Sari la conținut

Maidanez agresiv


Massa Ovidiu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 219
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Problema nu e ca o mierleste cainele, ci ca iti rupi gatul odata cu el...

Echipamentul nu e basina deloc, e chiar o mare tampenie ce spui tu. E diferenta dintre piele racaita pe asfalt si ridicat de jos si scuturat de praf. Plus coate si genunchi intregi, ca mai tin si protectiile alea ceva.

Nu ma cacao pe mine, dar asa am zis si eu... pana am cazut neechipat, de atunci merg minim cu geaca pe mine, indiferent ca-s 40 grade la umbra, in oras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca l-ai mai si lovit dupa ce era in agonie, te face sa fii mai prejos decat el.

Se presupune ca noi avem discernamant animalele nu.

 

Daca era un copil tot asa procedai ?

Voi, iubitorii, în mod absurd, câinilor, sunteți cu capul!!

Nu mai lătrați pe forum-uri, luați-i acasă, să vă mănânce pe voi!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa nu exageram.

Daca era un pustan cordit mai ziceam...dar inteleg ca nu mai este la prima tinerete, deci experienta asta o sa-i ramana adanc in ''subconstient'' , iar data viitoare o sa procedeze in consecinta si spiritul de conservare o sa-si spuna cuvantul

Asta cu echipamentul...doar niste basini precum telefoanele...care le are mai bengoase. Si dupa accident, tot fara echipament merg...si ??? Daca asta-i placerea si confortul pentru mine asa merg... Ce vrei sa-mi spui ca unul echipat full si corespunzator pe 30-35 grade afara , si care se ca.ca pe el de cald, este mai atent decat mine in trafic?care nu am alta grija in plus decat traficul?... cred ca glumiti

Vis-a-vis de animale pe strada...toti latraii nu au facut nimic pentru ele. Nu a invatat javra sa se adapteze ...o mierleste ...se numeste selectie naturala.

Si sa revenim la maicutele virgine doar la subrat , ale forumului....este absolut hilar cum se gasesc unii care au avut accidente de retarzi, sa emita pareri ''avizate''

 

Asa ca bre...repara feru, ia piele de pe buci, pune in palma si da-i gaz ...ca trece viata si acu te trezesti ca ai ajuns la 70 ani si nici o beshina controlata nu mai poti sa dai :P

:))))N.avem de ales.reparam feru.on 2 saptamani suntem "online".
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

niste mizerii de oameni :)

 

mergeti imbracati sumar, bagati mana in gaz 80-90 prin oras, va varsati pe jos, omorati si un caine, si injurati tot cainele

 

de fapt toti cei care injura cainii merita muscati macar o data :) poate asa s-ar implica in rezolvarea problemei lor. Cainii au devenit agresivi tot datorita oamenilor/traficului...

 

Voi nu vedeti padurea...din cauza boschetilor gen...

 

Aveti pretentia ca totul sa fie super, sa fie safe,totul sa se rezolve fara sa se implice nimeni. Doar platiti taxe si impozite,cineva tre sa se ocupe,nu? ce (cuvant urat) mea doar :) sa fie ca 'in alte tari' :-))

Ție nu îți dăduseră ban pentru ”contribuția” adusă de pe un alt cont? Ce mai cauți să poluezi aiurea pe aici?

Ești un fel de Robert Kiran.

Nu ai niște câini de pupat în bot sau ...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta-mi aduce aminte de unul, motociclist experimentat, care a sarit in pat o saptamana dupa ce a trecut cu Minsk-ul peste un dulau la doi pasi de casa ☺

Si de o noapte in care pe o raie de ZZR, nu am putut frana suficient si nici nu am fi putut evita (eu eram pasager pe ZZR) un cuplu de caini care doar ce-si consumasera pasiunea in mijlocul unui bulevard si se deplasau haotic ca sa se dezlipeasca. Noroc chior ca l-a tras aia de plua de pe traiectorie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea de baza e ca "SHIT HAPPENS".

Mie imi plac topicurile astea, mai ales cand patitul iese cel putin semi-intreg si poate povesti ce s-a intamplat de fapt. Mai adaug o linie la lista cu "de avut grija pe strada".

Sper ca din cauza diversilor "mai catolici decat papa" astfel de posturi sa nu se rareasca din considerente de frica de replici acide.

Eu am cazut din cauza de apa pe jos doar cu casca si manusi (inca ma bucur ca am avut manusi), si tot asa merg vara. Doar la drumuri lungi iau ghete, pantaloni (sau genunchere) si geaca.

 

@OP: Insanatosire grabnica, si cicatricile sunt cool ;) Haters gonna hate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu stupoare descoperi ca unii colegi nu stapanesc nici la ora asta limba romana, macar asa cat sa te poti intelege cu ei :)

 

Daca le zici ceva, ti-o intorc grav ca nu e forum de gramatica

 

Oricum se stie ca doar topicurile astea cu accidente releva cu-adevarat inteligenta si mintea unor personaje pe aici :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad multe pareri despre cum si ce fel se putea evita accidentul dar eu spun ca sunt degeaba. Nici unul dintr noi nu a fost acolo, in locul celui patit, asa ca parerile de pe margine nu fac nici cat doua oo blegi.

Bine ca nu si-a rupt oasele sau gatul.

Omul ne-a prezentat patania lui. Ca a tras invataminte sau nu doar el stie dar de la asta pana la "eu am trecut prin stanga cainelui, bau eu prin dreapta, ba nu pe deasupra, ba pe dedesupt" chiqr nu vad cum il/ne ajuga.

Mai urmeaza sa spuna unul ca el a prins cainele din urma, i-a intrat prin cwr si a iesit pe gura, dupa care a mers repede ai a luat bilet la 6/49 si a castigat marele premiu, urmand ca inca 200 de oameni sa isi dea cu preeupusul ce se intamplq daca ii intra prin gura si ii iesea pe cwr.

Hai noi sa fim sanatosi si sa ne bucuram de ce ne face placere.

 

Noroc si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, acum ca ti-ai revenit dupa atata adrenalina, te-ai dus sa iei cainele ?

Da, de ce nu te duci tu, moralistu lu pește, că ai văzut poza și știi unde îl găsești.

Iei și un popă să-i faci o slujbă, că e și el cre-ș-tin ca și tine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, de ce nu te duci tu, moralistu lu pește, că ai văzut poza și știi unde îl găsești.

Iei și un popă să-i faci o slujbă, că e și el cre-ș-tin ca și tine!

 

omul a pus o intrebare de bun simt, culmea :)

 

Tu doar te caci pe tine....si pute deja

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, de ce nu te duci tu, moralistu lu pește, că ai văzut poza și știi unde îl găsești.

Iei și un popă să-i faci o slujbă, că e și el cre-ș-tin ca și tine!

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost muscat de 5 ori(de maidanezi de 3 ori) :)) si mi au muscat si masina anul trecut cand mergeam incet ca sa nu ii lovesc cumva. Inteleg cate un maidanez doi in anumite zone daca sunt totusi blanzi si nu sar aiurea. La mine in cartier erau tot asa si erau f chill. Seara dupa 10 daca venea vreun tigan incepea tor cartierul sa latre asa ca nu am avut probleme deloc. Cum au disparut maidanezii din zona cum au venit si ciorile la furat. Insa la mine e un cartier de vile, nu prea se circula etc. Cainii vagabonzi nu au ce cauta langa strazile principale. Sunt un real pericol si vad la fiecare 2-3 zile cate unul calcat in afara orasului. Mi e groaza sa mi apara in viitor unul in fata...

Editat de Klaus Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios ce se mai comenta daca intamplarea avea loc pe autostrada circuland cu viteza legala de 130, tinand cont de faptul ca majoritatea intreaba de consumul mobrei in regim de autostrada la viteze de 150-180...

Editat de george_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Bree! Era sa patesc una d'astea. Nu era caine. Seara. Oi.

:)) eu am patit asta cu vaci.Eram pe serpentinele de pe langa ruca,r cand m am trezit in curba cu 4 vaci :)) CIobanu pierduse si 2 vaci care mergeau inapoi in alta directie , evident pe mijlocul drumului. Oricum vacile alea nu aveau unde sa mearga asa ca nu stiu de ce naiba le a adus in padure in mijlocul pustietatii... a da sia acum mi am amintit. Acum 2 saptamani tot in mijlocul padurii noaptea , pe serpentinele de la siriu mi au sarit in fata vreo 3 caini. Mno... :)) noroc ca nu aveam viteza mare

Editat de Klaus Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau si pentru colegul care a patit-o dar faptul ca a lovit un animal deja in agonie nu il scuza de fapta.

L -a lovit pentru a-i curma suferinta. Acum esti multumit ? Multi iubitori de animale pe aici !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine dadeau sa ma apuce cand treceam granita in bulgaria, mereu se gaseau cate 2-3 caini. De regula se speriau si fugeau daca claxonam, sau poate doar ii deranja zgomotul. Uneori turam motorul, insa asta nu prea ii speria, claxonul facea treaba mult mai buna. Mai nasol era tentatia sa te arzi un picior in bot, era mai simplu de pe bicicleta, insa nici asta nu era solutia, pe unii nu-i descurajeaza deloc. Pe bicicleta foloseam un aparat cu ultrasunete cu relativ succes, era cam incomod sa-l scot din buzunar, trebuia sa vad javrele din timp.

O vaca era sa iau si eu in plin, insa redusesem la intrare in localitate si am franat si evitat-o. In aceeasi tura am intalnit si un cal care statea calm pe banda mea de mers si l-am ocolit.

Animalele de pe sosele ar fi unul din motivele pentru care mi se pare motociclismul prea riscant. De regula ieseam cu motocicleta echipat cu casca, jacheta textila, manusi, insa in rest jeans si pantofi de strada. In cazul in care faceam o plimbare scurta prin oras sau pana peste Dunare la Ruse mai mergeam si in tricou si fara geaca, de vreo 2-3 ori am fost si in pantaloni scurti, acolo se intampla sa stai minute bune blocat in traficul de pe pod si pana in oras nu prea aveam ocazia sa depasesc 50 km/h.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

simplu, nu faci nimic, tai cainele in doua, been there, done that!

ai patit asa ceva?

 

ai ridicat fata?

ai redus, ai dat gaz?

cat de tare a fost socul?

ce motor?

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine dadeau sa ma apuce cand treceam granita in bulgaria, mereu se gaseau cate 2-3 caini. De regula se speriau si fugeau daca claxonam, sau poate doar ii deranja zgomotul. Uneori turam motorul, insa asta nu prea ii speria, claxonul facea treaba mult mai buna. Mai nasol era tentatia sa te arzi un picior in bot, era mai simplu de pe bicicleta, insa nici asta nu era solutia, pe unii nu-i descurajeaza deloc. Pe bicicleta foloseam un aparat cu ultrasunete cu relativ succes, era cam incomod sa-l scot din buzunar, trebuia sa vad javrele din timp.

O vaca era sa iau si eu in plin, insa redusesem la intrare in localitate si am franat si evitat-o. In aceeasi tura am intalnit si un cal care statea calm pe banda mea de mers si l-am ocolit.

Animalele de pe sosele ar fi unul din motivele pentru care mi se pare motociclismul prea riscant. De regula ieseam cu motocicleta echipat cu casca, jacheta textila, manusi, insa in rest jeans si pantofi de strada. In cazul in care faceam o plimbare scurta prin oras sau pana peste Dunare la Ruse mai mergeam si in tricou si fara geaca, de vreo 2-3 ori am fost si in pantaloni scurti, acolo se intampla sa stai minute bune blocat in traficul de pe pod si pana in oras nu prea aveam ocazia sa depasesc 50 km/h.

Spune.i asta cetateanului de mai sus care "been there,done that" taiat caini in 2,restul fatalai,el smecher.primul topic pe forum.de 2 zile pe forum,juma din useri "inteligenti" si inganfati,si ninja pe deasupra.tipic romanesc.

» Post actualizat in 08 Sep 2016 12:50

Pacat de caine, pacat de motoret. L-ai luat proaspat, nu? Ca stiu ca il vindeau niste unguri acum putin timp. Chiar sunt curios cum se aude evacuarea aia QD.

Altfel, presupun ca e ultima data cand pleci la drum fara manusi :crack:

Ala e,se aude bestial.da rateuri de zici ca.i pusca:)) Editat de Massa Ovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu scriu postul sa ma laud, insa am luat si eu in plin un maidanez destul de mare la ~70km/h, cu moto sport touring (cursa furca de 120mm). Din momentul in care cainele m-a surprins am apucat sa franez circa 1-2 secunde, apoi cand am realizat ca il voi lovi, am eliberat franele. Socul a fost destul de puternic, parca as fi dat intr-o bordura. L-am lovit fix pe mijloc, apoi am trecut cu ambele roti peste el -> mort pe loc. La fel ca si colegul din acest topic, am gasit un smoc de par prins intre janta fata si cauciuc. Motocicleta nu a suferit nici o avarie.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mai auzit / citit sfaturi cu lovit animale.

sa fie pe gaz sau in orice caz fara frana... de preferat ridicata un pic fata, macar depresata ca sa treaca peste sa nu ridice obstacolul sau sa patineze pe el.

sa nu fii inclinat ca e garantat tranta...

bine vb de chestii mici si micute, nu de cai / vaci / cerbi...

mai este si filmarea celebra cu caprioara care a fost luata-n plin de vitezana aia in state.

in cazul meu am avut bafta, nu aveam viteza prea mare, nu a ajuns la roata, lovitura a fost cu scarita chopperului si cu bombeul bocancului cu bot metalic...

mi-a miscat un pic picioarul de pe scarita DAR nu a fost un caine adult de talie normala ci ceva mai micut.

cel mai bine ar fi sa ai norocul sa nu ajunga sub roata... de acolo incepe sa fie necesara pe langa skill si bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...