Sari la conținut

Accident autostrada A2 07.10.2016


SiD
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 110
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eh, da' cine are undertail smecheros? Nu ca i-as cauta scuze tembelului din spate, insa nu se vede mai bine stopul original?

Si placuta de inmatriculare e un reflector bun.

» Post actualizat in 11 Oct 2016 06:53

eu. da..

E bine ca inca tastezi.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si placuta de inmatriculare e un reflector bun.

 

 

Sunt multe, inclusiv echipamentul cu elemente reflectoare, insa unii sunt orbeti, nu vad la 2 metri in fata cand merg pe jos dapai in masina... Tocmai de asta e bine sa te faci cat mai vizibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt multe, inclusiv echipamentul cu elemente reflectoare, insa unii sunt orbeti, nu vad la 2 metri in fata cand merg pe jos dapai in masina... Tocmai de asta e bine sa te faci cat mai vizibil.

 

iti dai seama ce conditii de trafic erau la ora si pre vremea aia, daca un Golf a luat pe faras un R6.....

 

si l-a luat bine, deci nu au fost diferenta mica de viteza... a inflorit tot botul la masina...

 

apropos, in conditiile in care este "aranjat" finut motorul la semnale si numar, poate iese oleaca de iures si ii mai si plateste reparatia lu' nea cu Golfu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta voiam si eu sa intreb... Nu-i cam afumat blocul optic? Nu zic ca e cazul de fata, dar unele stopuri de-astea "tunate" la masini si motociclete abia se vad...

Eh, da' cine are undertail smecheros? Nu ca i-as cauta scuze tembelului din spate, insa nu se vede mai bine stopul original?

 

 

Un numar de inmatriculare pozitionat vertical e destul de stralucitor noaptea. Pozitionarea lui corecta creste sansa de a fi vazut. In cazul de fata e posibil insa sa fi fost indoit sub aripa la impact...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropos, in conditiile in care este "aranjat" finut motorul la semnale si numar, poate iese oleaca de iures si ii mai si plateste reparatia lu' nea cu Golfu'

Eh, mai rar si de obicei doar in conditii de accident serios cu victima se intampla sa ia la puricat mai adanc. A fost un pic de rautate, insa nu gratuita, cu scopul de a atrage atentia asupra jucarelelor care se monteaza pe unele motoare, fara a ne gandi ca pe langa riscul de a umbla pe motor, ne sporim sansele sa ne ia unul pe sus. Ma bucur ca macar baiatu' nostru e sanatos si daca a si postat pe forum, cred ca sta decent si cu moralul!

 

 

In cazul de fata e posibil insa sa fi fost indoit sub aripa la impact...

Eu parca vad ca-i 'de acolo', cum e pozitionat :) Insa chiar si asa, nu e o caruta care merge nesemnalizata cu 5km/h. Unii soferi sunt pur si simplu in plus...
Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate, in Romania, sunt foarte multi soferi daltonisti sau care sufera de nictalopie. Ai putea sa fii imbracat si ca pomul de Craciun si tot nu te-ar vedea.

Din pacate testele oftalmologice in Romania sunt la tula-i ma-sa. No sa ma mire daca in curand voi vedea pe strada o curca conducand o masina.

 

Spor la recuperatul pagubei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe buna dreptate ce zic colegii in legatura cu orbetii si daltonistii am patit-o in trafic la viteze mici, spre norocul meu.. se uita la mine, zic ca pot sa trec linistit pe drumul cu prioritate ca ma vazut ca vin, cand ce sa vezi omul se pune in miscare, claxonez, il evit si ma opresc. La care individul din conserva "sorry, nu te-am vazut..", mai zi ceva... In alta ordine de idei eram ieri in masina cu noua mea sefa, deodata un pieton din asta atlet o zbugheste pe trecerea de pietoni in mare graba, soferul reactioneaza la timp, franeaza brusc si il evita. La care boscorodeste ea din spate razand eu cu dioptriile mele de -4 si cum nu port ochelarii speciali de noapte-zi cand conduc Range Roverul meu, nu avea nicio sansa... Am ramas tablou.

Fierul se repara bine ca riderul este intreg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Daca mergea tare urlati ca a mers prea tare.Acum va luati de detalii estetice si ignorati ca a mers cu un r6 destul de incet sa fie prins si lovit din spate de o masina.

Numai r6 sa nu ai ,orice faci e vina ta ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...