Sari la conținut

Accident Borsa - 2 tineri grav raniti - Conducator fara permis


Supa La Plic
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 66
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

cine ii plateste omului masina acum.

Mami si tati din Italia...

» Post actualizat in 30 Sep 2016 15:00

Tot mai multi tineri inconstienti pe strazi, fie pe motoare sau cu masina, tot mai multi fara permis, asta este efectul de a fi lasat nesupraveghiati de catre parinti care pleaca in tarile calde.

 

Ce e mai trist e ca unii pleaca tocmai pentru a o duce mai bine inconstientul...

Editat de fratzyk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu era filmarea, la pariu ca mai toti de aici ati fi strigat "Moarte conservarilor" si tot ce tine de soferii de autoturisme. Ca nu conteaza ca nu avea carnet, ca carnetul nu te face mai motociclist, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu in satul asta s-a nascut si Rossi?... a ba nu.. aici s-a rasturnat carul cu prosti..

Bravo bajetii cu lumina stinsa,.. ca si cum ar f*te vreo urata...

Editat de -UFO-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu era bezna ca intr-un cazan cu smoala, era iluminat public, masina orbului avea lumini, din pmdv este incompetenta crasa si a manatorului carutei care se anjeaza in efectuarea manevrei ca la el pe ulita la 3 noaptea, relaxat ca numai ale lui 4 roti exista pe lume.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand mergi noaptea in zone iluminate folosesti farul ca sa fi vazut. cand iesi afara din localitate il folosesti sa luminezi cazanul cu smoala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand mergi noaptea in zone iluminate folosesti farul ca sa fi vazut. cand iesi afara din localitate il folosesti sa luminezi cazanul cu smoala.

nu zau... serios, ms, nu stiam, ani de zile am avut noroc chior sa nu ma intersectez cu careva noaptea, asa a fost sa fie hazardul.

daca eu nu as fi evitat cativa imbecili cu rahaturi de carute infecte noptea fara lumini... intelegeam.

dar stiu cum se vede ceva fara lumini, ala cu masina ar fi trebuit ca in procesul de asigurare (care sigur a fost extrem de temeinic) sa vada si ceva suspect care se indreapta spre el!

nu era bezna. daca se uita il vedea.

dar deh era noapte, noaptea "nu e trafic" noaptea nu se asigura nici draqu ca doar e noapte nu e zi. nu o sa treaca nici draqu la ora asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alo gara!voi va bateti capul sa il scoateti semi-vinovat pe ala cu masina?mai da-i in m...ii ma-sii pe de astia ce n-au nici permis,merg si fara numar de inmatriculare,si fara ITP,si fara lumini si ii mai si dau goarna.repet,in borsa(majoritatea dintre voi cred ca nu au nici cel mai mic habar ce e acolo) asta e cel mai mic delict.so,give it break cu cautarea nodului in papura.cum iti asterni asa dormi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu zau... serios, ms, nu stiam, ani de zile am avut noroc chior sa nu ma intersectez cu careva noaptea, asa a fost sa fie hazardul.

daca eu nu as fi evitat cativa imbecili cu rahaturi de carute infecte noptea fara lumini... intelegeam.

dar stiu cum se vede ceva fara lumini, ala cu masina ar fi trebuit ca in procesul de asigurare (care sigur a fost extrem de temeinic) sa vada si ceva suspect care se indreapta spre el!

nu era bezna. daca se uita il vedea.

dar deh era noapte, noaptea "nu e trafic" noaptea nu se asigura nici draqu ca doar e noapte nu e zi. nu o sa treaca nici draqu la ora asta...

cand mergi noaptea in zone iluminate folosesti farul ca sa fi vazut (vezi pe unde mergi dar nu te vad alti participanti). cand iesi afara din localitate il folosesti sa luminezi drumul.

De ce crezi ca, ca motociclist e obligatoriu sa folosesti farul si ziua in oras????

Eu le-as fi dat si o mama de bataie..

Editat de -UFO-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alo gara!voi va bateti capul sa il scoateti semi-vinovat pe ala cu masina?

sa inteleg ca daca venea ... tiru fara lumini tot asa se producea accidentul?

sau pe tir il vedea ... ca deh este mai mare decat masina?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, vinovat e clar conservarul pt neacordare de prioritate.

Pt lipsa permis, inmatriculare etc. sunt pedepse prevazute, dar cauza accidentului e clar faptul ca conservarul nu s-a asigurat si nu a acordat prioritate.

 

Apoi, pe filmare se vede ceva lumina venind de la farul motocicletei, cel putin pozitia. Oricum, daca noi il vedem pe filmarea unui monitor a unei camere de supraveghere, cu siguranta l-ar fi vazut si prostul cu masina daca s-ar fi uitat.

per sa-si primeasca pedeapsa cuvenita pt accident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io credeam ca copiii aia n-au mai scapat cu viata dupa zborul ala..Urat.Acu' ca n-avea permis pustiul de pe motor e una dar dobitocul ala de sofer se uita-n pleoape cred..Nu-l zorea nimic n-avea de ce sa se grabeasca.Sper sa nu dau de vreun (cuvant urat) d-asta pe sosele..Macar eu fiind in masina mai am sanse sa-i dau una-n cap..Daca scap..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Jerry:da,il vedea pe ala cu tir-ul si nu se baga.dar daca o dam in "daca",ia spune-mi tu cum apreciezi viteza berbecilor de pe motor?sunteti unii pe aici(din pacate prea multi) care aproape in orice situatie de genul,o dati cu moarte conservarilor.pai daca e asa,si mergem pe vorba "mori cu legea-n brate" atunci go for it.poate sunt eu bolnav la cap din moment ce consider ca in 90% din accidentele in care sunt implicati motociclisti,acestia poarta in mare masura vina.exemplu simplu:mergi cu 200 si mori ca unu face stanga si nu te-a vazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...