Sari la conținut

Soft Enduro Monteoru 15-16 OCTOMBRIE


Postări Recomandate

Salutare cititorule,te invit sau va invit la o inchidere de sezon enduro la Sarata Monteoru jud Buzau.Scurt si la obiect /Simbata ziua 1 prolog(7km) ptr ordinea de plecare a doua zi si show ora-11 in fata hotelului Paducel ,seara masa festiva(inclusa),ziua 2(Duminica) plecare traseu ora 10.30 pe 2 nivele de pregatire ...experti si hobby .Expertii vor avea 55km si vor dar 2 ture ,cei de la hobby au 30 km tot 2 ture.traseele sunt total diferie in directii diferite ,la experti vom avea si ptr cei ce se simt mai ,,obositi** ocoliri dar cu penalizare de timp.se poate veni si doar duminica dar se va pleca dupa cei care au fost si s-au dat la prolog. Atentie ,la experti nu este soft !cei ce merg mai bine de hobby dar nici de experti nu sunt pot folosi ocolirile. aceasta intilnire nu este o cursa-concurs sau eveniment sportiv participarea se face pe propria raspundere si de placere .Nimeni nu ramine pe traseu sau ne ajutat, ca intotdeauna avem masini offroad ,atv,echipa de interventie motorizata dar la nivel de neprofesionisti ... tot noi am fost la trasse si la etapa de mondiala dar eu zic ca ne descurcam.Va Multumesc !! :mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Bravo mosule..sper sa vin la start cu toate ca sunt destul de accidentat la umar.Sa usuci noroiul de pe forestierul ala de legatura ca imi bag P.....A in el ce am impins la capra. In rest,domnisoara de la bar tot nemaritata???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am scos la hobby drumul ala și am mărit traseul cu bucle noi.fata de la bar la fel....😜 hai te aștept !!!avem prolog sâmbătă într-un cadru natural de max 10 km ptr show și ordinea de start și duminică este traseul.

» Post actualizat in 02 Oct 2016 10:53

Am scos la hobby drumul ala și am mărit traseul cu bucle noi.fata de la bar la fel....😜 hai te aștept !!!avem prolog sâmbătă într-un cadru natural de max 10 km ptr show și ordinea de start și duminică este traseul.

expert 43,7 km si la hobby 27 km .Toata lumea va da 2 ture si va avea nevoie de realimentare ,tin sa mentionez ca la experti traseul este f sustinut nu prea e soft dar nici hard hard....Clasic Enduro .La hobby startul si finisul sunt la fel ca in primavara doar ca la releu am desfacut bucla si am mai bagat ceva km, pe traseu am scos unele zone naspa cum era si drumul ala nasol/greu de au injurat toti(era de la ploaie).avem poteci si carari frumoase dar si zone tehnice(scurte) .Cei ce vin la cursa vor enduro nu forestier chiar daca e soft si e hobby....nu? EXPERTII AU UN TRASEU HOBBY ALT TRASEU ,ei se vor intilni de 2 ori in padure une e si CP ul si vor avea finis comun dar nu au un traseu de baza comun cu bucle.....asa am eliminat posibilitatea de a mai taia traseul. simbata avem prolog natural de 10 km si hobby si experiti ptr ordinea de start DUMINICA cind avem iesirea in padure*CURSA*.........cei ce vor venii doar duminica vor pleca dupa cei ce au facut prologul si nu vor avea nici o penalizare de timp.

» Post actualizat in 02 Oct 2016 10:55

Meteo...😜

» Post actualizat in 06 Oct 2016 16:26

De pe traseu...marcaje...Michelin star Cross 5 o anvelopa recomandata ptr Soft Enduro Monteoru.

» Post actualizat in 12 Oct 2016 08:09

Ziua buna tuturor,datorita conditiilor meteo critice in urma codului portocaliu traseele sunt inpracticabile ptr wekendul acesta .In aceste conditii suntem nevoiti sa aminam intilnirea pe saptamina viitoare adica 21-22 Octombrie,vineri ora 12 prolog(ptr ordinea de start si show fara sa aiba influenta aspra zilei de simbata) si simbata ora 11h vom pleca pe traseu.Prologul are 6 km si se desfasora in padure fiind 100% natural ,marcat si curatat. DOAR DATA SE SCHIMBA RESTU RAMINE LA FEL !Va multumesc ptr intelegere si va asteptam.

post-34555-0-62528000-1475405723_thumb.png

post-34555-0-69712300-1475770901_thumb.jpg

post-34555-0-42992300-1475770958_thumb.jpg

post-34555-0-93678400-1475771015_thumb.jpg

post-34555-0-71973700-1475771068_thumb.jpg

post-34555-0-50556200-1475771084_thumb.jpg

post-34555-0-87454400-1475771110_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

da este adevarat ! o sa anunt aici dar si pe pagina de facebook data exacta...credeti ma ca ping pongu asta cu cursa imi da insomnii. Dar sa veniti si sa terminati 5 la experti si 7 la hobby mai bine aminam si gata.a plouat toata noaptea si astia la meteo nu mai sunt seriosi. e un deranj destul de mare sa faci o cursa si dupa atita munka ,pragatiri,oameni chemati ,personal la locatie dublat sa muti cursa e aiurea.Va multumesc ptr intelegere !!!o sa revin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...