Sari la conținut

Postări Recomandate

Pagina Evenimentului: https://www.facebook.com/events/1847078072194664/#

 

Enduro Targoviste va invita la "FESTIVAL Soft Enduro Aninoasa Ed-2" 01 Octombrie 2016

Data: 01 Octombrie 2016 (sambata)
Locatia: comuna Aninoasa (sala de sport) la 3 km de Targoviste.
Format: 1 zi de enduro, pe un traseu marcat cu banda si sageti.
Traseu: 4 clase, A/V (expert/veterani),B (hobby),C (fete), 4 Cp-uri de verificare si puncte de notare, va fi un traseu de Enduro cu cate 2 ture pentru fiecare clasa.
Lungime: clasa A/V-80km 2 ture 40 km, clasa B/C-60km 2 ture 30km, este necesara realimentare.

Inscriere:
Pentru inscriere folositi adresa de mail: romania_enduro@yahoo.com (Nume-Prenume-Moto-Clasa).
Deoarece nu exista prolog participantii vor lua startul in ordinea inscrierii in concurs (pe mail).

Program:
01 Octombrie 2016 (Sambata)
08:00 - 10:30 - Inscrieri
11:00 - Start

Pentru marcarea traseului si CP-uri se percepe o donatie de 130 lei/persoana.

Dificultate:clasa A (Expert) - traseu sustinut de 80 km, are urcari si coborari tehnice.
clasa B (Hobby) si C (fete) - traseu de 60 km, accesibil, nu are urcari/coborari foarte tehnice.

Recomandari Traseu:
Cauciucuri pentru teren moale.

Nu recomand participarea la aceast eveniment celor cu mai putin de 30 ore pe motocicleta, si cu motociclete foarte vechi si grele. (Yamaha XT, Suzuki Drz, ect)

Atentie! Evenimentul nu este unul competitional sau sportiv ci unul RECREATIV, turistic daca vreti.
Ne adunam sa ne dam cu motorul. Participarea la acest eveniment se face pe proprie raspundere.

Editat de cosmin85
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o fii bine, o fii rau ... e doar foarte riscant pentru voi ca organizatori in cazul unei accidentari serioase ;) din pacate sunt la Brasov la rally si nu pot veni la bere :)

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dreptate Jumba.dar fara riscuri viata devine monotona si intri in anonimat ,baietii spun ca e pe propria raspundere .crede ma ca nu e vb de taxa la frm ,cind faci o intilnire de genul ....dar atitea aprobari in scris si atitea cacaturi fara sponsori puternici nu poti.Ajung cheltuielile la sute de milioane si de unde?multi cred ca pui doar niste benzi ce mare smecherie eeee nu e asa numai cine nu a facut nu stie. FORTA TARGOVISTE !!!!! :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

una din cele mai frumoase curse de anul trecut, bravo ca o reeditati. din pacate riscul de a nu se tine ne afecteaza pe cei care venim de la distanta ca sa ne dam. nu vrem sa patim ca acum 2 ani la Rasnov cand jandarmii au interzis desfasurarea unei curse hard enduro. e adevarat ca respectivii nu aveau nicio aprobare din partea autoritatilor locale. dar totusi nu stim daca a fost vorba de faptul ca in aceeasi zi se tinea o etapa FRM de endurocros la Zarnesti la10 km. si au mai fost probleme si la alte prietenesti. Parerea mea e ca totul incepe cu data, care e aleasa prost. Pe 1 octombrie e endurocros la Rasnov , uitat-va in calendarul FRM inainte de a organiza ceva-http://www.frm.ro/wp-content/uploads/33.-Short-Calendar-15.09.2016.pdf . De ce nu o mutati week-endul celalalt, pe 9-10 octombrie ? Ma rog, voi stiti cand puteti, eu vreau sa vin dar exista un risc sa venim degeaba pentru ca le faceti concurenta celor de la FRM si legea e de partea lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

una din cele mai frumoase curse de anul trecut, bravo ca o reeditati. din pacate riscul de a nu se tine ne afecteaza pe cei care venim de la distanta ca sa ne dam. nu vrem sa patim ca acum 2 ani la Rasnov cand jandarmii au interzis desfasurarea unei curse hard enduro. e adevarat ca respectivii nu aveau nicio aprobare din partea autoritatilor locale. dar totusi nu stim daca a fost vorba de faptul ca in aceeasi zi se tinea o etapa FRM de endurocros la Zarnesti la10 km. si au mai fost probleme si la alte prietenesti. Parerea mea e ca totul incepe cu data, care e aleasa prost. Pe 1 octombrie e endurocros la Rasnov , uitat-va in calendarul FRM inainte de a organiza ceva-http://www.frm.ro/wp-content/uploads/33.-Short-Calendar-15.09.2016.pdf . De ce nu o mutati week-endul celalalt, pe 9-10 octombrie ? Ma rog, voi stiti cand puteti, eu vreau sa vin dar exista un risc sa venim degeaba pentru ca le faceti concurenta celor de la FRM si legea e de partea lor.

 

:offtopic: :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdane, nu stiu cata impliacare a avut FRM-ul in treaba de la Rasnov. tind sa cred ca e vorba de ocolul silvic din zona care ne-a tras si noua clapa acum cativa ani la Paraul Rece...si aveam toate aprobarile verbale de la primarii... deci nasoala treaba!

ps: in acelas weeckend e si rally la Brasov...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah fratilor,oricum e groasa,cel mai slab an in curse prietenesti ever..nimeni nu vrea sa isi mai riste aiurea pielea.

Salutam initiativa, din pacate avem inchiderea de sezon la Free Bike Team si nu putem participa.

 

Bafta maxima in organizare si speram fara evenimente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cursa se desfasoara cu aprobarea autoritatilor locale :primarie, ocol silvic si politie, ca si la prima editie. Cine a fost stie .

Nu exista motive sa nu se tina aceasta intalnire

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar traseul de hobby, va fi cam acelasi ca anul trecut ? ce tip de noroi se face la voi, lut lipicios sau noroi normal ? sa stim ce tip de gume punem, cross sau enduro fim .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdaneee tot cu stoul ăsta?ia ce gume poți,,Huba buba"..😜 hai fetele sa stea acasă la Bisoca era greu....aici e noroi....la mine o sa fie frig sau umed......numai e enduro ce era odată!!! Sa nu uit...ce presiune sa folosesc la tubliss la această cursa?0,2 sau 0,9 iată întrebarea 😂😂😂😂😂😂

» Post actualizat in 26 Sep 2016 13:13

Na ca e uscat Bogdane...acuma sa te vad ce gume pui??!!!😂😂😂

post-34555-0-61465400-1474895578_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

INTREBARE:traseul de experti ,va fi asemanator ca si dificultate,cu anul trecut?

anul trecut ,traseul a fost excelent,felicitari si ptr initiativa de anul asta !!

incercam sa ajungem si de la bv cativa :)

 

Traseul va avea cam aceeiasi dificultate ca si anul trecut doar ca va fi ceva mai lung 44 km / tura (expert) si 40 ( hobby). Realimentare obligatorie pt 2 ture minum 4 litri.

» Post actualizat in 26 Sep 2016 14:24

dar traseul de hobby, va fi cam acelasi ca anul trecut ? ce tip de noroi se face la voi, lut lipicios sau noroi normal ? sa stim ce tip de gume punem, cross sau enduro fim .

 

Prognoza pare ok asa ca nu ai nevoi de cauciuc nou :). Ca si dificulate putin mai sustinut fata de anul trecut.

» Post actualizat in 26 Sep 2016 14:26

Bogdaneee tot cu stoul ăsta?ia ce gume poți,,Huba buba".. hai fetele sa stea acasă la Bisoca era greu....aici e noroi....la mine o sa fie frig sau umed......numai e enduro ce era odată!!! Sa nu uit...ce presiune sa folosesc la tubliss la această cursa?0,2 sau 0,9 iată întrebarea

» Post actualizat in 26 Sep 2016 13:13

Na ca e uscat Bogdane...acuma sa te vad ce gume pui??!!!

 

Masca de praf :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdaneee tot cu stoul ăsta?ia ce gume poți,,Huba buba".. hai fetele sa stea acasă la Bisoca era greu....aici e noroi....la mine o sa fie frig sau umed......numai e enduro ce era odată!!! Sa nu uit...ce presiune sa folosesc la tubliss la această cursa?0,2 sau 0,9 iată întrebarea

» Post actualizat in 26 Sep 2016 13:13

Na ca e uscat Bogdane...acuma sa te vad ce gume pui??!!!

:tempted:asa e, am imbatrinit, m-am taticit si familit in weekenduri prea tare, in timpul saptamanii n-am cu cine sa ma dau, sunt neantrenat complet, la naiba :tomato: . o sa vin cu gumele de pe ea si gata :) ENDUROOO !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:tempted:asa e, am imbatrinit, m-am taticit si familit in weekenduri prea tare, in timpul saptamanii n-am cu cine sa ma dau, sunt neantrenat complet, la naiba :tomato: . o sa vin cu gumele de pe ea si gata :) ENDUROOO !

asta e spiritul enduroooooo !!!! :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Program Soft Enduro Aninoasa:
01 Octombrie
Sunteti asteptati in comuna Aninoasa (centrul cultural / sala de sport).
08:30-10:20 - Inscrieri;
10:30 Briefing;
11:00 Start (se pleaca in ordinea numerelor de concurs).
(primii pleaca Veteranii - Expertii - Fete - Hobby )

Traseul:
Expertii/Veteranii vor face 2 ture (35km/tura 70km), Hobby/Fete vor face 2 ture (31km/tura 62km), vor fi 3 CP-uri si puncte de notare.

Fiecare concurent sa aduca minim 4 litri benzina pentru realimentare.

Cazare:
www.hotelsolarino.ro - in Comuna Aninoasa
www.hotelvalahia.ro - in Targoviste
www.hoteldambovita.ro - in Targoviste
Persoana contact: Cosmin - 0728202871

Coordonate GPS:
https://www.google.ro/…/data=!3m2!1e3!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x0…


» Post actualizat in 01 Oct 2016 20:04

Clasament SOFT ENDURO ANINOASA 2016 (Hobby, Expert, Veteran)

 

post-60416-0-93858100-1475352220_thumb.jpg

post-60416-0-05087000-1475352227_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...