Sari la conținut

Indrumari catre asigurator


Vizitator
 Share

Postări Recomandate

Salut cine ma poate indruma sa sti si eu pina a ajunge la asigurator.a dat unu cu masina peste moto in patcare a stricat cite cevs maneta craspad evacuare,sunt aftermarket asiguratorul im va da pe cele stoc? Sau bani sau nimic.cele stricate nu se mai pot repara asi gurarea este facutta la asirom multam mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut cine ma poate indruma sa sti si eu pina a ajunge la asigurator.a dat unu cu masina peste moto in patcare a stricat cite cevs maneta craspad evacuare,sunt aftermarket asiguratorul im va da pe cele stoc? Sau bani sau nimic.cele stricate nu se mai pot repara asi gurarea este facutta la asirom multam mult

 

Salut mai intai de toate suna la 021 - 9599 pentru avizarea daunei ,iar dupa aceea te duci impreuna cu cel care ti-a lovit motorul pentru constatarea daunelor.

 

Ai 2 posibilitati:

-Reparatia moto sa fie efectuata intr-un service cu decontare directa(piesele vor fi inlocuite cu cele OEM)

-Sa ceri reparatie in regie proprie ( este necesar sa faci o vizita la un service moto pentru intocmirea devizului , te duci cu devizul la asigurator si acesta iti va da suma,sau o parte din suma)

 

O zi placuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut cine ma poate indruma sa sti si eu pina a ajunge la asigurator.a dat unu cu masina peste moto in patcare a stricat cite cevs maneta craspad evacuare,sunt aftermarket asiguratorul im va da pe cele stoc? Sau bani sau nimic.cele stricate nu se mai pot repara asi gurarea este facutta la asirom multam mult

Sunt sigur ca topicul este deschis la bascalie, altfel nu-mi pot explica lipsa totala de respect fata de regulile gramaticale din textul de mai sus.

Editat de MirceaB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de pe un alt topic
""Nu cunoast dar ce sa zic am iesit cu mobra azi si pe sosea numai motociclisti dornici de viteza si de exchibitionism sa u bagat printre masini la limita accidentuli au atins oglinzi era sa fi calcat unul pe picior de masina pt ca sa nagat intre 2 masini foart apropiate,si ne mai intrebam de se ontpla ce se intimpa.mai bine ca mosi si un pic mai sigur"

 

 

Si de pe altul :

se vinde ural 750 an 2002,20000 km cauciucuri noi haideneau, discuri de ambreiaj noi de la ural rprezentanta transmisie noua ural reprezentanta hertoc, instalatie electrica facuta ca la carte toate acestea rula te 1000 km distributie hertoc aprindere cdi ducati carburatie k68 si cvk keihin motocicleta a fost revopsita jante centrate la rabinu multe alte imbunatatiri mutorete merge brici, pozele vorbesc o vind pentru ca vreau o motocicleta de oras uralul di punctul meu de vedere nu se incadreana la moto de oras. ulei sclimbat belrei rulat 1000 km buji noi ngk itp asigurare moto pe numele meu pretul este 2300 euro

 

 

 

Sa mai continui ? :))

 

Eu nu inteleg cum omul asta cere o paine la alimentara.


» Post actualizat in 13 Sep 2016 20:16

Si totusi ca sa fiu de ajutor:

Ai nevoie de copii la RCA,talon,permis si buletin al celui care te-a lovit.

Completezi formularul de amiabila.

Suni la asigurator si deschizi dosar de dauna.

 

Dupa cateva zile o sa te caute sa inspecteze avariile si apoi o sa-ti faca o oferta de bani cash daca vrei reparatie in regie proprie.Daca vrei piesele inlocuite va trebui sa faci deviz la un service,si tu sa platesti piesele ,iar apoi te vor despagubi pe baza facturii.

Editat de Old School Rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felu in c te ecsprimi cu ce-i din jur arata cinesti si respectul pntru ce-ilalti.K ei lucrat s-au nu cu detegele la lucru manual nu e o scuza si vei fiii luat la misto in continure,pentru ca tu nu face greseli de tsatatura,tie efectiv nuti pasa cum scri si ai pretenti de la alti sa se chinue sa t inteleaga.


» Post actualizat in 14 Sep 2016 05:36

Iar tuin lock sa te dai cu moto la ore tirzi ar trebuii totus sa citesti in fecare seara o carte d gramatic.Macar 30 de minute pe zi.Suntem in sec 21 si acesul la informati e usor pentru oricine.E spre binele tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felu in c te ecsprimi cu ce-i din jur arata cinesti si respectul pntru ce-ilalti.K ei lucrat s-au nu cu detegele la lucru manual nu e o scuza si vei fiii luat la misto in continure,pentru ca tu nu face greseli de tsatatura,tie efectiv nuti pasa cum scri si ai pretenti de la alti sa se chinue sa t inteleaga.

» Post actualizat in 14 Sep 2016 05:36

 

Iar tuin lock sa te dai cu moto la ore tirzi ar trebuii totus sa citesti in fecare seara o carte d gramatic.Macar 30 de minute pe zi.Suntem in sec 21 si acesul la informati e usor pentru oricine.E spre binele tau.

Partikip! :) Editat de baby_blues
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur mergeti mai mult cu masina ca trebuie sa duceti sotiile dimineata la munca ...

nu te avanta intr-un "conflict" ...

1. ai mustele pe palarie, nu conteaza motivele, rezultatul este foarte "graitor" textele sunt muci...

2. nu ai sanse de castig, cu cat dai mai multa apa la moara cu atat va fi mai greu...

las-o balta, atentie mai multa data viitoare, scoate t9-le... reciteste textul, corecteaza-n urma... etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-biiine nu mai bag)asa ca luati telefonul si despaduchiati toate sectiunile.da de voi doi chiar am vrut sa fac bascalie ca stiam ca sunt multe molii dar am gasit doar doua.

Vezi ca una din moliile astea iti poate taia accesul la forum. Ai un pic grija la limbaj.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru indrumari,si mai ales lui baxxter de intelegere.da este adevarat este postat de pe telefon si lucrez de 20 de ani incaltaminte manuala,am degetele cremvusti polonezi.m-am despartit greu de un telefon clasic dar totusi am facuto ca te lovesti de tehnologie si nu ai incotro,cit despre cei doi camarazi recalcitranti,cred ca au inceput telenovelele si nu au voie la tv,sau furisat tiptil in dormitor la somnica sa nu deranjeze doamnele,si sub plapuma dai butonare pe tele si articuleazai pe cei ce au gresit cite ceva dai si ia fiecare sectiune la puricat.nu va puteti revarsa nervi ca sunteti mustrati prni emisiuni tv?eu daca nu vad ceva interesant la o sectiune nu intru dar voi puricati totul,va mai numiti si molii de forumuri

Mai esti si obraznic...

» Post actualizat in 14 Sep 2016 17:05

Sigur mergeti mai mult cu masina ca trebuie sa duceti sotiile dimineata la munca,si bani pt benzina sa va mai dati si voi cu moto seara cind e liber nu mai sunt (-mai bag si eu doi litri sa ma dau cu moto

-adica unghiile nu le mai fac?

-biiine nu mai bag)asa ca luati telefonul si despaduchiati toate sectiunile.da de voi doi chiar am vrut sa fac bascalie ca stiam ca sunt multe molii dar am gasit doar doua.

» Post actualizat in 13 Sep 2016 20:34

Aaaa uite ca a aparut inca una,ies ies din gogosile alea o gramada stai asa ca e doar inceputul.

» Post actualizat in 13 Sep 2016 20:38

Aha mi-am pus ciorapi sintetici sa vedem ii rod si pe astia?

» Post actualizat in 13 Sep 2016 21:03

Pentru molii feceti ceva mai plin de adrenalina daca nu aveti bani de benzina sa va dati la ore tirzi cind e liber,decit sa stati pe plictisitorul forum,incercati un pokemon go cu fundul pe balustrada balconului si cu picioarele in exterior si imi lasati si mie ceva repede scris in testement un manual de gramatica pina sa va imprastiati

Ti-am mai zis ca esti obraznic?!

» Post actualizat in 14 Sep 2016 17:05

Vezi ca una din moliile astea iti poate taia accesul la forum. Ai un pic grija la limbaj.

:mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare gradina... daca au incaput 50 000 in ea! :crack:

 

am aflat cu okazia asta ce tot scria lumea evident la misto partikip... merci.

asa este cand nu te facebucesti si nu ai dee cum e cu trendurile moderne.

» Post actualizat in 15 Sep 2016 11:43

Chiar exista oamenii aia?

da man, exista si ... voteaza! :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

........... nu ma mai mira nimik ;)

si de acum totul este la vale...

cel mai bine platit actor 2016 este The Rock...

cine zicea ca marimea muschiului nu este importanta?

educatie tata!

in muzica la fel... si international si la noi, la fel de varza...

abilitatea de a te reproduce creste proportional cu valoarea masinii...

peste 20 de ani vor fi vremuri "interesante" de trait.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

abilitatea de a te reproduce creste proportional cu valoarea masinii...

peste 20 de ani vor fi vremuri "interesante" de trait.

Daca ai vazut filmul Idiocracy, incepi sa realizezi ca lumea chiar se-ndreapta intr-acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai vazut filmul Idiocracy, incepi sa realizezi ca lumea chiar se-ndreapta intr-acolo

il am DVD original in colectie! cum sa ratez asa ceva?

si da. este o previziune mai buna a viitorului decat apocalipsa din beblie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...