Sari la conținut

ALEXANDROPOLI 24-25. 09. 2016


MIHAI VARADERO
 Share

Postări Recomandate

regret sa va dezamagesc , dar se pare ca eu folosesc alt google maps decat voi si imi da cam la fel ca si distanta , detalii aici

imi mentin parerea ca e interesant , la shipka si veliko am fost de curant , si e super misto nu stiu cum o fi mai departe spre greci , pare mai mult traseu de campie

Editat de angus_young
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

regret sa va dezamagesc , dar se pare ca eu folosesc alt google maps decat voi si imi da cam la fel ca si distanta , detalii aici

imi mentin parerea ca e interesant , la shipka si veliko am fost de curant , si e super misto nu stiu cum o fi mai departe spre greci , pare mai mult traseu de campie

 

Cum zice Banzay, ai pus de două ori traseul București-Veliko, de-asta ai aproape 250km în plus

 

E câmpie și nu prea: după Veliko încep munții Balcani. Șipka e la vreo 1200m altitudine. Doar între Stara Zagora și Haskovo e cam drept, apoi iar sunt dealuri înspre greci, până la Komotini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au confirmat pana acum Manuel-ktm si GabiVaradero. Dan Mateescu trebuie sa faca revizia la nava spatiala din dotare.La exact 20000 a. n. pentru ca altfel oamenii rai care fac revizii anuleaza garantia.

Nu de alta dar daca se depaseste chiar si cu o secunda lumina cei 20000 a. n. super motorul cu fusiune- moleculara- atomica poate suferii avarii majore !!!


» Post actualizat in 19 Sep 2016 17:58

Am uitat sa mentionez ca motorul navei este de ultima generatie racit cu apa venusiana !!!


» Post actualizat in 19 Sep 2016 18:02

Rectific : ....cei 20000 a. l.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

angus : daca tu ai scos medie de 130-140km/h , atunci care a fost viteza de croaziera ??? Se pare ca tu ai devenit noul imparat ( deocamdata neincoronat ) al motociclism.ro

O sa iti atragi multa invidie de la respectivii !!!


» Post actualizat in 20 Sep 2016 14:29

Si ca sa fii in trend posteaza ora de plecare, ora sosirii la obiectiv si kilometrii parcursi. Nu de alta dar sa moara rivalii de ciuda !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mihai varadero : ai luat prea in serios totul , afirmatia mea era conditionata de doua ori "daca am fi in iunie" / "si plecam pe la 6 dimineata" , si nu am sugerat sa faceti asta , se intuneca la in jur de 7.30 si nu cred ca ar fi timp !

 

dar fiindca observ ca iti place sa intepi cu noul imparat neincoronat de pe motociclism , sa stii ca impreuna cu niste colegi de aici de pe forum , am facut 920 km intr-o singura zi ( Bucuresti , Campulung , Bran , Sibiu , Sugag , Obarsia Lotrului , Transalpina , inapoi la Obarsia Lotrului , Valea Jiului din care 12 km pe macadam , Petrosani ,Targu jiu , Novaci , Horezu , Ramnicu Valcea , Pitesti si Bucuresti ) incluzand si o pauza de masa de cam 1.5 ore . Plecarea a fost la ora 8.30 si sosirea la 12.30 noaptea ! Si a fost foarte foarte cool ! Daca te intrebi daca s-a mers racing , iti spun ca nu , fiindca nu era nici un motor de racing , s-a mers doar vioi fara lalaiala inutila !

 

sa revenim insa la Bulgaria si la traseul propus de tine care e interesant, daca e vreme frumoasa in weekend si nu ma chema astia la servici ...... si daca nu te-ai suparat pe mine prea tare ....as merge cu voi asa in 2 zile

Editat de angus_young
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

angus: stai linistit , mai facem cate o divagatie nevinovata. Cred ca de vina este ploaia asta nemernica. Eu te astept cu drag sa mergi cu noi la Alexandropoli, dar am asa o premonitie ca te vor chema " aia " la serviciu !!!

September: Mihai, nu te cred. Dar ne poti demonstra ca poti in felul urmator: plecam impreuna din OMV ,tu bagi super goneta si când ai ajuns cumperi ceva ca sa fie dovada orei pe bonul fiscal. Si ai sanse mari sa fii incoronat imparat !!! Ce zici ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mai interesant era de mers saptamana trecuta, cat era cald si bine, pana in Samotrace, la o balacela la cascade, etc... dar n-ai cu cine, frate.... Haideti acum, cand ploua, e mai palpitant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mihai varadero : ai luat prea in serios totul , afirmatia mea era conditionata de doua ori "daca am fi in iunie" / "si plecam pe la 6 dimineata" , si nu am sugerat sa faceti asta , se intuneca la in jur de 7.30 si nu cred ca ar fi timp !

 

dar fiindca observ ca iti place sa intepi cu noul imparat neincoronat de pe motociclism , sa stii ca impreuna cu niste colegi de aici de pe forum , am facut 920 km intr-o singura zi ( Bucuresti , Campulung , Bran , Sibiu , Sugag , Obarsia Lotrului , Transalpina , inapoi la Obarsia Lotrului , Valea Jiului din care 12 km pe macadam , Petrosani ,Targu jiu , Novaci , Horezu , Ramnicu Valcea , Pitesti si Bucuresti ) incluzand si o pauza de masa de cam 1.5 ore . Plecarea a fost la ora 8.30 si sosirea la 12.30 noaptea ! Si a fost foarte foarte cool ! Daca te intrebi daca s-a mers racing , iti spun ca nu , fiindca nu era nici un motor de racing , s-a mers doar vioi fara lalaiala inutila !

 

sa revenim insa la Bulgaria si la traseul propus de tine care e interesant, daca e vreme frumoasa in weekend si nu ma chema astia la servici ...... si daca nu te-ai suparat pe mine prea tare ....as merge cu voi asa in 2 zile

Angus, inteleg ca ati facut 920 km in 16,5 ore. O medie de 56 Km/h!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

September: am avut si eu viteza maxima pe gps tot in jur de 900km/h. L-am tinut deschis in timpul unui zbor pentru ca doream sa stiu deasupra carui oras sau tara eram.

Problema a fost ca bateria a tinut relativ putin timp. Cred ca a fost prea mare cantitatea de date de prelucrat.

Lasand gluma la o parte te astept sambata dimineata impreuna cu Jean. Sau ti-e frica ca nava o sa consume prea mult ulei (bineinteles de provenienta venusiana) si nu gasesti reprezentanta de unde sa cumperi ???


» Post actualizat in 21 Sep 2016 17:55

La mine media de deplasare este de 78km/h si media globala 60km/h. Ti le trimit pe WhatsApp. Nu am nici o sansa la imparatie !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate tura urmatoare . Pentru insula trebuie plecat mai de dimineata si acum este cam frig !!!


» Post actualizat in 22 Sep 2016 10:04

Ce sa zic, deja ard de nerabdare sa merg si eu la terasa acestei vestite Otilia. Daca o sa imi placa jur ca numai acolo voi manca cang ajung in Thassos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu ai asteptari super mari ca dupa sa fi dezamagit.E ok taverna,pozitia,papa,iar Otilia e o fata f.f.amabila care se poarta cum ar trebui sa se poarte toti chelnerii normali.Oricum e un loc in care poti reveni cu drag.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...