Sari la conținut

le cunoaste cineva


Papino
 Share

Postări Recomandate

Nu ma pricep la genul asta de motoare dar uite cum arata una cam la fel scoasa la repezeala de pe net:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=230167516&isSearchRequest=true&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&scopeId=MB&minPrice=1500&maxPrice=2500&minFirstRegistrationDate=2003-01-01&makeModelVariant1.makeId=26000&makeModelVariant1.modelDescription=yzf+600&pageNumber=1&fnai=prev

 

2100 € negociabil. Cu 1.900 sunt convins ca este a ta. Mai pui 250-300€ pentru adus acasa + 100€ pentru RAR si gata. Total: 2.250 -2.300 €

 

Compara ce gasesti pe OLX cu ce mai exista prin UE. Posibil si in Italia sa le gasesti la preturi f.bune.

 

Daca nu o iei de la un cunoscut este posibil ca comoditatea de a o lua de aici sa te coste scump.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma pricep la genul asta de motoare dar uite cum arata una cam la fel scoasa la repezeala de pe net:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=230167516&isSearchRequest=true&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&scopeId=MB&minPrice=1500&maxPrice=2500&minFirstRegistrationDate=2003-01-01&makeModelVariant1.makeId=26000&makeModelVariant1.modelDescription=yzf+600&pageNumber=1&fnai=prev

 

2100 € negociabil. Cu 1.900 sunt convins ca este a ta. Mai pui 250-300€ pentru adus acasa + 100€ pentru RAR si gata. Total: 2.250 -2.300 €

 

Compara ce gasesti pe OLX cu ce mai exista prin UE. Posibil si in Italia sa le gasesti la preturi f.bune.

 

Daca nu o iei de la un cunoscut este posibil ca comoditatea de a o lua de aici sa te coste scump.

Pamflet: No dom'le sigur e facatura. Sunt prelucrate pozele in futoshop de arata asa bine si la 2100 euro sigur are probleme.

Nu vezi ca bajetii pe OLX isi vand cazanele cu atat cum naiba sa fie alea in Germania mai ieftine. :tempted:

 

On topic: Uita-te pe siteurile din afara ca sa ai grad de comparatie....cum arata si cat se cere pe ele.

Italia - http://www.moto.it/moto-usate

Germania - http://www.mobile.de/

 

Din pacate multi motoristi romani nu sunt dispusi sa bage bani in intretinerea mobrelor si multe din ele arata de parca au facut razbelul.

 

Sunt oameni, chiar aici pe forum, care se ocupa cu tot ce inseamna acte din Italia/Germania si adusul lor acasa.

Cand mi-m luat motocicleta am cautat ceva timp si pana la urma m-am hotarat sa mi-o aduc din Germania.

 

Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Decat sa va faceti de ras mai bine taceti din gura si nu mai comparati R6 generatia a 2-a cu Thundercat...

Nu te aprinde asa, am spus ca nu ma pricep. (ca tot m-ai certat: care din ele este aia mai bengoasa? Nu rezulta din text.)

Doream sa ii sugerez omului sa caute pe diverse site-uri in ideea ca piata este mare si are de unde alege.

Din pacate @Adixgl are perfecta dreptate: prea putini au grija de intretinerea motoarelor. Nici la auto nu este situatia mai buna.

 

P.S. daca tot te pricepi, in loc sa ma certi pentru nestiinta mea, mai bine ii dai omului un sfat constructiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut r6 carburație,deci am habar ce înseamnă doar ca nu ma pricep la achiziționat să mă uit la Carene la cadru de bord etc da stiu ce sa caut ideea era ca daca le cum cineva dintre colegi

» Post actualizat in 14 Sep 2016 10:49

Am avut r6 carburație,deci am habar ce înseamnă doar ca nu ma pricep la achiziționat să mă uit la Carene la cadru de bord etc da stiu ce sa caut ideea era ca daca le cum cineva dintre colegi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Adixgl, pai ai facut o comparatie directa intre cele de pe olx si cea din Germania.

 

R6 si Thundercat sunt din doua clase diferite.

Eu zic ca pretul e rezonabil la cele de pe olx, daca vrei sfatul meu. Ca sa iti si raspund la intrebare, din pacate nu cunosc motocicletele, nu stiu ale cui sunt si ce istoric au, dar pot sa iti spun ca obsesia cu motocicletele cazute e putin exagerata. Sigur, nu as putea recomanda o motocicleta lovita frontal, cu cadrul stramb, dar e o diferenta ENORMA intre o motocicleta cazuta si una lovita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HAHAH. ..avem cele mai mici preturi din EUROPA la motociclete și tot se găsește un oligofren sa spună ca afara e mai ieftin boss.

La noi sunt cele mai ieftine, păcat doar ca este greu de găsit una buna, pentru ca își cumpără toți săracii motociclete, nu se pricep la ele și le repara pe la toți neavizații.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HAHAH. ..avem cele mai mici preturi din EUROPA la motociclete și tot se găsește un oligofren sa spună ca afara e mai ieftin boss.

 

Sunt și excepții :)

 

VFR800 sau 1200GS de exemplu poți găsi mai ieftine în IT. Am auzit că și-n Polonia dar acolo nu m-am interesat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HAHAH. ..avem cele mai mici preturi din EUROPA la motociclete și tot se găsește un oligofren sa spună ca afara e mai ieftin boss.

La noi sunt cele mai ieftine, păcat doar ca este greu de găsit una buna, pentru ca își cumpără toți săracii motociclete, nu se pricep la ele și le repara pe la toți neavizații.

Stai sa pricep...motocicleta eftina din RO + bagat bani sa o aduci cat de cat gata de drum vs motocicleta din DE intretinuta si care arata bine si din punct de vedere optic, tu spui ca o alegi pe cea din RO?

Succes iti doresc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma refer la ce se vinde...adică vitezane de duzina.

La cruisere și alte jucării care își țin prețul este alta discuție. Întradevăr, când vrei un BMW Harley sau altceva cauți toate sursele, dar vorbim de 5000+ euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...