptit in el. Cu martori si cu marcaj cu tot, el fara semnalizare, eu pe banda corespunzatoare. Culpa comuna, faceti va masinile.

 

De rahat...

Editat de clujraider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mmmda. Uite de ce se păstrează distanța. Cu proba sau fara, va fi culpa comună. 1: mizerabilul ala va ramane fara permis si motociclistul o va musca pentru nepastrarea distantei si blah blah conducere preventivă.

 

Am muscat o si eu asa, n am avut ce i face.

Am patit o in fata aa teatru, cand ala de pe banda 2, de mers inainte, a virat stanga, fara semnalizare. Eu,m am proptit in el. Cu martori si cu marcaj cu tot, el fara semnalizare, eu pe banda corespunzatoare. Culpa comuna, faceti va masinile.

 

De rahat...

Mie mi se pare ca vroia sa il depaseasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mmmda. Uite de ce se păstrează distanța. Cu proba sau fara, va fi culpa comună. 1: mizerabilul ala va ramane fara permis si motociclistul o va musca pentru nepastrarea distantei si blah blah conducere preventivă.

 

Am muscat o si eu asa, n am avut ce i face.

Am patit o in fata aa teatru, cand ala de pe banda 2, de mers inainte, a virat stanga, fara semnalizare. Eu,m am proptit in el. Cu martori si cu marcaj cu tot, el fara semnalizare, eu pe banda corespunzatoare. Culpa comuna, faceti va masinile.

 

De rahat...

 

La culpa comuna se despagubesc ambii soferi,cu 50% din valoarea pagubei,fiecare,de pe RCA-ul celuilalt.

 

Ca sa nu existe "nu cred",eu am fost despagubit ,la culpa comuna.Dar la inceput am fost trimis la plimbare de catre asiguratori,doar dupa ce le-am adus legea in fata au inceput sa miste dosarul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

La culpa comuna se despagubesc ambii soferi,cu 50% din valoarea pagubei,fiecare,de pe RCA-ul celuilalt.

 

Ca sa nu existe "nu cred",eu am fost despagubit ,la culpa comuna.Dar la inceput am fost trimis la plimbare de catre asiguratori,doar dupa ce le-am adus legea in fata au inceput sa miste dosarul.

Mna, eu am scos 400 de euro si mi am facut aripa, usa... ala a ramas o luna pe dreapta si pe mine m au coco cu avertisment ca n am condus preventiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care pastrare a distante?

erau pe benzi diferite.

nenea a facut stanga fara sa se asigure...

nenea NU a semnalizat.

 

de unde culpa comuna?

cu filmarea asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vede clar cum acest ' sofer' actioneaza semnalizarea stanga dupa impact, practic la 3 sec...in niciun caz cu 50m fata de viraj stanga. Greu sau imposibil de evitat..

o fi pus pe avarii. nu se vede in cadru semnalul drept

EDIT: clar nu a semnalizat. ma refer la pusul semnalului dupa impact

EDIT 2: nevermind, se vede pe finalul filmarii stopul dreapta. nu e pe avarii. deh, incerc eu sa caut binele in oameni :(

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vede clar cum acest ' sofer' actioneaza semnalizarea stanga dupa impact, practic la 3 sec...in niciun caz cu 50m fata de viraj stanga. Greu sau imposibil de evitat..

 

Daca asta e greu de evitat, mai bine stai acasa. Pe cuvant, iti pui viata in pericol. Pe a ta si pe a altora. Vina e 100% a motociclistului. Ala, chiar daca nu a pus semnal, a incetinit, a facut mai intai usor dreapta ca sa execute virajul la stanga si dupa a tras de volan. Motociclistul n-a schitat nici un gest, cred ca nici frana nu a pus. Daca vi se pare ca motociclistul e o victima fara nicio vina, STATI ACASA! Nu ne puneti pe noi, restul, in pericol!

Ca sa nu mai vorbim de viteza, ca e un subiect mult prea discutat pe aici. Eu vad o maimuta care trage de gaz si la prima situatie de trafic (nu foarte grea), face poc!

Editat de son_of_god
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca asta e greu de evitat, mai bine stai acasa. Pe cuvant, iti pui viata in pericol. Pe a ta si pe a altora. Vina e 100% a motociclistului. Ala, chiar daca nu a pus semnal, a incetinit, a facut mai intai usor dreapta ca sa execute virajul la stanga si dupa a tras de volan. Motociclistul n-a schitat nici un gest, cred ca nici frana nu a pus. Daca vi se pare ca motociclistul e o victima fara nicio vina, STATI ACASA! Nu ne puneti pe noi, restul, in pericol!

Ca sa nu mai vorbim de viteza, ca e un subiect mult prea discutat pe aici. Eu vad o maimuta care trage de gaz si la prima situatie de trafic (nu foarte grea), face poc!

Ba ej' nebun? Da, poate scuteristul trebuia sa fi cascat putin mai bine ochii, dar in nici un caz nu e 100% vina lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul n-a schitat nici un gest, cred ca nici frana nu a pus.

ia-o cadru cu cadru.

a franat, a si blocat fata... pe la sec 7...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca asta e greu de evitat, mai bine stai acasa. Pe cuvant, iti pui viata in pericol. Pe a ta si pe a altora. Vina e 100% a motociclistului. Ala, chiar daca nu a pus semnal, a incetinit, a facut mai intai usor dreapta ca sa execute virajul la stanga si dupa a tras de volan. Motociclistul n-a schitat nici un gest, cred ca nici frana nu a pus. Daca vi se pare ca motociclistul e o victima fara nicio vina, STATI ACASA! Nu ne puneti pe noi, restul, in pericol!

Ca sa nu mai vorbim de viteza, ca e un subiect mult prea discutat pe aici. Eu vad o maimuta care trage de gaz si la prima situatie de trafic (nu foarte grea), face poc!

Tu vrei sa faci topicul acesta de 10 pagini?! Eu ma mut pe SERVICE SI INTRETINERE, acolo lucrurile sunt reale :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere grasul ala cu Citroenul poarta toata vina. Magarul..a vrut sa se absolve de vina, a semnalizat stanga inainte sa se deie jos din masina.Doar pt asta merita o bataie buna. Oare motociclistul trebuia sa ghiceasca faptul ca grasu' voia sa parcheze pe stanga? Sper din tot sufletul ca filmarea va ajunge la motorist sa-l frece pe gunoiul ala cu Citroen.

Editat de Calin26
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia-o cadru cu cadru.

a franat, a si blocat fata... pe la sec 7...

Poate, dar n-as paria pe asta! Ce vad clar, e o manevra de evitare gresita. Scuteristul incearca sa evite tot pe parte stanga. Clar conducea mult-mult mai repede decat ingerul lui si clar mult mai repede decat skilul pe care il poseda. Nu-mi dau seama cu semnalizarea. Ori grasanul a agatat-o cand s-a dat jos din masina, ori a pus avariile, nu cred sa aiba atat de mult sange rece si control sa stea sa-si faca un calcul de secunda: "ba, ce am gresit eu aici? aaaa, n-am pus semnal, sa-l pun repede sa fiu curat!". Sau poate cine stie...

L.E.: la sfarsit se vede ca nu-s avarii, se vede clar tot spatele masinii!

Editat de son_of_god
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate, dar n-as paria pe asta! Ce vad clar, e o manevra de evitare gresita.

eu unu inca nu am vazut roata de fata in unghiul ala invartindu-se...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti paralelii comenteaza pe aici=))) ce nu e clar in filmare? Nu conteaza, si semnalizarea daca o avea pusa tot vina grasului cu citroen era, in momentu in care pui semnalizare stanga te asiguri ca nu esti depasit! Sper ca te-ai dus cu filmarea la scuterist sau poate esti chiar tu si ai facut rost de ea. Daca scuteristul depasea o coloana atunci se schimba situatia in rest sper sa fii cu capul pe umeri si de la scuterici sa ajungi la ceva de categoria a dupa urma milogului! Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mmmda. Uite de ce se păstrează distanța. Cu proba sau fara, va fi culpa comună. 1: mizerabilul ala va ramane fara permis si motociclistul o va musca pentru nepastrarea distantei si blah blah conducere preventivă.

 

Am muscat o si eu asa, n am avut ce i face.

Am patit o in fata aa teatru, cand ala de pe banda 2, de mers inainte, a virat stanga, fara semnalizare. Eu,m am proptit in el. Cu martori si cu marcaj cu tot, el fara semnalizare, eu pe banda corespunzatoare. Culpa comuna, faceti va masinile.

 

De rahat...

Ai luat permisul la PItesti nu?

Vai de capul tau.

» Post actualizat in 27 Aug 2016 10:35

Daca asta e greu de evitat, mai bine stai acasa. Pe cuvant, iti pui viata in pericol. Pe a ta si pe a altora. Vina e 100% a motociclistului. Ala, chiar daca nu a pus semnal, a incetinit, a facut mai intai usor dreapta ca sa execute virajul la stanga si dupa a tras de volan. Motociclistul n-a schitat nici un gest, cred ca nici frana nu a pus. Daca vi se pare ca motociclistul e o victima fara nicio vina, STATI ACASA! Nu ne puneti pe noi, restul, in pericol!

Ca sa nu mai vorbim de viteza, ca e un subiect mult prea discutat pe aici. Eu vad o maimuta care trage de gaz si la prima situatie de trafic (nu foarte grea), face poc!

Ce cauti tu aici prietene? Nu ai nici o treaba ... nu ai mers in viata ta nici pe trotineta ... ce sa mai zic de bicicleta... Tu auzi zgomotul inainte de impac al motorului de scuter cum intra in frana de motor? tu te uiti in filmare si vezi ca ala la scuter aprinde stopurile spate inainte de impact? Cum dracu sa fie vinovat ala cu scuterul? Aia e viteza? Pai iti zic eu ala nu avea sigur mai mult de 30-40 km /h .... daca era mai mult zbura peste masina ...

Nu mai vorbii ca sustii niste tampenii mai mari ca tine ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai luat permisul la PItesti nu?

Vai de capul tau.» Post actualizat in 27 Aug 2016 10:35

Ce cauti tu aici prietene? Nu ai nici o treaba ... nu ai mers in viata ta nici pe trotineta ... ce sa mai zic de bicicleta... Tu auzi zgomotul inainte de impac al motorului de scuter cum intra in frana de motor? tu te uiti in filmare si vezi ca ala la scuter aprinde stopurile spate inainte de impact? Cum dracu sa fie vinovat ala cu scuterul? Aia e viteza? Pai iti zic eu ala nu avea sigur mai mult de 30-40 km /h .... daca era mai mult zbura peste masina ...

Nu mai vorbii ca sustii niste tampenii mai mari ca tine ...

 

Da bă, la Pitești l-am luat, vai de capu' meu. ....profesionistule.

 

Habar n ai despre ce vorbesc aici da' dacă tu ești fiul poporului din Oltenia mumă, poți sa îți invarti fizicul p'aci cum ti se scoală.

 

Du te frate ca ti bat tachetii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci daca vine unul si te loveste din spate, tu esti vinovat clar...Doar pentru ca erai in masina si ala era pe doua roti...Bine dracu' ca mai invat si eu niste legislatie pe forum...Sa fie al dracu' ala care o mai frana de azi incolo, sa-i pocneasca ochii si sa faca herpes, mai ales daca are un motociclist in spate! Am zis!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Da bă, la Pitești l-am luat, vai de capu' meu. ....profesionistule.

 

Habar n ai despre ce vorbesc aici da' dacă tu ești fiul poporului din Oltenia mumă, poți sa îți invarti fizicul p'aci cum ti se scoală.

 

Du te frate ca ti bat tachetii...

Ia d`aci ba....profesionistule: 1: ai lovit din spate, esti de vina. Ca esti cu avionu` sau cu scuterul, esti de vina ca n ai pastrat distanta si ca n ai condus preventiv. Ma intelegi, in olteneasca ta dã balta? Intelegi tu, asa, pe unu` cu permis luat la Pitesti? Ai vazut Cluju` vreodata ma, ca sa stii despre ce intersectii discutam noi, aici? Tu vezi o filmare si iti bati cataligu` de noi, in tampenia ta nocturna.
Aia e o intersectie cu limitare la maxim trij` la ora, ca sa inteleaga craioveanu` din tine si la 5 metri mai in fata (in dreapta filmarii) se trece la O BANDA unde au prioritate vehiculele din sens opus (e asa ceva pe la ma-ta p`acolo prin Craiova?). Scuteristu` e de vina, ca ai tu eroisme sau nu in program. Unde ai luat permisu` ma? La vaci?
Scuteristu` oricum n avea ce cauta IN DEPASIRE. 30-40 la ora acolo, E MULT. (daca bine tin minte e si ceva semn de zona rezidentiala cu limitare la 20 la ora, undeva in zona, corectati ma daca gresesc)
Sa revin la craioveanu` eroic: de evenimentul unde am patit o eu, politia romana din cauza faptului ca i plin de soferi ca tine in Cluj, care vin si se incadreaza ca niste limbricoizi, incurcand circulatia, prefera sa o lase moale cu anumite aspecte din codul rutier. Ca ma judec eu, e alta treaba, decizia asta a fost. Apropo, stii de unde era cretinoidu` de s-a urcat peste mine? Din Craiova ma, erou cu craci ce esti. Vroia sa faca stanga din fata teatrului si sa mearga la medicala 3, pe langa catedrala. Ca doar la voi in Craiova, ii plin de soferi care fac asta, cum naiba nu l am lasat sa faca asta si n Cluj? Stii despre ce vorbesc, ba, erou cu crãci?
Stii pe dracu`...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...