Sari la conținut

ajutor montare crashbar Bucuresti


XaeL
 Share

Postări Recomandate

Salut!

Dupa cum scrie in titlu, am nevoie de ajutor cu montarea unui crashbar.

Mai precis nu detin cheile necesare (tubulare) cu care sa desfac ce e de desfacut la motocicleta (crashbar-ul se prinde pe sub niste plastice de protectie) si oricum pare manevra de facut in doi oameni. Am ghid de instructiuni pentru instalare, tutorial (aproximativ) pe youtube si net pe telefon, precum si bere de dat. (Berea poate fi si sub forma de bancnote, ca nu toti bem bere).

Am un program de lucru mai aiurea, in sensul ca maine incep la 12.00 si poimaine la 15.00, si as vrea sa rezolv inainte de orele astea. Sau, ca sa fim realisti, sambata termin la 15.00. Stiu ca vreau cam multe :( ...

 

asa arata utilajul de montat. a doua jumatate a ghidului e in engleza (daca nu cumva ii place cuiva prima jumatate, in germana)

http://www.hepco-and-becker-luggage.co.uk/library/pdfs/5019700001.pdf

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spune şi cartierul.

Si eventual si blocul si apartamentul, dupa ce ca deja am cerinte speciale cu orele....

Vin eu oriunde e necesar, atata timp cat e in oras sau imprejurimi. Daca din diferite motive cineva chiar considera mai convenabil sa vina el cu sculele la mine, Mosilor cu Eminescu (sector 2).

P.S: miercuri si joi pot si dupa 9 seara.

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu se mai ofera nimeni, mai convenabil pt tine, eu cred ca as putea duminica sa te ajut. Depinde de timp, sa vad ce si cum, ca mai am si eu o troaca de reparat (masina). Dar cu scule sigur te pot ajuta (imi lipseste tubulara de 22, dar ma indoiesc ca aia iti trebuie :)) ). Putin cam departe de tine, in Dr Taberei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plasticele nu le-am vazut, montajul nu pare rocket science, tubulare si alte scule am din plin, ceva indemanare si experienta cu fiare posed. Daca te aranjeaza joi dimineata in zona Sos. Chitilei esti invitat la garajul meu. Ideea ar fi sa terminam pe la ora 10, maxim 11.

Ajutorul propus nu implica obligatii din partea ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu se mai ofera nimeni, mai convenabil pt tine, eu cred ca as putea duminica sa te ajut. Depinde de timp, sa vad ce si cum, ca mai am si eu o troaca de reparat (masina). Dar cu scule sigur te pot ajuta (imi lipseste tubulara de 22, dar ma indoiesc ca aia iti trebuie :)) ). Putin cam departe de tine, in Dr Taberei.

duminica sunt sanse foarte mari sa fiu plecat din oras :(

» Post actualizat in 06 Sep 2016 19:22

Plasticele nu le-am vazut, montajul nu pare rocket science, tubulare si alte scule am din plin, ceva indemanare si experienta cu fiare posed. Daca te aranjeaza joi dimineata in zona Sos. Chitilei esti invitat la garajul meu. Ideea ar fi sa terminam pe la ora 10, maxim 11.

Ajutorul propus nu implica obligatii din partea ta.

deci PM maine si trezit devreme joi. ms :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata nu cred ca am timp, dar vorbim si vedem in ziua aia. Asta daca nu apare o alta oferta mai buna pt tine.

rezolv joi cu john17. am postat cu edit-uri si vin notificarile aiurea

» Post actualizat in 08 Sep 2016 06:30

Multumesc pentru ajutor. Crashbarul e la locul lui si sper sa nu il folosesc niciodata :)

» Post actualizat in 08 Sep 2016 13:55

...si tocmai l-am probat pe Cheia, incercand sa urc movila din poza. Funcționează perfect! ;)

post-93642-0-20224100-1473342917_thumb.jpg

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...