Sari la conținut

Scoala categoria A2


Pausan Cosmin
 Share

Postări Recomandate

Buna ziua. Caut pe cineva cu care sa fac categoria A2 cat mai rapid. Sunt dispus sa platesc sa grabesc lucrurile. Sa ne intelegem, nu vreau sa fiu ajutat sa iau permisul fara sa-l merit, vreau sa fiu programat cat mai repede la examene. Sunt disponibil sa fac scoala si pe motorul meu. (un kawasaki ninja 300). Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e ca eu am deja motorul, inmatriculat, costumul cumparat, sunt cu toate puse la punct, mai am nevoie de permis. Voiam sa-l termin intr-o luna ca sa pot sa conduc si eu putin, inainte sa vina iarna pe bune. Stie cineva daca se poate conduce undeva fara permis? Vreun poligon/spatiu privat/etc?! Ca sa ma mai familiarizez si eu cu motorul meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in Bucuresti programarea la examenul practic o fac aia de la Politie dar numai dupa ce iei sala. Tu le spui pe ce poligon vrei si ei iti spun cand sa vii. Fa un drum la Permise Auto si intreaba cum stau lucrurile la voi.

P.S.: Sala se da pe loc atunci cand depui dosarul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost deja la o scoala auto. Legislatia + orele de condus dureaza 4 saptamani obligatoriu. Problema e ca examenele sa dau in ultima vinere a lunii ( a fiecarei luni ) iar eu daca stau 4 saptamani in scoala, mai am de asteptat 3 pana sa fiu programat la examene. Si asta nu e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost deja la o scoala auto. Legislatia + orele de condus dureaza 4 saptamani obligatoriu. Problema e ca examenele sa dau in ultima vinere a lunii ( a fiecarei luni ) iar eu daca stau 4 saptamani in scoala, mai am de asteptat 3 pana sa fiu programat la examene. Si asta nu e ok.

Bucura-te! La capitala programarea de la sala la oras e si peste 4 luni in momentul asta....

Pe de alta parte, daca exista legal obligativitatea de a face scoala in minim 4 saptamani, nu te astepta sa primesti pe forum informatii despre cine si unde primeste spaga sa ignore legea. Oricum, in mod sigur trebuie data spaga la ala de la Politie care iti aproba dosarul. Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

eu zic sa te grabesti la inscris. Ca pierzi timpul. La bucuresti , se sta si 2 luni numai pentru programare proba practica! Ce ai insinuat tu, vai, nu ca nu am inteles noi, dar era ca vrei sa "rezolvi" romaneste, sa te bagi in fata! ori, asta nu i prea frumos :nono:

Ideea e ca nu poti sa te duci sa dai sala/programezi pentru proba practica, decat atunci cand ai dosarul complet-si inscris pe DRPCIV. Asta o face fie scoala direct, fie iti da dosarul tie. Daca sunt seriosi,o fac ei, online, si nu ai treaba.

Dar ei nu pot procesa mai mult de x ore pe zi de conducere, si au obligatoriu y ore. la fel si pentru legislatie. Asadar, de primele 4 saptamani, pana ai dosarul, nu prea scapi.

Lasi senzatia ca te cam "mananca", si ca esti predispus acum sa iesi , desi nu ai permis. Cel mai bine ar fi sa te duci la scoala, sa conduci pe mobra lor, sa inveti cu ea, ca pe ea vei da examenul. DUPA ce iei, sa te sui pe a ta. Daca totusi nu ai stare, cauta poligon auto, un coleg cu permis, mergi cu el in spate, si conduci in poligon. Dar in loc sa inveti intr-o ordine fireasca, o sa cam faci de capul tau.

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ați inteles voi greșit. La noi din cauza ca sunt prea putini oameni care fac aceasta categorie, se dau examene o singura data pe luna. Poate si atunci cu un elev, sau chiar deloc. Orele mi-a spus doamna de la școala verde in fata ca nu e necesar sa le fac pe toate, depinde cum prind de repede. Asta dupa ce am intrebat daca pot face școala pe motorul meu. Eu vreau sa nu stau o luna degeaba doar ca nu prind sfârșitul lunii asteia cu cele 4 saptamâni in școala, cand aia poate ma duc 20 de ore la condus si ma mai tin 2 saptamâni pr camera. Poti sa o numești ca vreau sa o rezolv românește, eu ii zic ca vreau sa o rezolv practic fara timp pierdut fara rost, cand toata procedura durează mult mai putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ați inteles voi greșit.

Poti sa o numești ca vreau sa o rezolv românește

» Post actualizat in 07 Sep 2016 17:28

nu te astepta sa primesti pe forum informatii despre cine si unde primeste spaga sa ignore legea. Oricum, in mod sigur trebuie data spaga la ala de la Politie care iti aproba dosarul.

» Post actualizat in 07 Sep 2016 17:29

eu zic ca am inteles bine, dovada ce ti-am scris mai sus. doar ca am scris direct "spaga" in loc de "romaneste". chestiile astea se rezolva local, din gura in gura, nu pe un forum public unde pot citi si Politia / Procuratura. cine crezi tu ca isi asuma sa te ajute "romaneste" dupa ce ai trambitat pe aici ce vrei?

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi o numiți românește, eu o numesc practic. E vorba de perspectiva din care o privești. Nu vad de ce ar trebui sa astept o luna pe camera fara sa fac nimic, daca oricum mi-am facut orele si toate actele in regula. E vorba de timp pierdut si nu vad pe cine ar avantaja sa pierdem timp in loc sa rezolvam asta cat mai repede ca si ei sa-si ia banii si alt student la rând. Dar multumesc pentru răspunsuri, maine o sa merg sa ma înscriu si sa rezolv cu demersurile. O seara buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...