Sari la conținut

Bătrânică lovită în plin de o motocicletă în timp ce încerca s


pisoiu
 Share

Postări Recomandate

Sa vorbeasca cine nu a sarit niciodata in fata masinii din neatentie. ce sa mai zic de o batrana, care incepe sa isi piarda facultatile? e inca o persoana, crezi ca e relevant cate zeci de mii de euro ai dat pe c4catul ala de fier? cat valoreaza viata unui om batran? o mie de euro? zece mii? un milion? a fost un accident. de aia se numeste accident, nimeni nu vrea sa il provoace. da-l in mortii ma-sii de fier de 10.000 de euro!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 109
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

E vorba de cat isi pretuieste fiecare viata. Eu o prețuiesc pe a mea. La fel, bunurile mele. Asa, ca idee, de motociclistul care a fost victima babei, stim ceva? Ca n-o fi nici ala chiar bine, ma gandesc..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

evident ca trebuie sa iti pretuiesti bunurile, daca le-ai muncit si nu le-ai furat. dar ai nevoie de foarte putin creier ca sa nu pretuiesti un lucru mai mult decat o persoana. cam cat creier iti trebuie ca sa respiri singur. cand accidentezi pe cineva, ce faci prima data? te duci sa vezi ce a patit omul ala sau evaluezi pagubele fierului? pui pret pe lucrul tau? fa-i CASCO. sau ti-ai luat fier de 10.000 de euro si stai cu parintii? nici motociclistul n-o fi bine. normal e sa manifesti empatie pentru ambii, pentru ca poti fi in ambele ipostaze in viata asta. nu e prima data cand un batran se arunca in strada fara sa gandeasca. asa sunt batranii. vrei sa ii eutanasiezi? e un accident nefericit si un ghinion teribil. dar femeia aia e totusi un om, nu cred ca merita invectivele unor pokemoni cu muci la nas.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a aruncat nimeni cu invective, normal ca sanatatea babei e mai importanta decat motocicleta, lumea e putin iritata ca articolul e redactat părtinitor in favoarea femeii desi ea e vinovata de accident. Si s-a mai glumit putin pe lângă. Atat.

Eu unul as fi fost tare multumit, dacă mi s-ar fi intamplat, sa fi ramas ambii intregi si eu sa mă pot întoarce la munca. Dar nici nu-i pot contrazice pe cei care se intreaba cum ramane cu paguba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a aruncat nimeni cu invective, normal ca sanatatea babei e mai importanta decat motocicleta, lumea e putin iritata ca articolul e redactat părtinitor in favoarea femeii desi ea e vinovata de accident. Si s-a mai glumit putin pe lângă. Atat.

Eu unul as fi fost tare multumit, dacă mi s-ar fi intamplat, sa fi ramas ambii intregi si eu sa mă pot întoarce la munca. Dar nici nu-i pot contrazice pe cei care se intreaba cum ramane cu paguba.

aproape sigur ca nu mai recupereaza nimic.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

7 ani de-acas' in familie de aromâni, ce dreaq sa iasă ☺

Chiar o compătimesc pe batrana, mai povestea cineva de cat de pierduti sunt batranii care gresesc fara sa inteleaga si sunt adusi in fata judecatorilor, ti se face inima mica. Dar mai zicea cineva ca de cele mai multe ori luptele fiecăruia nu sunt cunoscute de cei ce comenteaza. Nush ce sa zic...

» Post actualizat in 17 Sep 2016 17:34

Ce sa mai recupereze...sa speram ca nu e paguba mare si ca a ramas intreg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi poate aveti de-a face cu batranei dinaia de treaba, care iti povestesc cu nostalgie despre cum era pe vremea lor si te invata de bine. Din pacate, majoritatea batranilor cu care vorbesc eu sunt ranchiunosi, urasc pe toti aia mai tineri ca ei, i-ar beli pe toti aia care nu gandesc ca ei si voteaza in majoritate cu PSD-ul ca le mareste pensia. Daca as fi un psihopat, m-as bucura sincer cand o mierleste cate unul, pentru ca statistic inseamna ca viitorul meu e putin mai sigur. Dar cum nu sunt, nu pot decat sa compatimesc atat pilotul cat si femeia pentru situatia in care au ajuns.

 

Cat despre presa, astia mereu preseaza (cuvant urat). Daca stiu ca starnesc oleaca rahatul intre oameni cu o stire dinasta (unii ii invinovatesc pe motociclisti ca-s nebuni si merg tare, altii o invinovatesc pe femeie ca nu traverseaza pe unde trebuie) ei fac rating. Site-ul mai scoate 100 de lei pe luna din trafic, "stiristul" mai incaseaza o prima pentru o cana de ciorba. Noi stam si ne certam ca chiorii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca as fi

 

Ne bucuram sa auzim ca nu :D

» Post actualizat in 17 Sep 2016 20:27

majoritatea batranilor cu care vorbesc eu sunt ranchiunosi, urasc pe toti aia mai tineri ca ei, i-ar beli pe toti aia care nu gandesc ca ei

 

Slava, Domnule ca nu sintem ca ei. Nici n-o sa ajungem...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gogule, cand compari un om cu un fier, esti ori prost ori retard. nu pari sa fii incapabil sa te urci singur in tren..

Cand omu' ala iti pune viata in pericol si produce paguba materiala ce pretentii ai? Sa te duci cu banane si portocale la spital?

Ok insanatosire grabnica si pensie mare sa iti poata achitq paguba. De obicei lumea munceste sa isi permita placerea asta costisitoare si eu unu nu as fi bucuros sa raman cu o paguba de 2-3k cat are baiatu. Ca e batran(a) sau tanar(a) cel/cea care a produs accidentul putin ma intereseaza, prostia e la orice varsta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate, poti ajunge atat de senil încât sa uiti ca se traverseaza doar pe la trecere sau incat sa nu iti mai pese de reguli simple care iti protejeaza viata. Dupa cum am zis si mai sus, cel mai sfant e gardul. Traversează mos Ion Roata pe unde (nu) i se (mai) scoala si il calca accidentul? Pui frate un gard acolo, si il obligi sa treaca pe la trecere.

Nu a mai fost cumva un accident luna trecuta in care motociclistul a murit dupa ce a acrosat o baba?

Plm... prioritate de garaj, prioritate de baba... o sa ajungem noi astia sanatosi la cap sa stam in casa de frica nebunilor, senililor si idiotilor :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O fractura la varsta asta (77) inseamna foarte probabil un accident mortal :(

Wrong.

O fractura la varsta asta inseamna vindecare foarte proasta si probabil tija lasata acolo pana moare / proteza daca s-a rupt ceva articulatie (de ex o fractura de cap femural). într-adevăr, e si risc de deces, pentru ca intervențiile ortopedice sunt cu hemoragie importanta, sunt poarta de intrare pentru infectii iar infecțiile pe os sunt oribile, si nu in ultimul rand imobilizarea la pat caracteristica are complicațiile ei, unele cu risc vital. Dar nu, regula nu este ca se moare dintr-o fractura. Nici chiar la 77 ani. Se moare mai des decat la 27, asta da.

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai pregatire medicala? la varsta aia, mai aes la femei, oasele nu prea se mai sudeaza. complicatiile sunt frecvente, infectii si necroze. plus complicatiile operatorii, nici anestezia nu mai este bine suportata. si daca se sudeaza, ceea ce se intampla dupa o imobilizare foarte lunga, se rup inapoi ca batul de chibrit in timpul unei banale activitati casnice. la varsta asta orice fractura de femur sau bazin, e o condamnare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun, atunci stii care e probabilitatea recidivei. si la procenttul de babe cu osteoporoza, stii si care sunt posibilitatile de recuperare. offtopic: de ce te-ai facut medic daca pretuiesti mai mult obiectele? sau nu profesezi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce zici tu se numeste un pic fanatism. Din fericire, lumea functioneaza pe principii numite legi. Am si compasiune dar am mai multa pt ala nevinovat.

Daca tu mergi pe principiul "ala care a facut buba mai mare"... treaba ta

» Post actualizat in 18 Sep 2016 11:34

P.s. internez in mod curent betivi cirotici care ajung la spital vomitand sange pt ca in stadiul ala si-au dus ficatul. Ii fac cat de bine e medical posibil insa nu stau sa le plang de mila. Vezi paralela?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...