Sari la conținut

Recomandare service moto in Bucuresti?


Postări Recomandate

Va salut colegi motociclisti!

 

Sunt nou pe site si incepator pe motocicleta! Am un Transalp PD10 din 1999 si am ceva probleme cu el pe care as vrea sa le repar numai ca nu stiu la ce service sa merg.

Am tot citit pe net despre service-uri moto, am gasit ceva dar despre fiecare service se plangea cineva. Acum stiu ca nu poti sa-i multumesti pe toti si intotdeauna vor fi cativa care se vor plange ba ca nu le-a strans nu stiu ce surub, ba ca le-a furat 2 litri de benzina din rezervor, dar puteti sa ma ajutati cu o recomandare de servici moto? Un mecanic unde va reparati motoarele si sunteti multumiti de el!?

Initial dupa ce am gasit un site pe net, am mers la SKR Superbikes, service detinut de Silviu (Skandal- username pe forum) (?), am ajuns sambata exact cand baietii se pregateau de plecare si am fost tratat fugitiv, fara macar ca cineva sa arunce o privire la motor. Dadusem un telefon in prealabil si baietii stiau ca vin, dar... Nu am lasat-o si acasa am mai cautat pe forumuri dar din ce am citit sunt mai rau in ceata.

 

Probleme ce as vrea sa le rezolv:

-curatare si sincronizat carburatoare;

-servisare furca (+schimbat burduf telescop), moto trage stanga!

-etrieri frana fata blocati (servisati si schimbat placute+discuri)

 

Ceva recomandari pentru Bucuresti?

Multumesc anticipat celor ce ma vor ajuta cu informatii! Sper ca am postat unde trebuie!

Editat de olivert1310
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da am observat si eu ca nu prea mai au chef de munca , am si eu de curatat si reglat carburatoare si ba ca nu se baga ba e plecat sa vedem poate o rezolv pana vine zapada :P

 

PS :daca gasesti un service bun poate ne scrii si noua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Florin din Drumul Taberei (un pic țăcănit, dar extrem de priceput): https://www.google.ro/#q=florin+service+moto - omul ăsta a fost în stare să-mi facă motocicleta din rahat bici, o nenorocită de Aprilia Pegaso (pe care n-aș recomanda-o nici dușmanilor) cu care am mers după aceea aproximativ 60.000 km.

Sau Cătălin de la MotorTeam - un pic mai scump, căci lucrează la reprezentanță. http://www.motorteam.ro/

 

Cu bine,

Cristi L.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cezarrrr? Numai pentru cine esye tsre de nervi.nu am ce sa zic de cunostintele lui si ca si treaba face treaba buna si sunt constinciosi dar darde lacatita inginerie sifur este sonat numai daca stai sa ii urmaresti un pic cu privirea iti dai seama ca are ceva la bila,nu pozi sa ii zici nimic ca incepe ce ce taci ,nu iti convine pleaca hai si tot felu de fixizmevsi de ati intoarce vorba ,si sa mai cuplat si cu un chelios care si ala rste in aceeasi masura de sonat numai cind am vazut tatuajul cu satan pe mina am ince put sa imi dau seamaa ca sunt dilii fara gluma dar la ce se pricep fac treaba buna.recomand numai celor tari de nervi?excentrici

Dafuq did I just read?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... Evita wolfmoto ...

 

De curiozitate, de ce? Nu contest (fiecare cu experientele lui personale), dar noi mergem acolo de vreo 4 motoare incoace, nimic rau de zis, chiar urma sa recomand.

Editat de m0jave
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Razvan Axxa ... Catalin (Cartuş) motodiscount ... Doar cu ei am lucrat si am fost foarte multumit de cum lucreaza ..

La Razvan Axxa am curatat-sincronizat carburatoare si schimbat-echilibrat cauciucuri pret ? 250 de lei :) (cred ca este cel mai ieftin mecanic de pe piata )

Catalin (Cartuş) - servisata furca si rezolvat buson ulei (pierdeam ulei chiar inainte de concediu)..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cezarrrr? Numai pentru cine esye tsre de nervi.nu am ce sa zic de cunostintele lui si ca si treaba face treaba buna si sunt constinciosi dar darde lacatita inginerie sifur este sonat numai daca stai sa ii urmaresti un pic cu privirea iti dai seama ca are ceva la bila,nu pozi sa ii zici nimic ca incepe ce ce taci ,nu iti convine pleaca hai si tot felu de fixizmevsi de ati intoarce vorba ,si sa mai cuplat si cu un chelios care si ala rste in aceeasi masura de sonat numai cind am vazut tatuajul cu satan pe mina am ince put sa imi dau seamaa ca sunt dilii fara gluma dar la ce se pricep fac treaba buna.recomand numai celor tari de nervi?excentrici

 

zi sincer: ai luat BACu'?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io de cativa ani fac service-ul la moto la Ambulanta Moto.

-au facut acolo interventii simple, de la surubaraie si consumabile pana la refacut motor cand mi s-a rupt distributia.

 

Am fost si la MotorTeam (www.motorteam.ro), si la United (www.unitedmotors.ro), si la Cezar, si la Florin V - functie de ce motocicleta am avut sau ce am avut de facut la ea.

 

Ma uitam pe preturile de la Dual Tours (motociclete.com.ro) ca sunt destul de ok - deci nici service-ul de reprezentanta nu mai e ceva prohibitiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri! M-au ajutat foarte mult. Am luat in calcul mai multi mecanci, primul dintre ei ar fi Razvan Axxa. O sa mai dau niste telefoane si duc motorul in service!


» Post actualizat in 30 Aug 2016 09:16

Ma uitam pe preturile de la Dual Tours (motociclete.com.ro) ca sunt destul de ok - deci nici service-ul de reprezentanta nu mai e ceva prohibitiv.

Intr-adevar sunt niste preturi rezonabile dar nu stiu peste cine dau acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...