Sari la conținut

Maidanez agresiv


Massa Ovidiu
 Share

Postări Recomandate

eu d-abia m-am urcat in masina ,a venit un tovaras sa ma ia,si ce ii ziceam:'nu stiu bilute daca trebuie sa merg la spital,dar adu un sac sa iau cainele ala mort plin de sange si sa ti-l pun in masina,sa-l ducem sa nu miroasa maine la mortii astia din cimitir.'ba de unde dracu venit,ba!?bai baiatule,tu iti imaginezi ce inseamna sa te duci pe asfalt la viteza aia in tricou.iti imaginezi cum aratam,stateam sa duc caine!?tu asa faceai in locul meu!?esti socat frate,adrenalina la blana,nu stii nici daca ai capu spart si tu ma intrebi daca am luat si cainele!? :))))))))))))))

 

 

da, păcat că majoritatea plâng pentru câine. e mai important un câine retard decât un om care vrea să se plimbe cu mobra.

azi mâine ţi-e frică să ieşi afară din casă.

Dupa citatul asta de mai sus, esti sigur ca nu catelul a iesit la plimbare si omul...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu unul nu m-as duce glont spre el sa ma sinucid. :)

Sunt sigur ca nici el nu a vrut numai ca nu a studiat fizica ca asa ar fi putut face un calcul cu privire la viteza si unghi. :crack:

Stupid dog, you make me look bad!

Editat de Adixgl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, acum ca ti-ai revenit dupa atata adrenalina, te-ai dus sa iei cainele ?

Trebuie lasat acolo, cum altfel sa prospere si ceilalti caini maidanezi daca n-au ce sa manance ?! :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca ai povestit ce mi s-a intamplat mie, doar ca in oglinda. In sensul ca eu am cazut pe stanga, aceleasi avarii la mine si la moto ca si la tine :)) ... La mine cainele era alb.

spune ca ai resuscitat cainele,l-ai dus la UPU si ca ati devenit BFF dupa ca sa nu se supere iubitorii de animale.eu,prost,prima data cand m-a trantit unu,am dat declaratie gresit si uite ca-s pe mine acum.vorbim mai tarziu ca acum ma duc sa-l ingrop si sa-i fac ceva pomana,poate ma mai iarta cetatenii,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spune ca ai resuscitat cainele,l-ai dus la UPU si ca ati devenit BFF dupa ca sa nu se supere iubitorii de animale.eu,prost,prima data cand m-a trantit unu,am dat declaratie gresit si uite ca-s pe mine acum.vorbim mai tarziu ca acum ma duc sa-l ingrop si sa-i fac ceva pomana,poate ma mai iarta cetatenii,

să nu uiţi de masă, masa e cea mai importantă.. o sarmaluţă, una alta nu strică.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dacă ieşea câinele la plimbare nu sărea omu' la el..

si vad stirile de la ora 5.... un caine nevinovat a iesit cu motocicleta la plimbare cand un om turbat a "parasit incinta" vrand sa ii muste roata ceea ce a dus la un accident ce s-a last cu balan si piele belita.

Din pacate cainele nu purta echipament deoarece ii era prea cald.

Editat de Adixgl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu ceva ani a fost un accident intre doua masini. S.au pocnit frontal. A iesit cu mortaciuni. Cauza: un maidanez a sarit in fata uneia dintre masini, soferu instinctual a tras de volan, contrasens, poc. Maidanezu viu. Aia morti. Io zic ca asta inseamna adevarata dragoste ptr maidanezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu ceva ani a fost un accident intre doua masini. S.au pocnit frontal. A iesit cu mortaciuni. Cauza: un maidanez a sarit in fata uneia dintre masini, soferu instinctual a tras de volan, contrasens, poc. Maidanezu viu. Aia morti. Io zic ca asta inseamna adevarata dragoste ptr maidanezi.

de când te aşteptam..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

momentan nu pot sa iau cana de apa s-o duc la gura.vad cum ma simt mai pe seara:))

cum adică? ce înseamnă asta? te rog frumos, mişcă-te într-un taxi şi strânge câinele de acolo, animalule! şi dacă mergi în 4 labe.

Editat de zielsziek
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia morti.

"soferi". La fel ca si "chilotu' " nostru. Ei, acum stie ca si daca are drum liber pe langa cimitir, parca nu mai intra un 90km/h asa de usor, este? :) Asta e, acum a 'muscat-o', noi stam frumos pe scaune/canapele, ne mai dam cu parerea si el e cu durerile si cu mobra de reparat. Smecheria si ........... (completati voi aici) se plateste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un maidanez turbat a plecat racheta dupa colegu sa il puna pe el jos,ca banuiesc ca aia era intentia

nu era intentia sa te dea pe jos. si cainele meu latra ca o bestie turbata din masina la orice dar daca se da jos se duce spre om / caine pe care il latra de ziceai ca-l omoara sa-l miroasa, sa fie mangiat. si cainele ala era agresiv cu motorul / galagia (de ambreaj uscat... :crack: ) nu cu tine. am fost "atacat" de multe ori, o singura data a incercat la cizma, in general roata ii fascineaza pe ei.

s-a bagat in fata rotii tale, tipic. am patit asa ceva, evitat sa cad pana acum dar nu se stie. culmea daca-s pieton si chem un caine la mine chit ca e agresiv sau nu ori reusesc sa-l mangai ori fuge, nu am patit niciodata sa ma atace. daca-s 20 situatia este alta si luptele se duc fara regrete pentru smocurile de blana zburate, bocancii dati in bot, etc. si normal de altfel.

dar nu despre asta este vorba.

ce s-a intamplat NU este vina ta, cel putin tu detii o mult mai mica parte din vina fata de autoritatile care se bat cu pumnii in piept ca manageriaza pentru noi contra cost evident situatia, situatie care trebuia sa includa si lipsa animalelor salbatice de pe strada...

si daca aveai 60 si se baga in fata rotii ce crezi ca se intampla?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Atunci cum plm nu l-ai vazut din timp daca e asa gol acolo? sau tu cand vezi un caine,ii dai gaz? :) ca sa-l starnesti..

nu l-am vazut ,frate.locul nu mai arata ca pe google maps.e vegetatie crescuta in gardul cimitirului si era seara.plus ca a stat pe loc pana a celalat motociclist in dreptul lui.el a trecut si l-a vazut daor inca s-a intors,lat pe asfalt.nici nu sita de ce am cazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu era intentia sa te dea pe jos. si cainele meu latra ca o bestie turbata din masina la orice dar daca se da jos se duce spre om / caine pe care il latra de ziceai ca-l omoara sa-l miroasa, sa fie mangiat. si cainele ala era agresiv cu motorul / galagia (de ambreaj uscat... :crack: ) nu cu tine. am fost "atacat" de multe ori, o singura data a incercat la cizma, in general roata ii fascineaza pe ei.

s-a bagat in fata rotii tale, tipic. am patit asa ceva, evitat sa cad pana acum dar nu se stie. culmea daca-s pieton si chem un caine la mine chit ca e agresiv sau nu ori reusesc sa-l mangai ori fuge, nu am patit niciodata sa ma atace. daca-s 20 situatia este alta si luptele se duc fara regrete pentru smocurile de blana zburate, bocancii dati in bot, etc. si normal de altfel.

dar nu despre asta este vorba.

ce s-a intamplat NU este vina ta, cel putin tu detii o mult mai mica parte din vina fata de autoritatile care se bat cu pumnii in piept ca manageriaza pentru noi contra cost evident situatia, situatie care trebuia sa includa si lipsa animalelor salbatice de pe strada...

si daca aveai 60 si se baga in fata rotii ce crezi ca se intampla?

si daca aveam 60 tot in fata rotii sarea..poate puteam sa evit,sau cadeam mai usor,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si daca aveam 60 tot in fata rotii sarea..poate puteam sa evit,sau cadeam mai usor,

Deci, ecler.. Data viitoare ii dai cu 150..... pana isi da seama ce si cum ai si trecut de el :lool:

Editat de Adixgl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, ecler.. Data viitoare ii dai cu 150..... pana isi da seama ce si cum ai si trecut de el :lool:

data viitoare am zis mai sus ca trec cu ceva de teren cu 4 roti si ma duc spre caini sa ii calc pe picior.sa vad atunci iubitorii de maidanezi ce mai zici.ca pana sa ma tranteasca asta le cumparam lapte de la magazin.eu n-am vazut cainele.si nu sunt vitezoman tovarase,sunt incepator.n-am fortata limita,nu am intrat intr-o curba sau masina...m-a trantit un caine.zici ca sunteti babele alea cu 'a avut viteza'/...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

data viitoare am zis mai sus ca trec cu ceva de teren cu 4 roti si ma duc spre caini sa ii calc pe picior.sa vad atunci iubitorii de maidanezi ce mai zici.ca pana sa ma tranteasca asta le cumparam lapte de la magazin.eu n-am vazut cainele.si nu sunt vitezoman tovarase,sunt incepator.n-am fortata limita,nu am intrat intr-o curba sau masina...m-a trantit un caine.zici ca sunteti babele alea cu 'a avut viteza'/...

ai uitat că motocicliştii sunt vitezomani?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma deranjeaza totusi ca unii din voi pretuiti mai mult viata cainelui decat viata unui coleg de-al vostru care era sa-si piarda viata,poate de idiot,intr-o situatie in care va veti regasi intr-o zi,poate.eu nu m-am dus sa omor cainele,nu m-am urcat pe trotuar cu bata in mana sa-i dau peste picior,m-a pus muistu in cap,cu motor cu tot.in fine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a murit dupa accident dar in timpul accidentului a suferit loviturile cauzatoare de moarte.n-am putut sa-i scot blana dintrepneu si janta..cum dracu a intrat acolo ,nu stiu,se vede in poza.nu stiu cum,dar dupa 20 de metri de sanius cainele era langa mine,si cand m-am ridicat si am vazut ce s-a intamplat i-at dat una pentru intentia sinucigasa.

» Post actualizat in 07 Sep 2016 10:28

chiar daca in mod normal as reactiona la o asemeanea insulta,ai dreptate.simt asta ,pe pielea mea.

sau ce-a mai ramas din pielea ta! :)). Parerea mea, sincera, e ca, o moarte mai "glorioasa" nu putea sa aiba acel patruped. A murit totusi sub un Ducati, deci... :D. PS - m-am dus faca casca la bancomat sa imi scot bani ( bancomatul se afla la 200 de m de birou ) si la intrare intr-un sens giratoriu, un nene cu duba, de la el putere, mi-a facut semn sa trec. Dupa ce am trecut de duba, un nene cu BMW parea sa nu aiba aceleasi intentii ca cel cu duba, drept urmare, subsemnatu' s-a imprastiat cu tot cu ochelari pe asflat, in sensul giratoriu. Deci, subscriu! Nici macar dupa tigari sa nu mergeti fara echipament!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ovidiu, dragul meu vecin de cartier, în primul rând îți urez însănătoșire grabnică, iar în al doilea sa faci rost de bani astfel încât să-ti poti repara grabnic motorul. Stiu cum e, pt ca acum 3 zile am intrat si eu intr-un cal. Diferenta e ca eu mi-am deteriorat echipamentul, iar tu... :( Aaaa, si mai e o diferența, calul s-a ridicat si a părăsit locul accidentului, fiind doar un pic avariat pe partea stângă. :) Pana ne vom repara motoarele, cartierul va fi pustiu fără noi, eu enervandu-i regulat cu tobele Vance & Hines, iar tu cu placerea-ti sadica de a da cate un rateu puternic la fiecare 100 de metri. După vreo două cutii cu Sana lansate după mine, eu mi-am pus db killer. Sfatul meu prietenesc este ca, daca tot te vei lua de meșterit la ea si te vei hotărî să o păstrezi, sa faci ceva în privința bubuiturile ălora infernale, sau stilului de pilotaj, nu de alta, dar zona Micro XIV nu este populata doar cu licențiați. Daca te pot ajuta cu ceva, da-mi un semn. Numai bine îți doresc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

data viitoare am zis mai sus ca trec cu ceva de teren cu 4 roti si ma duc spre caini sa ii calc pe picior.sa vad atunci iubitorii de maidanezi ce mai zici.ca pana sa ma tranteasca asta le cumparam lapte de la magazin.eu n-am vazut cainele.si nu sunt vitezoman tovarase,sunt incepator.n-am fortata limita,nu am intrat intr-o curba sau masina...m-a trantit un caine.zici ca sunteti babele alea cu 'a avut viteza'/...

Nu ai intele mesajul meu...era un pamflet sau cu alt cuvinte prezentarea metodei rusesti de a evita obstacolele.

Daca nu stii despre ce este vorba ei bine afla ca rusii/ucrainenii din cauza drumurilor cu gropi au doua viteze de deplasare:

1. 30-40 km/h si ocolesc toate gropile

2. 140-150 km/h si "zboara" peste toate gropile

 

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...