Sari la conținut

Maidanez agresiv


Massa Ovidiu
 Share

Postări Recomandate

asta e locul in care am cazut,asa ca lasati copiii si orasul aglomerat deoparte.ora 21:30,nimeni pe strada.masina sau pieton.doar maidanezi.

bă da ai nimerit-o, să-mi bag de nu :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 226
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

E plin de garsoniere pe dreapta, daca sarea unul din locuitori in strada? :))

Ca idee... in orice loc "dubios", ca si cel in care ai patit-o, e bine sa o lasi mai moale. Daca nu era maidanez, putea sa fie un betiv, un biciclist (probabil tot beat), un tigan cu carutul de fiare vechi venit de la ciordeala si altele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci tie ti se pare normal ca intr-un oras micut sa fie imprastiati in haite peste 200 caini fara stapan?si e vina mea ca un caine a plecat sa-i muste din roata motociclistului din fata mea?ma vazuse pe mine fara echipament si d-aia.si e bine ca se trag bani pentru adaposturi din impozitele platite de noi 2 si cainii sunt tot acolo!?si e bine cand eu singur am platit anu trecut peste 150000ron doar taxa de drum si drum tot n-avem!?normal in plm ca vreau o tara ca afara,de ce n-as vrea!?platesc la fel,procentual mult peste cetatenii de afara,de ce sa nu vreau.facepalm.si da..am bagat ca prostu mana in gaz pana la 80-90..da cine nu face asta cand ai motor de 1000 si o linie dreapta de 400 metri fara pietoni si masini si tovarasul echipat din fata ta a facut la fel.cred ca tu ti-ai luat motor sa mergi la fel ca cu Dacia doar ca ai vrut sa mergi cu pleata-n vant.ti-ai luat ca iti place puterea,sentimentul ala de ride.e greu tata sa aratati cu degetul si sa faceti oamenii prosti.tie daca deseara vine un caine sa-ti muste din roata si te pune in cap,dupa ce te tarasti pe asfalt 20m te duci si-l intrebi daca e bine,il pupi,eventual.e plina romania de aroganti si hateri ca tine.d-aia n-avem o tara ca afara,jumate's Gigi Contra StieTot RestulSuntProsti;

 

Prietene, sunt o gramada de lucruri care nu sunt normale in tara asta, si asta din cauza nepasarii si neimplicarii. Toti suntem vinovati. Sa nu mai dam vina pe politicieni si conducere, ca noi le-am permis sa ne futa.

 

Oricat de suparat ai fi, primul care a gresit ai fost tu. Repet, cand o comiti, iti asumi riscuri. Nu esti nici ultimu nici primu care baga mana in gaz in oras...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sint curios, ai luat cainele mort de acolo ? Sau l-ai lasat sa puta la altii ?

Ai sunat vreodata la politia locala sau la cine se ocupa la voi de adunat maidanezii de pe strada ?

Ai/ati facut ceva, orice, ca sa imbunatatesti lucrurile, ca sa ne indreptam spre "o tara ca afara" ? Sau doar asa, pe forum ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e locul in care am cazut,asa ca lasati copiii si orasul aglomerat deoparte.ora 21:30,nimeni pe strada.masina sau pieton.doar maidanezi.

 

Atunci cum plm nu l-ai vazut din timp daca e asa gol acolo? sau tu cand vezi un caine,ii dai gaz? :) ca sa-l starnesti..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sint curios, ai luat cainele mort de acolo ? Sau l-ai lasat sa puta la altii ?

Ai sunat vreodata la politia locala sau la cine se ocupa la voi de adunat maidanezii de pe strada ?

Ai/ati facut ceva, orice, ca sa imbunatatesti lucrurile, ca sa ne indreptam spre "o tara ca afara" ? Sau doar asa, pe forum ? :)

 

hahahah +1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai/ati facut ceva, orice, ca sa imbunatatesti lucrurile, ca sa ne indreptam spre "o tara ca afara" ? Sau doar asa, pe forum ? :)

eu am vorbit cu un poliţist de la poliţia locală, plus de asta m-au văzut şi câteva asistente de pe ambulanţă când am căzut, adevărul e că de atunci nu prea mai sunt maidanezi în parcul ăla, dar tot sunt câţiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea e bine sa compari un copil cu un maidanez.......

...cu un maidanez agresiv care a vrut sa-ti faca rau....

Corect, nu putem compara, dar la sfarsit tot un suflet are si nu el, cainele, alege a trai pe STRADA abandonat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tui crucea mamii lui de caine!

:10:

» Post actualizat in 07 Sep 2016 12:18

Corect, nu putem compara, dar la sfarsit tot un suflet are si nu el, cainele, alege a trai pe STRADA abandonat.

păi da normal că alege să trăiască singur pe strada dacă hingheri şi alţii nu îs în stare să-i ducă la un centru.

Editat de zielsziek
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am vorbit cu un poliţist de la poliţia locală, plus de asta m-au văzut şi câteva asistente de pe ambulanţă când am căzut, adevărul e că de atunci nu prea mai sunt maidanezi în parcul ăla, dar tot sunt câţiva.

 

 

ce te-a intrebat colegu si ce ai raspuns tu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce te-a intrebat colegu si ce ai raspuns tu

Ai/ati facut ceva, orice, ca sa imbunatatesti lucrurile, ca sa ne indreptam spre "o tara ca afara" ? Sau doar asa, pe forum ? :)

 

asta m-a întrebat. nu? dacă am făcut ceva să îmbunătăţesc lucrurile, da, am vorbit cu poliţia locală ca să ia dracu câinii de acolo ca să nu mai sară la maşini sau orice altceva, văd eu prost?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Damn....4 pagini in 2 ore si 22min!

Daca este sa te iei dupa acea interpretare de kko a codului rutier trebia sa adaptezi viteza la conditiile de trafic pana la evitarea oricarui pericol.

Mai exact daca apare canele/omu' sinucigas te opresti, te dai jos de pe mobra si il intrebi "Esti sinucigas au ba?"

Atentie, trebuie facut acest lucru la fiecare intalnire cu posibilii suspecti ca doar nu vrei sa dai in pericole!

Editat de Adixgl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ma ca deja exagerati! Daca nici in locul ala nu mergi cu 80-90, atunci unde?

 

Da, mi se pare urat ca a lovit cainele. Da, ideal ar fi sa incerce sa sune la ceva autoritati sa repare problema. Da, naspa ca nu a avut echipament.

 

Dar daca si viteza era o problema...pocaiti-va, ba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum,in mare marte am inteles,dragi colegi.sunt prost si animal pentru ca nu am fost echipat,am dat 90 pe linia aia dreapta de am atasat-o mai sus, in conditiile in care era seara fara copiii,fara masini,liber,liber!tot eu imi cer scuze ca un maidanez turbat a plecat racheta dupa colegu sa il puna pe el jos,ca banuiesc ca aia era intentia.imi pare rau ca nu l-am putut evita pentru mine,el si pentru motor.dar cand te tranteste javra aia care mai devreme latra si saliva sa te apuce de picior fara nici un motiv,iar la 10 secunde d-abia te ridici de jos,iti vezi motorul praf iti curge sange de peste tot si asfaltul ala imbibat in piele te ustura de scapi urina iti vine greu sa nu-i dai una.pe strada m-ati salutat toti,insa au fost unii aici care tin cu cainele din ce vad.imi pare bine ca n-am murit,vand Ducati S4r,mai iau un Ktm si ma intorc la mine in padure,acolo,si va las pe voi iubitorii de animale,sa faceti slalom printre maidanezi.cat despre ei doamne ajuta la toti si sa va fereasca dumnezeu sa va intre unu sub roata si la 49 la ora,cu echipati ca IronMan,oricat de mult i-ati iubi voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tinand cont ca viteza in momentul impactului era 80+ si eu echipat cu casca si tricou.

Dupa ce realizezi unde e fapt problema, vezi si daca maidanezu' are RCA sa iti repare mobra...

 

 

asta e locul in care am cazut

Ai avut noroc, puteai sa ajungi 'acasa' mai repede.
Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

csf n-ai csf. luati-va o pisica cu voi in cocoasa de pe geaca motogp si cand va ataca haita aruncati pisica. ma rog daca mergeti echipati :D. pisica n-re suflet la fel de mare ca maidanezu, se stie, dar macar are 9 vieti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Well, sti cum reactioneaza un cocalar cand vede o blonda ? La fel reactioneaza si un caine cand vede/aude ceva ce nu ii place, instinctual, se scoală si fuge dupa, din punctul meu de vedere nu era nevoie si de poza cu animalul ca mna ..nu e el vinovatul 100%. In rest ce sa zic .. naspa intamplarea, momentul nepotrivit la locul nepotrivit.. Data viitoare macar geaca sa o ai pe tine, eu cel putin fara geaca nu plec, in rest nu prea port nici eu echipamentul in oras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti pretentia ca totul sa fie super, sa fie safe,totul sa se rezolve fara sa se implice nimeni. Doar platiti taxe si impozite,cineva tre sa se ocupe,nu? ce (cuvant urat) mea doar :) sa fie ca 'in alte tari' :-))

Pai in alte tari nu vezi nici macar UN CAINE maidanez pe strada. Dar nici macar unul!

Este totusi nasol, indiferent ca porti sau nu echipament, sa-ti sara un caine in fata si sa te arunce pe jos, cu tot cu echipament te sifonezi rau, si tu si mai ales mobra ta pe care trebuie apoi cu salariul MARE sa o repari. Dar nu-i nimic... suntem romani, invatati sa ne... DESCURCAM :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai in alte tari nu vezi nici macar UN CAINE maidanez pe strada. Dar nici macar unul!

Este totusi nasol, indiferent ca porti sau nu echipament, sa-ti sara un caine in fata si sa te arunce pe jos, cu tot cu echipament te sifonezi rau, si tu si mai ales mobra ta pe care trebuie apoi cu salariul MARE sa o repari. Dar nu-i nimic... suntem romani, invatati sa ne... DESCURCAM :)

da, păcat că majoritatea plâng pentru câine. e mai important un câine retard decât un om care vrea să se plimbe cu mobra.

azi mâine ţi-e frică să ieşi afară din casă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca stai sa te gandesti cainele a reactionat oarecum normal.

Voi cum ati reactiona daca ati vedea colacul de la WC invatindu-se cu 80-90km/h?

Eu unul nu m-as duce glont spre el sa ma sinucid. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

csf n-ai csf. luati-va o pisica cu voi in cocoasa de pe geaca motogp si cand va ataca haita aruncati pisica. ma rog daca mergeti echipati :D. pisica n-re suflet la fel de mare ca maidanezu, se stie, dar macar are 9 vieti.

Am vazut o bataie in Eforie Sud,intre o pisica si un caine.A plecat cainele stana de piatra.Cred ca o sa aiba nevoie de consiliere psihologica :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sint curios, ai luat cainele mort de acolo ? Sau l-ai lasat sa puta la altii ?

Ai sunat vreodata la politia locala sau la cine se ocupa la voi de adunat maidanezii de pe strada ?

Ai/ati facut ceva, orice, ca sa imbunatatesti lucrurile, ca sa ne indreptam spre "o tara ca afara" ? Sau doar asa, pe forum ? :)

eu d-abia m-am urcat in masina ,a venit un tovaras sa ma ia,si ce ii ziceam:'nu stiu bilute daca trebuie sa merg la spital,dar adu un sac sa iau cainele ala mort plin de sange si sa ti-l pun in masina,sa-l ducem sa nu miroasa maine la mortii astia din cimitir.'ba de unde dracu venit,ba!?bai baiatule,tu iti imaginezi ce inseamna sa te duci pe asfalt la viteza aia in tricou.iti imaginezi cum aratam,stateam sa duc caine!?tu asa faceai in locul meu!?esti socat frate,adrenalina la blana,nu stii nici daca ai capu spart si tu ma intrebi daca am luat si cainele!?:))))))))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...