Sari la conținut

Accident Sinaia Honda CBR!


pyter82
 Share

Postări Recomandate

e tot biker de-al nostru

Iti zic eu ca uneori ai parte de figuri din partea celorlalti colegi de trafic si cand te baga in aceeasi oala cu unul din asta... parca nu prea iti convine sa zici la fel. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ghinionul proprietarului va fi, aproape sigur, ca riderul accidentat nu o sa aibe practic de unde sa-i dea toti banii. Acuma, a cald, o sa-i promita marea cu sarea, dar in timp, posibil sa se dea la fund. Nu ar fi primul caz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba da ce chitrosi sunteti, dooomne e de-ai nostrii da' motoreta nu se imprumuta... etc... pai ori e fratie ori nu! daca imprumut mobra cuiva imi asum riscul de a o primi inapoi pachet... dar, tipic romanesc e sa fie altcineva responsabil in totalitate... eh, in cazul asta.... ma pish in ea de fratie!

cu "fratii" mei nu am probleme de genul asta, fiarele se repara oamenii mai greu ;)

 

apropos, sa imi platiti stalpul !! :)))

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba da ce chitrosi sunteti, dooomne e de-ai nostrii da' motoreta nu se imprumuta... etc... pai ori e fratie ori nu! daca imprumut mobra cuiva imi asum riscul de a o primi inapoi pachet... dar, tipic romanesc e sa fie altcineva responsabil in totalitate... eh, in cazul asta.... ma pish in ea de fratie!

cu "fratii" mei nu am probleme de genul asta, fiarele se repara oamenii mai greu ;)

 

apropos, sa imi platiti stalpul !! :)))

Nu zice nimeni sa nu dai motorul , dar atat timp cat tu il dai ca omul si aluia ii arde de ridicat pe o roata ce mai zici , nu ma ridic eu de frica sa nu fac vro prostie si se ridica el ca e smecher, daca cadea din altceva in care nu avea vina mai ziciai , dar din asa ceva e prea de tot.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu doresc tutoror alora de se ridica pe o roata pe domeniul public, sa fie de fata si echipaj de poltie...care instant sa ii traga pe dreapa. Ce naiba, avem lege clara. Avem drumuri de rahat, pline de nisip, ulei, mizerii, caini. Asta mai lipseste, dementi pe 2 roti care sa se ridice pe 1. Ca idee, locul in care a facut pachet mobra, e frecvent circulat. Putea sa omoare oameni!!! dar nu, e de-al nostru. Ei, de-al meu sigur nu e! si e un idiot, daca face asta pe drumuri publice, aglomerate, populate, si pe o mobra care nu e a lui. CINSTE LUI, cu povestea asta. Cum naiba sa ne respecte in trafic, cand avem specimene de genul, dupa care sa fim judecati. Nu ma dau sfant, stim toti ce drumuri avem, si cum se circula. nici eu nu respect 100% legea, codul rutier. Dar totusi...

Oricum, ma bucur ca nu a patit nimeni nimic! Mare lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai dar numai cu 50, full de echipamemt si musai pe doua roti in permanenta.

Ca așa va place voua, inteleg, dar ce atâta înverșunare frate pe cei ce vor sa se mai distreze si astfel uneori? Multi sunt idioți si habar n-au in ce se baga de cand se suie pe motocicleta, dar mai sunt si motocicliști "pe bune" care o mai ridica pentru distractie din cand in cand.

Lume rea bai nene...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca sunteți in măsura sa va dați cu părerea, atâta vreme cat nu ati fost de fata! Omul a fost lovit in partea din spate, si asta a dus la inevitabilul accident! Mai întâi informati-va si apoi acuzați! Băiatul nu se da de azi pe maine pe motor! Are ceva experiența in spate, si nici un accident pana in prezent!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wotru2... exista multe locuri pt asa ceva. Ubde nu poti rani pe nimeni (asta in caza ca nu are bani de circuit). Vrei sa te dai pe o roata ? Atunci ai la dispozitie n strazi f largi la iesire din oras... oricat de bun ai fi tot timpul va exista un risc

Da, nu unde riscul sa o patesti sau sa o pateasca altii din vina ta, este ridicat. Nu il aparam pe baiat (in cazul in care asta a facut) doar ziceam si eu ca un wheelie ocazional in conditii de siguranta, e distractiv. Ma cam sâcâie utraprudentii astia care in afara de frica sau de stilul lor nu mai vad si nu mai accepta nimic, le mai si "ureaza" celor cu optica diferita de a lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta explica totul.

» Post actualizat in 12 Sep 2016 02:08

 

Aparent, real sau imaginar?

» Post actualizat in 12 Sep 2016 02:14

 

Presupun ca "trenul de aterizare" (aparent) s-a rupt la impact cu stalpul, nu cu solul. Altfel CBR-ul ar fi un rebut de fabricatie ca suspensie fata.

» Post actualizat in 12 Sep 2016 02:18

 

Desi este adevarat ca la Enduromania am auzit de un prototip gresit dimensionat de BMW (model boxer - enduro) la care s-a rupt... motorul (articulatia bratului de suspensie spate).

» Post actualizat in 12 Sep 2016 02:19

 

Aluminiu...

» Post actualizat in 12 Sep 2016 04:35

Daca va uitați mai bine la imagini partea din spate este intacta! Codița nu are nimic, doar roata din fata este distrusă!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea este plauzibila varianta cu lovitul din spate, cei doi motociclisti nu aveau nici o masina in spate! Eu sa fi fost lovit din spate, chemam politia si ambulanta! Se pot vedea pe asfalt urmele de cauciuc lasate! Nu cred ca trebuie judecat atat de aspru, omul si-a primit lectia! Acum sper sa invete si altii din greseala lui!

post-64250-0-29972000-1473666848_thumb.jpg

Editat de pyter82
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit direct cu omul implicat si nu stiu exact ce s-a intamplat

pai cum vine asta "ai vorbit cu el si nu stii ce s-a intamplat"?era fumat sau cum de nu-si aduce aminte?asta e mai de ras decat "expertizele" unora de aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

pai cum vine asta "ai vorbit cu el si nu stii ce s-a intamplat"?era fumat sau cum de nu-si aduce aminte?asta e mai de ras decat "expertizele" unora de aici.

Man , in comparatie cu expertii de aici care inca au lamaia pe numar ,tu ai calarit motoare pentru suficient timp ca sa stii ca majoritatea nu cauta explicatii ci scuze.Prima impresie a fost ca omul ne-a spus scuza pe care a gasit-o ca sa doarma mai bine in noaptea aia.Am facut portiunea respectiva dupa conversatie la o viteza destul de maricica ,pe intuneric si toti am ajuns acasa intregi. Chiar daca esti onest si treci de copilarismele cu scuzele ieftine tot ai nevoie de ceva experienta ca sa poti intelege cauzele exacte pentru un esec de genul asta . Eu am avut cazaturi pe care nu mi le-am putut explica niciodata pentru ca era prea nubi ca sa inteleg notiuni de incarcare suspensii , aderente ,teperaturi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

got it @GOE.eu ma miram doar ca omuletul nostu implicat nu a avut cojones sa zica:"da bah,am fost magar,am coxat motorul si m-am berbecit in gard si stalp".de aia ziceam ca e de ras. :) poate-s eu mai ciudat,dar de cate ori am dat-o de pamant motoreta,prima data a fost sa-mi dau doua palme si sa recunosc ca am fost imbecil.ca mai apoi sa caut explicatiile care au dus la "esec".probabil din acets motiv am invatat din fiecare greseala si n-am repatat-o.niciodata nu am cautat scuze patetice gen pietris,pata de ulei imaginara,etc etc.poate din acest motiv sunt alive si cu toate oasele intacte dupa toate nebuniile posibile atat pe strada cat si pe circuit.

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer oameni buni ce atâta tam-tam pe acest subiect! Cred ca cel mai important lucru este ca omul este in viata si nu s-a întâmplat alta tragedie! E strict problema lui ce va face cu motorul si cum va cădea de acord cu proprietarul mobilului! Numai el stie cum s-a întâmplat si prin ce a trecut! Hai sa încheiem acest subiect!

Mulțumesc!

» Post actualizat in 12 Sep 2016 09:48

 

pai cum vine asta "ai vorbit cu el si nu stii ce s-a intamplat"?era fumat sau cum de nu-si aduce aminte?asta e mai de ras decat "expertizele" unora de aici.

» Post actualizat in 12 Sep 2016 09:49

Băiatul a specificat ca el nu stie ce sa întâmplat, nu ca nu stie băiatul implicat in accident ce sa întâmplat! 😉 Citește te rog înainte sa scrii! 👍

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer oameni buni ce atâta tam-tam pe acest subiect! Cred ca cel mai important lucru este ca omul este in viata si nu s-a întâmplat alta tragedie! E strict problema lui ce va face cu motorul si cum va cădea de acord cu proprietarul mobilului! Numai el stie cum s-a întâmplat si prin ce a trecut! Hai sa încheiem acest subiect!

Mulțumesc!

» Post actualizat in 12 Sep 2016 09:48

 

» Post actualizat in 12 Sep 2016 09:49

Băiatul a specificat ca el nu stie ce sa întâmplat, nu ca nu stie băiatul implicat in accident ce sa întâmplat! Citește te rog înainte sa scrii!

nu cred ca are cineva nevoie de avocat pe aici,so back off.asta e una.si a doua:ia citeste TU postul meu,incearca sa pricepi din el ce trebuie,si apoi pune mana pe tastatura.

 

PS:esti prieten cu cel care imprumuta motoarele altora si le trozneste de unul singur?

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca are cineva nevoie de avocat pe aici,so back off.asta e una.si a doua:ia citeste TU postul meu,incearca sa pricepi din el ce trebuie,si apoi pune mana pe tastatura.

 

PS:esti prieten cu cel care imprumuta motoarele altora si le trozneste de unul singur?

» Post actualizat in 12 Sep 2016 12:36

Se pare ca tu ai o problema cu el! I-l Cunoști personal de iti dai cu părerea? Eu i-l cunosc destul de bine si nu cred ca esti in măsura sa judeci pe nimeni si mai ales sa iti Bati capul daca împrumuta sau ce face el cu motoarele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...