Sari la conținut

Lepsa - Ojdula, unul dintre cele mai frumoase drumuri


Postări Recomandate

Salutare,


Despre Lepsa auzisem ca ar fi frumos, dar dupa ce am vazut filmuletul pus de Motobau si comentariile am zis ca trebuie sa ma duc si eu sa vad cu ochii mei :)


Am plecat intr-o duminica dimineata din Bucuresti pe ruta Bucuresti - Buzau - Gura Siriului - Intorsatura Buzaului - Tg Secuiesc - Lepsa - Focsani - Rm Sarat - Buzau - Bucuresti, o tura de aproximativ 650 - 700 km, dar din toata tura cel mai mult mi-a placut portiunea Tg Secuiesc - Focsani, si in mod special bucata Lepsa - Ojdula care a fost atat de frumoasa incat m-am intors sa o mai fac o data.


Intre Ojdula si Lepsa sunt aproximativ 40 de km de asfalt impecabil, curbe foarte multe si peisaj fascinant. Sunt multe locuri unde se poate depasi, dar cand am fost eu - cu o zi inainte de inceperea scolii - era absolut pustiu.


M-am intersectat si cu un grup de motociclisti din Focsani care erau foarte de treaba, mi-a parut rau ca nu am putut ramane cu ei la un suc dupamiaza - trebuia sa ajung acasa si aveam mult de mers. In concluzie a fost in succes excursia si as merge cu placere a doua oara.


Sper sa va placa filmuletul:



Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si noi acum doua saptamani . Era planul sa ne intoarcem prin Rm Sarat Buzau. Dar pentru ca ne-a placut prea mult...am facut-o si la intors :DDDDDDDDDDD

Si uite asa de la Brasov la Bucuresti am degerat ca a venit noaptea :)))


» Post actualizat in 03 Oct 2016 10:31

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...