Sari la conținut

accident Sarmaș


zielsziek
 Share

Postări Recomandate

 

Despre ce vorbiti voi aici? Stie cineva clar daca accidentul s-a intamplat in linie dreapta?

Pana una alta, drumul Gheorgheni - Toplita este virajat si cu asfalt foarte bun. Cati nu ne-am aflat in situatia sa rulam cu viteza mare in aliniament si sa ne surprinda un viraj?

Adica pe viraje nu ai cum sa adormi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Două persoane au decedat după ce s-au răsturnat cu motocicleta în afara Drumului Național European 578, între localitățile între Sărmaş şi Gheorgheni, din cauza vitezei excesive, susțin polițiștii."

 

Coreland pozitivist intrebarea cu sustinerea: se pare ca ai cum sa adormi pe viraje, mai ales din cauza vitezei excesive (in speta).

Este normal, ca motociclist, cand adormi, sa accelerezi, mai ales in timpulul somnului (ratiunii).

Din somnul ratiunii se nasc monstrii: te alegi cu dosar penal pentru ucidere din culpa in scopul reeducarii penale.

Pentru ca mortul trebuie sa fie intotdeauna de vina. Nu?

» Post actualizat in 31 Aug 2016 23:11

 

P.S. Am folosit reducerea la absurd din logica matematica.

Ok man, daca nu au fost martori permite-mi sa am incredere 0 in politia romana.

In orice caz sunt zeci de scenarii, eu mi-am dat cu presupusul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....

» Post actualizat in 31 Aug 2016 23:11

P.S. Am folosit reducerea la absurd din logica matematica.

 

doar ai vrut, dar nu ti-a iesit....

 

mai incearca si daca aplici corect si demonstrezi ceea ce sustii, atunci sigur vei fi tu Dumnezeul motociclismului (si vei lua ignore de la @Alex_en)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai conteza cum s-a intamplat?

(din sursa neoficiala am auzit ca au avut vreo 80hm/h si au iesit in decor, repet, de la niste prieteni bikeri din zona am auzit treaba asta)

 

rezultatul final sub linie este:

doi oameni au murit, si au ramas gemenii de 12 ani orfani.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce multi motociclisti se prefac ca nu stiu si nu vor sa spuna pe forum este ca nu exista accidente usoare sau tamponari moto,ci doar accidente mortale. Adica nu scapi cu viata, nu te dai jos din masina rasturnata in sant si zici: mama,cum am troznit-o, data viitoare ma cumintesc...Nu, la moto ai facut un accident si ai si murit, indiferent ca aveai prioritate, gume noi moi sau erai cu girofarul ca trecea dom' ministru. Ai cazut si ai murit fara sa existe comentarii,analize, rasete de dupa, mistocareli, declaratii la politie.

Concluzia, o intelege fiecare,cat vrea sa inteleaga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Serios??

 

Eu am cazut in total de vreo 5-6 ori, nici nu mai stiu exact, si ghici ce, traiesc.

 

Ce spui tu e bine, orice accident care cu masina s-ar solda intr-un fender bender, pe motor e potential mortal. Inainte sa te sui pe motor ar trebui sa te gandesti bine la riscul de a petrece urmatoarele luni in spital, sau mai rau.

 

Normal ca riscul e mult mai mare decat in masina, dar nu ascunde cineva asta. Si nu, nu TOATE accidentele sunt mortale...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...