Sari la conținut

THASSOS 30.09/ 1, 2. 10. 2016


MIHAI VARADERO
 Share

Postări Recomandate

Care 4?

 

Deci suntem patru: eu, tu si ovidiu!

 

Cati plecati in directia aia si pe ce data exact? Eu cum am zis si in postul de mai sus o sa plec sambata dimineata pe 1 octombrie si o sa vin cu pasager. Eu o sa raman in sudul insulei pana pe data de 9 cand o sa ma intorc spre casa. Daca ne corelam si nu plecati pe 30 putem sa mergem impreuna, daca nu asfalt uscat si drum bun. Poate ne vedem pe insula.

Btw eu sunt vlad si mi se spune vishu. Daca ne corelam macar sa stim cum ne numim. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vlad: plecarea este in mod sigur vineri 30.09.2016. O sa ne cazam in Potos undeva aproape de terasa Oliviei Newton John !!!

In legatura cu numarul de participanti de pana acum: domnul dans are mereu probleme cu socotitul. De fapt suntem trei: eu, el si Ovidiu !!!

Sambata o sa ne gasim neaparat. Nu pot trece neobservate cel putin trei nave venusiene !!!


» Post actualizat in 28 Sep 2016 12:52

Tu de fapt la ce locatie te gandesti ???


» Post actualizat in 28 Sep 2016 12:54

Adica unde intentionezi sa te cazezi ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cazare undeva pe langa Giola, deci o sa trec prin Potos. Locatia exacta e Aeolis thassos. Sambata seara cand o sa trec prin Potos am sa ma uit dupa voi, daca va vad sigur am sa ma opresc sa vorbim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uraaa!.....

 

Deci suntem patru: eu, tu si ovidiu!

» Post actualizat in 28 Sep 2016 15:55

Și umbrela lui Ovidiu confirma prezența!!

08:30 OMV 30 Decembrie. Eu oricum ajung la 08:00, pregătesc cafelele :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vlad: plecarea este in mod sigur vineri 30.09.2016. O sa ne cazam in Potos undeva aproape de terasa Oliviei Newton John !!!

In legatura cu numarul de participanti de pana acum: domnul dans are mereu probleme cu socotitul. De fapt suntem trei: eu, el si Ovidiu !!!

Sambata o sa ne gasim neaparat. Nu pot trece neobservate cel putin trei nave venusiene !!!

» Post actualizat in 28 Sep 2016 12:52

Tu de fapt la ce locatie te gandesti ???

» Post actualizat in 28 Sep 2016 12:54

Adica unde intentionezi sa te cazezi ???

 

Mihai, odata cu varsta am devenit nostalgic! Intre timp Florin Piersic are in jur de 80 de ani si era un film de vacanta pe Litoralul Marii Negre, iar acum Ovidiu-poet roman exilat de Augustus la Tomis (Constanta), s-a mutat in Thassos care intre timp a devenit o insula romaneasca! Iti dai seama in ce situatie critica s-ar fi aflat Ovidiu daca era exilat pe o insula macar pentru o zi? S-ar fi "simtit ca in puscarie"! E si asta un fel de claustrofobie, nu-i asa Mihaitza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Akbert: lista este deschisa. Nu facem rezervare. Ne orientam la fata locului.


» Post actualizat in 28 Sep 2016 18:38

Dans: fata de drumurile de pe Sithonia pe insula chiar este puscarie. Dar poate aveti si voi dreptate cu 700km acum când ziua este cam scurta. Dar vine ea vara viitoare, sunt curios ce motive mai invocati !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai liniștit ca vine acușica Iunie și o sa fii rosu la k... ca maimuța de stat în şa prin Alpi...si pe urma nu ți-e dor de o runda din aia grava de caterinca seara la o tavernuță din aia faină uitată de lume?!? Uite ca să te împac, mâine seară dau eu primul rand de bere (ca eu tot nu beau :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact cum a spus dans am facut-o si pe asta. Recunosc ca baietii au avut dreptate sa nu mergem pe Sithonia acum. Ziua cam scurta si dimineata racoare !!!

Distractia a fost la maxim numai ca eu fata de ceilalti am avut si de facut niste treaba in camera de hotel. Mutat mobila in prima noapte si de repozitionat niste scaune in cea de-a doua noapte. Era sa uit o mica problema cu lumina de la piscina, dar s-a rezolvat si asta.

Urez bun venit in echipa lui Septy. Promite din toate punctele de vedere !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...