Sari la conținut

Maidanez agresiv


Massa Ovidiu
 Share

Postări Recomandate

.................. Pana ne vom repara motoarele, cartierul va fi pustiu fără noi, eu enervandu-i regulat cu tobele Vance & Hines, iar tu cu placerea-ti sadica de a da cate un rateu puternic la fiecare 100 de metri. ...............

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

calul s-a ridicat si a părăsit locul accidentului, fiind doar un pic avariat pe partea stângă. :)

Bine ca nu l-ai luat din spate....se putea lasa cu rani "adanci"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau de pataniile voastre! Bine ca in ambele cazuri avariile sunt mai mult "cosmetice" sau cum zice francezul, "skin-deep". Hai inapoi cat mai repede, ca trece vara! :D

 

Stiu cum e, pt ca acum 3 zile am intrat si eu intr-un cal. Diferenta e ca eu mi-am deteriorat echipamentul, iar tu... :( Aaaa, si mai e o diferența, calul s-a ridicat si a părăsit locul accidentului, fiind doar un pic avariat pe partea stângă. :) Pana ne vom repara motoarele, cartierul va fi pustiu fără noi, eu enervandu-i regulat cu tobele Vance & Hines, iar tu cu placerea-ti sadica de a da cate un rateu puternic la fiecare 100 de metri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

data viitoare am zis mai sus ca trec cu ceva de teren cu 4 roti si ma duc spre caini sa ii calc pe picior.sa vad atunci iubitorii de maidanezi ce mai zici.ca pana sa ma tranteasca asta le cumparam lapte de la magazin.eu n-am vazut cainele.si nu sunt vitezoman tovarase,sunt incepator.n-am fortata limita,nu am intrat intr-o curba sau masina...m-a trantit un caine.zici ca sunteti babele alea cu 'a avut viteza'/...

Boieru', n-ai invatat nimic inseamna. Da-i viteza in continuare. Daca si dupa ce ai dat cu fundu' de pamant nu intelegi ca viteza decenta (indiferent de situatie - cu atat mai mult NOAPTEA ca ai si vizibilitate redusa) te poate salva, esti carne de tun. S-ar putea sa ajungi pe soseaua respectiva si sa intri in incinta ... nu cu 4x4, nu cu mobra ci cu picioarele inainte. Ai grija cu ce prieteni mergi, poate gasesti unul mai destept si in loc sa te incurajeze "Da-i blana, boss!", sa iti dea una dupa ceafa si iti mai taie din elan, ca nu e sanatos comportamentul asta. Noi radem, ne atacam, ti se pare ca ne luam gratuit de tine, dar concluziile le tragi TU. AI GRIJA DE PIELEA TA, ca nu o sa il doara oasele pe zjdjrilieka sau cine te mai sustine pe aici si blameaza animalul ala. E rromania, sunt gropi, e nisip, E DRUM DREPT CU CAINI SI ALTE RAHATURI, cazi din cauza altuia, mori cu dreptatea in mana daca nu te pazesti in primul rand TU. Gandeste-te la parintii tai ca nu ii incalzeste nimic daca tu crapi din vina altuia (indiferent ca e om/caine/alt animal) si cu prioritatea in mana. Gandeste.

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ovidiu, dragul meu vecin de cartier, în primul rând îți urez însănătoșire grabnică, iar în al doilea sa faci rost de bani astfel încât să-ti poti repara grabnic motorul. Stiu cum e, pt ca acum 3 zile am intrat si eu intr-un cal. Diferenta e ca eu mi-am deteriorat echipamentul, iar tu... :( Aaaa, si mai e o diferența, calul s-a ridicat si a părăsit locul accidentului, fiind doar un pic avariat pe partea stângă. :) Pana ne vom repara motoarele, cartierul va fi pustiu fără noi, eu enervandu-i regulat cu tobele Vance & Hines, iar tu cu placerea-ti sadica de a da cate un rateu puternic la fiecare 100 de metri. După vreo două cutii cu Sana lansate după mine, eu mi-am pus db killer. Sfatul meu prietenesc este ca, daca tot te vei lua de meșterit la ea si te vei hotărî să o păstrezi, sa faci ceva în privința bubuiturile ălora infernale, sau stilului de pilotaj, nu de alta, dar zona Micro XIV nu este populata doar cu licențiați. Daca te pot ajuta cu ceva, da-mi un semn. Numai bine îți doresc!

salut:)),nu da rateu ca vreau eu..mi s-a defectat un regulator de tensiune si nu da scanteie cum trebuie cred..poate ne gasim sa discutam problema...ca eu sunt nou cu astea de strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E teroare mare la micro 14 acolo. Aseara , cand am fost eu , unul din "gasca" imi tragea voios cu dintii de bara (eram cu masina) , iar ceilalti ii faceau galerie in jurul masinii. Apoi cand am plecat s-au tinut dupa masina pana la a doua trecere de pietoni. Probabil au simtit ca sunt si eu motociclist sub acoperire :)))

E plin buzaul de maidanezi kamikaze...

Insanatosire grabnica si tie si motocicletei. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma deranjeaza totusi ca unii din voi pretuiti mai mult viata cainelui decat viata unui coleg de-al vostru care era sa-si piarda viata,poate de idiot,intr-o situatie in care va veti regasi intr-o zi,poate.eu nu m-am dus sa omor cainele,nu m-am urcat pe trotuar cu bata in mana sa-i dau peste picior,m-a pus muistu in cap,cu motor cu tot.in fine.

 

de colegi ca tine m-as feri, in trafic :)

 

La caini stiu mereu la ce sa ma astept, insa colegii motociclisti sau soferi mereu vin cu surprize la pachet, la mers in grup, etc..

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de colegi ca tine m-as feri, in trafic :)

 

La caini stiu mereu la ce sa ma astept, insa colegii motociclisti sau soferi mereu vin cu surprize la pachet, la mers in grup, etc..

am inteles ca esti un exemplar rar de moldovean inteligent inca de la prima interactiune.sa te feresti de mine nu in trafic,ca sunt baiat foarte inelegator,trag ambeiajul si merg pe liber sa nu sperii animalele oamenilor sau copii,las lumea sa iasa in aglomeratie,ma opresc si ajut ca am fost sofer de tir si stiu mecanica si asa se proceda intre soferii de tir,si alti m-au ajutat oe mine.700.000km +,doar pe tir...stiu ce am de facut in trafic,Sa te feresti de mine oriunde ai chef sa-ti afisezi superioritatea aia, 'tete-a-tete'.da pana atunci stai linistit ca nu merg prea des cu motorul la iasi,sunt cam la 310 km de tine,deci n-o sa-ti calc cainele in curtea din spate cu 160km la ora cum prabil ti-ai facut tu o idee despre mine.

» Post actualizat in 07 Sep 2016 16:00

E teroare mare la micro 14 acolo. Aseara , cand am fost eu , unul din "gasca" imi tragea voios cu dintii de bara (eram cu masina) , iar ceilalti ii faceau galerie in jurul masinii. Apoi cand am plecat s-au tinut dupa masina pana la a doua trecere de pietoni. Probabil au simtit ca sunt si eu motociclist sub acoperire :)))

E plin buzaul de maidanezi kamikaze...

Insanatosire grabnica si tie si motocicletei. :D

sunt cativa,doamne ajuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles ca esti un exemplar rar de moldovean inteligent inca de la prima interactiune.sa te feresti de mine nu in trafic,ca sunt baiat foarte inelegator,trag ambeiajul si merg pe liber sa nu sperii animalele oamenilor sau copii,las lumea sa iasa in aglomeratie,ma opresc si ajut ca am fost sofer de tir si stiu mecanica si asa se proceda intre soferii de tir,si alti m-au ajutat oe mine.700.000km +,doar pe tir...stiu ce am de facut in trafic,Sa te feresti de mine oriunde ai chef sa-ti afisezi superioritatea aia, 'tete-a-tete'.da pana atunci stai linistit ca nu merg prea des cu motorul la iasi,sunt cam la 310 km de tine,deci n-o sa-ti calc cainele in curtea din spate cu 160km la ora cum prabil ti-ai facut tu o idee despre mine.

 

Ce tre' sa intelegi tu e ca e bine sa casti mai bine ochii,sa citesti traficul mai bine (in functie de lumina, obstacole etc)..

 

La 700.000 km pe tir probabil te-ai obisnuit prost cu cainii....ca sunt doar niste obstacole peste care 'treci' si acum pe motor, ai uitat ca pot sa treaca ei peste tine :)

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era să mierlesc si eu niste caini si doua vulpi, am avut bafta si reflexe, nu a fost coliziune. Era sa pic zilele trecute, niste kinderi cretini au intins o bandă alb-rosie de la lucrari drumuri de-a latul soselei, aveam vreo 70, frana dubla, asfalt rece (era seara, frig), eu echipat doar cu cască, mănuși textile cu protectie redusa, blugi, adidasi si o bluza cu maneci lungi, din neopren. M-am speriat rau de tot, am mers pe lateral, ciclistica de naked și-a făcut datoria si am oprit după vreo 20 m. Frana pe asfalt- urma de peste 10 m. Am oprit, m-am dat jos si am început sa înjur. Normal ca aia erau ascunsi. M-aș fi raschetat frumoooos de tot, dar Dumnezeu a fost de altă părere și îi mulțumesc. Mă chemase tata până la el, am zis ca 5 km nu e mare lucru. Dacă eram echipat full și mă raschetam, scăpăm doar cu vânătăi, un crash-pad belit, capătul de ghidon stanga, oglinda si schimbător + vreo scarita. Grijă mare, colegii, pericole pot apărea de nicaieri. Bine, dacă stiam ca e doar o banda, treceam fără să frânez, dar am crezut că e frânghie, ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun, si o concluzie? imi iese imi iese ceva cu minim 4 picioare, loc de evitat nema, viteza legala, echipament decent..ce fac? era cineva cu o semnatura cu 'when in doubt, gas it' si aflai ca se cam preteaza, doar teoretic. acceleram? franam? din moment ce am realizat ca dau peste el, ce pot face sa salvez cat mai multe? nu animalul, ca oricum sunt basist...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, acum ca ti-ai revenit dupa atata adrenalina, te-ai dus sa iei cainele ?

Dude, seriously? :))))) Sper ca trolezi totusi, caz in care iti dau un like pentru trolaj :)

» Post actualizat in 07 Sep 2016 17:32

@Initiator: super tare topicul. Apreciez raspunsurile tale amuzante la provocarile colegilor mai "dumnezãi" de pe forum.

 

Mie mi se pare ca ai fost foarte sincer de la inceput si ti-ai asumat clar partea de vina.

 

PS: Totusi, cand te faci mai bine, ai putea sa preiei din treaba autoritatilor, macar vineri de la amiaza, ca ei au program scurt, pentru a te implica activ in bunastarea societatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Patania descrisa de tine te contrazice :)

U vb serios inteleg,acum 1000 de ani coboram cu bicicleta un deal abrupt de n8caieri a aparut o potaie si a intrat in spitele din roata fata m.am dus de sa luat pielea de pe mine 1/4 :))))) ce naiba sa eviti, cum, nu eram pe Racheta sol -sol, eram pe o bicicleta amarata Ucraina, unele lucruri se intampla si atat.Vina colegului este doar ca nu avea echipament, atat(cred eu).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun, si o concluzie? imi iese imi iese ceva cu minim 4 picioare, loc de evitat nema, viteza legala, echipament decent..ce fac? era cineva cu o semnatura cu 'when in doubt, gas it' si aflai ca se cam preteaza, doar teoretic. acceleram? franam? din moment ce am realizat ca dau peste el, ce pot face sa salvez cat mai multe? nu animalul, ca oricum sunt 3basist...

Sunt in incepator cu motoarele.de.strada.singura.data cand am.ridicat.o a fost fara sa vreau.motorul ala e mult.prea puternic pentru mine,dar totul tine de disciplina.n-am.fortat nota si sunt sigur ca o mare.parte din useri de aici rulau cu 80 pe strada aia la cat era de liber.a fost.in scurt..cand am vazut ca sare.in drum am vrut sa oau stanga,din reflex,dar s.a dus direct sub roata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

U vb serios inteleg,acum 1000 de ani coboram cu bicicleta un deal abrupt de n8caieri a aparut o potaie si a intrat in spitele din roata fata m.am dus de sa luat pielea de pe mine 1/4 :))))) ce naiba sa eviti, cum, nu eram pe Racheta sol -sol, eram pe o bicicleta amarata Ucraina, unele lucruri se intampla si atat.Vina colegului este doar ca nu avea echipament, atat(cred eu).

Si eu am cazut cu patinele cand eram mic si nu am dat vina pe catei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dude, seriously? :))))) Sper ca trolezi totusi, caz in care iti dau un like pentru trolaj :)» Post actualizat in 07 Sep 2016 17:32@Initiator: super tare topicul. Apreciez raspunsurile tale amuzante la provocarile colegilor mai "dumnezãi" de pe forum.

 

Mie mi se pare ca ai fost foarte sincer de la inceput si ti-ai asumat clar partea de vina.

 

PS: Totusi, cand te faci mai bine, ai putea sa preiei din treaba autoritatilor, macar vineri de la amiaza, ca ei au program scurt, pentru a te implica activ in bunastarea rsocietatii.

Multumesc pentru apreciere si verticalitate.si,ce sa fac? Sa fac petitii,sau sa-mi iau pusca si sa merg la intalnire cu restul echipei de maidanezi?:))

» Post actualizat in 07 Sep 2016 18:06

Si eu am cazut cu patinele cand eram mic si nu am dat vina pe catei.

De o oaie pe A2 ce zici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De o vaca pe Valea Oltului ce zici? N-am luat-o, spre norocul nostru pt ca aveam peste 100, dar tot nu am dat vina pe ea... vina era a mea, viteza prea mare si neatentie, daca nu o observam la timp. Ala e animal, noi cica suntem rationali.

Plus caini (cu stapan au fost 2 in ultimile 3-4 zile) si vulpi. Toate evitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am cazut cu patinele cand eram mic si nu am dat vina pe catei.

Bv ai coloana vericala:))) Atunci eu propun sa acuzam si pilotii avioanelor prabusite pentru ca a intrat o pasare in turbina☺

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De o vaca pe Valea Oltului ce zici? N-am luat-o, spre norocul nostru pt ca aveam peste 100, dar tot nu am dat vina pe ea... vina era a mea, viteza prea mare si neatentie, daca nu o observam la timp. Ala e animal, noi cica suntem rationali.

Plus caini (cu stapan au fost 2 in ultimile 3-4 zile) si vulpi. Toate evitate.

ba,bravo.mie nu mi-a iesit.sunt mai slab.cat despre "cand nu stii ce sa faci,da-i gaz'..stiu regula,ca vin de pe coclauri pe strada.da vezi tu,cainele ala nu e bustean si un ducati monster in viteza a 3.a la 80 nu e un ktm in a 2.a la 20km/h.suspensia spate nu e la.fel,cuplul la fel.nu mi-a trecut prin cap..da si daca imi trecea,parca imi era asa s.o ridic eu pe o roata ca sa sar un caine cu roata spate la 80km/h,ca doar eram in tricou.pe topicul asta au venit,din 10 useri care si.au dat parerea,5 care mergeau cu 40 cel mult,adaptati la conditii,unu ocolea prin dreapta,altu prin stanga,unu ii dadea gaz si il sarea si altu trecea pe sub el.si in cazul ala imposibil in care unu era foarte prost,fara echipament,vitezoman, ca mine,si lovea cainele, cu un picior rupt ducea cainele la spital.da,tata,sunt idiot,aia am vrut sa punctez,am cazut fara echipament. Si am mai vrut sa atrag atentia asupra unui pericol pe care voi il veti recunoaste cand si voua va va intra un catelus dragalas ce vrea sa-ti pupe valva, la roata. Editat de Massa Ovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

De o oaie pe A2 ce zici?

Ce zici de mai multe oi? Uite imi pare rau ca nu am pastrat filmuletul cand mergeam spre grecotei noaptea. Aproape de granita (negru voda), se gaseste unul cu o caruta nesemnalizata sa intoarca cred (sau ramasese pe mijlocul drumului de baut ce era), ala de ne-a depasit si se grabea l-a luat in plin. Noi mergand mai linistit, nu i-am luat pe nici unul desi blocau soseaua in totalitate (i-am ocolit pe acostament). Cum ma tot repet, supara-te acum pe noi, dar baga la cap si ai grija ca e fundul tau in joc. Nu te incalzeste ca te lauda X sau Y si tu esti ros de sosea pe pielea TA.

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai cum sa eviti o situatie din asta, doar sa o previi. Nu aveai cum sa mai scapi de accident odata ce-a intrat in fata ta. Ideea de baza e, cand e ceva "dubios", las-o moale. Mai ales noaptea.

Nu zic ca-s sfant, dar noaptea merg mai incet decat ziua, nu ma hazardez sa o alerg chiar daca e drumul drept. Ti-am zis si mai devreme, in afara de caine puteau sa apara si altele... tigani cu fiare vechi, betivi, biciclisti... am patit-o, si cu mobra, si cu masina. In Romania mergem pe principiul "drobului de sare".

Probabil de asta zicea si Banzayul ca nu se vad km aia multi pe tir, pt ca sunt anumite chestii pe care le prinzi din experienta, si tu ar trebui sa ai multa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai cum sa eviti o situatie din asta, doar sa o previi. Nu aveai cum sa mai scapi de accident odata ce-a intrat in fata ta. Ideea de baza e, cand e ceva "dubios", las-o moale. Mai ales noaptea.

Nu zic ca-s sfant, dar noaptea merg mai incet decat ziua, nu ma hazardez sa o alerg chiar daca e drumul drept. Ti-am zis si mai devreme, in afara de caine puteau sa apara si altele... tigani cu fiare vechi, betivi, biciclisti... am patit-o, si cu mobra, si cu masina. In Romania mergem pe principiul "drobului de sare".

Probabil de asta zicea si Banzayul ca nu se vad km aia multi pe tir, pt ca sunt anumite chestii pe care le prinzi din experienta, si tu ar trebui sa ai multa.

E experinta,tata.crede-ma ca ma uit in oglinzile alea mult mai des decat ma uit in fata.stiu constant ce se intampla in jurul meu si ce am.in spate.daca ai stii la cati le-am facut loc sa nu se pupe bot in bot cu cei din fata.stiu ce inseamna sa conduci preventiv,majoritatea curselor fiind cu 40 tone in spate.sa opresti 40 de tone nu e usor.dar pe motor e alta,mai ales pe unu puternic,te incanta,ii dai putin cu a 2.a la 8000 sa vezi cum se aude si ai 70-80.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...