Sari la conținut

Alpinestars Gp pro 2016 SAU Gp TECH pareri


field glass
 Share

Postări Recomandate

Eu as alege GP pro pentru design-ul lor si pentru ca sunt mai ieftine cu 10 euro.

Orice ai alege sa cumperi, important e sa le probezi undeva inainte, ca sa stii exact pe ce masura o sa dai comanda. Altfel risti sa nu ti se potriveasca si costul returului il vei suporta din buzunarul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am Gp Pro-ul,cred ca foarte putina lume are GPTech-ul.

Foarte bune manusi,numai sa ai grija la masura.Oricare din ele.

Eu de ex. port M la toate manusile non-americane (gen Icon,aia le fac mai mari),dar pe aceste GpPro M-ul efectiv ma incomoda,ma strangea.La prima proba a fost ok,dar dupa folosinta indelungata cateva ore,ma dureau mainile.I le-am dat la un prieten la 60% din pret si mi-am luat L,care sunt putin mai largi decat ar trebui dar sunt muult mai comode asa.

 

Singurul lucru enervant la GpPro-uri este acea bucata de plastic enorma,manseta pe care e a-ul cu steluta de la alpinestars,care nu e maleabil si sta foarte batzos.Nu te incomodeaza dar zici ca esti de la Power Rangers cum zice un amic.GpTech-ul nu are cacaria aia.

Dintre cele 2 probabil GpTech-ul e manusa mai buna.Nu poarta toti din motogp de prosti GpTech.

 

O singura observatie,daca imi permiti,tu compari acolo GpPro-ul din 2016 cu GpTech-ul de prin 2013-2014,deci cu 2 variante in urma.

In acest caz as opta pt GpPro.

Ce iti arata ei acolo la gpTech e o manusa care a stat pe la ei prin depozite vreo 2-3 ani si nu a luat-o nimeni ca era prea scumpa.Bineinteles,nu are nimic,ca nu e guma sa se degradeze in timp,desi pielea ,daca nu e intretinuta coresp,se cam degradeaza in timp.Deasemenea e stilul si tehnologia mai veche.

 

GpTtech-ul actual asta este : http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/sec94e03c2469/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Alpinestars-GP-Tech-Glove-2013/SubProducts/Alpinestars-GP-Tech-Glove-2013-0019

 

La 252E,ca baietii :D

Vezi,de aia nu isi ia nimeni GpTech,diferenta de pret nu se justifica,e adevarat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am Gp Pro-ul,cred ca foarte putina lume are GPTech-ul.

Foarte bune manusi,numai sa ai grija la masura.Oricare din ele.

Eu de ex. port M la toate manusile non-americane (gen Icon,aia le fac mai mari),dar pe aceste GpPro M-ul efectiv ma incomoda,ma strangea.La prima proba a fost ok,dar dupa folosinta indelungata cateva ore,ma dureau mainile.I le-am dat la un prieten la 60% din pret si mi-am luat L,care sunt putin mai largi decat ar trebui dar sunt muult mai comode asa.

 

Singurul lucru enervant la GpPro-uri este acea bucata de plastic enorma,manseta pe care e a-ul cu steluta de la alpinestars,care nu e maleabil si sta foarte batzos.Nu te incomodeaza dar zici ca esti de la Power Rangers cum zice un amic.GpTech-ul nu are cacaria aia.

Dintre cele 2 probabil GpTech-ul e manusa mai buna.Nu poarta toti din motogp de prosti GpTech.

 

O singura observatie,daca imi permiti,tu compari acolo GpPro-ul din 2016 cu GpTech-ul de prin 2013-2014,deci cu 2 variante in urma.

In acest caz as opta pt GpPro.

Ce iti arata ei acolo la gpTech e o manusa care a stat pe la ei prin depozite vreo 2-3 ani si nu a luat-o nimeni ca era prea scumpa.Bineinteles,nu are nimic,ca nu e guma sa se degradeze in timp,desi pielea ,daca nu e intretinuta coresp,se cam degradeaza in timp.Deasemenea e stilul si tehnologia mai veche.

 

GpTtech-ul actual asta este : http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/sec94e03c2469/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Alpinestars-GP-Tech-Glove-2013/SubProducts/Alpinestars-GP-Tech-Glove-2013-0019

 

La 252E,ca baietii :D

Vezi,de aia nu isi ia nimeni GpTech,diferenta de pret nu se justifica,e adevarat...

 

 

Salut, am Gp Pro-ul, sunt foarte multumit, intr-adevar manseta aia e enervanta, in rest sunt ok, isi merita banii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc mult ... Gp tech ii model 2009 2010 :) . Alte alternative pret calitate aproximativa ? Ma intereseaza protectia ... (nu culorile, cum arata sau daca sunt fashion) am probat gp pro marime S imi este ok . Mai astept pareri... multumesc

» Post actualizat in 06 Oct 2016 10:04

Oricum vine iarna am timp nu ma grabesc ... poate prin ceva discount . Am vazut ceva manusi de la knox aprox 200e , cazacu mi se pare ca are acel model .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Manusile Alpinestars sunt mai robuste ca Dainese (in acelasi buget). In banii astia la Dainese ai ceva mid-level, fara slider de palma, fara protectie externa la degetul mic etc etc

Eu am GP Pro-ul din subiect si sunt foarte multumit (parere personala, sunt super marfa) . GP Tech este varful de gama, este TEORETIC peste GP Pro

Editat de Zimbrutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut 3 perechi de Alpinestars cumparate din magazinul lor din Paris, de la 50 de euro in sus perechea. S-au facut praf ca ultimele carpe, o pereche s-au rupt la un drum de 5000 km cu multa ploaie - cand am ajuns in Bucuresti una din manusi era rupta pe palma dintr-o parte in alta, cealalta era franjurita bine. Nu am mai cumparat de atunci de la ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alpinestars au un foarte bun raport calitate-pret.Cu GpPro nu ai cum da gres.O sa te tina (bine,cu conditia sa nu fie fake-uri chinezesti okazie de pe olx la o treime de pret) mult si bine.

Bine,sa nu te astepti sa te tina ca si manusile de touring,vorbim aici de niste manusi de sport-track,dar rezistenta lor se masoara in sezoane.

La Dainese dupa cum s-a zis mai sus se sufera rau la pret.Varful de gama vorbesti singur - pe la 300-350E,sunt foarte scumpe.Calitatea executiei insa la manusile de varf e ireprosabila.Am mers cu Vale replica,sunt incredibile.FF moi,nota 15.Mult peste Alpinestars ca si feeling si calitate,protectie cam similara.Insa pret,vorbesti singur.Si sunt din piele de capra,deci nu cred ca se compara ca si rezistenta cu pielea de vita si cangur de la alpinestars.
Knox avea niste manusi foarte smechere,nu Handroid,alea mi se par niste porcarii cu kkturile alea din plastic peste degete,care cred ca la o cazatura cu mana sub tine iti vor rani mana,nu au rost decat de fitza.

Nu,manusile smechere de la Knox erau unele pe la 120E,care aveau aproape toate caract. Handroidului,in afara de porcariile alea de plastic.Nu mai stiu cum se numeau,dar erau foarte ok,am stat vreo 2 luni insa nu am gasit masura mea si pana la urma mi-am luat gppro.Insa cred ca alea erau cel mai bun raport calitate-pret.

Astea sunt : http://www.motorcyclenews.com/product-reviews/gloves/2013/oct1013-knoxgloves-/

Knox Biomech - nu mai conteaza - sunt discontinued,probabil nu mai cumpara lumea Handroid si lua din astea si le-au retras...cica multora de la TT le placeau.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...