Sari la conținut

Primele curbe serioase pe 2 roti le-am facut in August pe Transfagaras


Fuli3
 Share

Postări Recomandate

Va salut!

Dupa 2 ani de mers prin Bucuresti si imprejurimi, in August am decis sa vad cum e si pe curbe mai serioase. Asa ca am plecat spre Transfagarasan. Singur... Da, stiu, sunt inconstient ca am plecat singur dar n-am multi prieteni pe 2 roti, si aia nu si-au sincronizat concediul cu al meu. Mi-a placut atat de mult ca am mai fost o data, cand am prins si ploaie. Puteti sa urmariti cum a fost in filmuletele de mai jos. Enjoy!

 

 

 

 

Nu sunt perfecte dar lucrez sa aduc imbunatatiri pe viitor. Daca v-a placut si vreti sa ma sustineti, o puteti face printr-un Subscribe si Like in paginile aferente. :06Biker:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

esti primu specimen de care ma minunez,ma ustura ochii rau !!!

lasate de sportu asta :))))

??? Nu vad sensul unei astgel de remarci...

» Post actualizat in 05 Sep 2016 02:33

*astfel

» Post actualizat in 05 Sep 2016 02:38

Va salut!

Dupa 2 ani de mers prin Bucuresti si imprejurimi, in August am decis sa vad cum e si pe curbe mai serioase. Asa ca am plecat spre Transfagarasan. Singur... Da, stiu, sunt inconstient ca am plecat singur dar n-am multi prieteni pe 2 roti, si aia nu si-au sincronizat concediul cu al meu. Mi-a placut atat de mult ca am mai fost o data, cand am prins si ploaie. Puteti sa urmariti cum a fost in filmuletele de mai jos. Enjoy!

 

1.JPG

 

2.JPG

 

Capture3.JPG

 

Nu sunt perfecte dar lucrez sa aduc imbunatatiri pe viitor. Daca v-a placut si vreti sa ma sustineti, o puteti face printr-un Subscribe si Like in paginile aferente. :06Biker:

Felicitari pt curaj. As avea cateva intrebari, daca poti sa-mi spui:

 

1. ce mobra ai?

2. Cand ai alimentat ultima oara inainte de TF?

2. Daca erai imbracat adecvat sau ti-a scapat amanuntul asta, sau daca nu te-ai asteptt ca va fi asa frig.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand spui "nu sunt perfecte", la ce te referi? tu te apleci vreodata in curba? nu imi dau seama din filmari. sunt prea batran, nu prea stiu d-astea, dar care e scopul filmarilor si de ce vorbesti singur? e vreo hipstereala mai tinereasca asa? iti faci videolog? filmuletul asta mi s-a parut interesant

 

Editat de zahei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasate ....lasate...de limba romnaaaa laaasateeee. Pe tine TE lasa, adica lasa-te. Nici eu u prea vad rosrul trancanelii de pe fundal..adica nu spui nimic concret/interesant, ci in mare parte..o bagi si iar o bagi, fara rost. Poate era mai bine pana sa faci TF sa te incalzesti pe curbe mai aproape de bucuresti, ca sa nu te ia panica pe tf. Zic si eu. Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@R4DIKL - Kawasaki ER6-N. Ultima benzinarie inainte de TF este in Capataneni. Cu echipamentul n-am nimerit-o; prima data nu am avut mesada gecii si am dardait de frig, iar a doua oara m-a prins ploaia si nu am avut nimic impermeabil.

 

@cristi2868 - te-ai minunat si ai ras, inseamna ca partial mi-am atins scopul. Pentru ochi n-am ce sa-ti fac decat sa iti recomand niste Betabioptal :)

 

@zahei - ma refer la faptul ca atat continutul si calitatea audio/video nu sunt fix ce mi-am dorit. Cat despre inclinat in curbe, nu iti inteleg intrebarea. Ce ar trebui sa fac? Bunicule, nu stiu cum a fost pe vremea ta, dar la scoala nu mi-au zis ca trebuie sa pun genunchiul jos in curbe luate cu 20 km/h

 

@mathe adrian - mai putina trancaneala. Notat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://www.youtube.com/watch?v=Vbt9AijkoQ4, apropo de plua ca semnd e punctuatie....

Dar nu inteleg, nici tie nu-ti plac clipurile, da pentru ca hostingul pe youtube si linkurile pe forum sunt moka, te-ai gandit sa ne pierdem si noi timpul cu ele.... poate e vreunu mai prost si te lauda totusi, care e ideea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://www.youtube.com/watch?v=Vbt9AijkoQ4, apropo de plua ca semnd e punctuatie....

Dar nu inteleg, nici tie nu-ti plac clipurile, da pentru ca hostingul pe youtube si linkurile pe forum sunt moka, te-ai gandit sa ne pierdem si noi timpul cu ele.... poate e vreunu mai prost si te lauda totusi, care e ideea?

Chiar ca, am pierdut 10 minute din viata incercand sa gasesc ceva interesant in acele filmulete (si inca nu le-am inteles rostul)...

Si-a facut omul si pagina de FB, probabil pentru fani :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde vedeți clipuri? 3 poze sunt, si nici alea reușite.

Daca dai click pe poze, te duce catre clipurile de pe iutub. Asta pe varianta desktop, pe mobile nu merge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce aveti maicilor cu omu'? Injura, ok, putea sa se abrina daca tot stia ca pune pe utub' altfel omu a zis-o de cateva ori ca e prima oara pe curbe si ni stie daca a facut bine ca a mers singur. Invata.... Plm! Mai bine acolo decat pe tastatura, in afara de faptul ca nu stie si nici nu a pretins ca stie nu se da agresiv, nu exagereaza... INVATA! Bravo cwoaie (ca sa te parafrazez). Mai baga pe masura ce inveti ca sa se linisteasca maicile

Editat de Dracon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un incepator care iese sa invarta roata pentru prima data in afara orasului, nu e nimic spectaculos. un incepator care iese dupa 2 ani din oras cu motoreta, si mai face si super montaje din mersul stil troleibuz, wtf? ce a facut doi ani, a vrajit fetele la cafenea, a turat-o la semafoare? despre ce motociclist vorbim aici? poate nu avem toate datele problemei si ne lamureste el. speța e inca in atentia oamenilor de stiinta, inca analizeaza :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine ca nu a iesit daca nu s a simtit in siguranta. Eu am iesit in prima saptamana dupa ce mi am luat permisul catre predeal si ma rugam sa fie coloana ca sa nu o provoc eu. 😂 Si a fost...

Mie nu mi se pare nimic anormal, ok, a exagerat putin cu limbajul da plm suntem la manastire?! Mie mi s a parut foarte cinstit ce a facut, ce a scris si cum s a comportat. In loc sa o arda aiurea omul si a luat inima in dinti si a plecat singur! Bravo! Nu toti avem "skill" sau chiar dorinta de a merge la drum lung. Cunosc multi motociclisti carora nu le place la drum si prefera 2 roti in oras sau pana la Snagov cel mult, ce e rau in asta. Preferi retarzi fara permis care omoara babe?! Sau alti retarzi de pe aici care au A2 si vor SS ca sa-l "limiteze" sa avem ce da cu RIP?! Pe bune acum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine ca nu a iesit daca nu s a simtit in siguranta. Eu am iesit in prima saptamana dupa ce mi am luat permisul catre predeal si ma rugam sa fie coloana ca sa nu o provoc eu. Si a fost...

Mie nu mi se pare nimic anormal, ok, a exagerat putin cu limbajul da plm suntem la manastire?! Mie mi s a parut foarte cinstit ce a facut, ce a scris si cum s a comportat. In loc sa o arda aiurea omul si a luat inima in dinti si a plecat singur! Bravo! Nu toti avem "skill" sau chiar dorinta de a merge la drum lung. Cunosc multi motociclisti carora nu le place la drum si prefera 2 roti in oras sau pana la Snagov cel mult, ce e rau in asta. Preferi retarzi fara permis care omoara babe?! Sau alti retarzi de pe aici care au A2 si vor SS ca sa-l "limiteze" sa avem ce da cu RIP?! Pe bune acum

In sfarsit, a venit si un comentariu pertinent. Prea usor etichetam, clasam oameni, situatii. In privinta limbajului si a modului de manifestare nimic de comentat. Se incadreaza in context. Ganditi-va ca: prima tura mai serioasa, singur, pe alocuri vreme rea... Ce ati fi vrut, sa citeze din Istoria Religiilor? Lasati omul in pace si faceti o spovedanie adevarata, sa vedem cat de virtuosi mai sunteti atunci. Inca o data felicitari pentru curaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...