Sari la conținut

Accident autostrada A2 07.10.2016


SiD
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 110
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator goe 75

Mai exista insa proverbul: bate seaua sa priceapa (si) iapa, nu? :)

» Post actualizat in 14 Oct 2016 22:58

 

@einstein1984 radea un pic de situatia expusa de mine: "te gasesti pe autostrada in localitate".

Adevarat ca in Strehaia nu este posibil asa ceva pentru ca strazile si autostrazile nu trec prin localitati.

Chestiune cugetata si de "inteleptul" nostru legiuitor.

In Beograd, Bratislava, etc. situatia este putin diferita: autostrazile trec chiar prin mijlocul acestor localitati.

Mai pe jos, mai pe sus, dar trec.

Bingo?

» Post actualizat in 14 Oct 2016 23:01

 

De unde "concluzia" mea vesela ca acolo de unde lipsesc strazile (si autostrazile) lipsesc si localitatile. Pe langa alte lipsuri. :)

» Post actualizat in 14 Oct 2016 23:19

 

Nu?

Frateee...mai lasa prostiile!

Si aici debitezi aceleasi prostii ca peste tot.Si eu am observat prostia cu autostrazile dar te-am lasat in pace ,ca asa esti tu...

Meseria mea este sa bat drumurile europei si am fost si in Bratislava si Munchen si prin zona super industrializata din Germania de NV,unde sunt cele mai multe portiuni de autostrada care patrund in localitati.

Ce povesteai tu acolo este valabil si la capetele portiunilor jalnice de autostrada de la noi. Nici un mister ,numai palavrageala fara sens.Macar daca ne dadea pe spate cu un simt al umorului deosebit.Nu prea...

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator goe 75

 

 

» Post actualizat in 26 Oct 2016 02:17

 

P.S. Eu de multa vreme ma feresc cat pot de oras, autostrazi si drumuri nationale. Le prefer pe cele de munte si de padure cu "mobra".

Pai de asta esti asa rupt de realitate.

» Post actualizat in 26 Oct 2016 04:59

Draga😉

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Pe un forum de moto eu cred ca este mai potrivit un filozof care le stie pe curbe decat un pustnic care le stie cu aglomeratia.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, doar ca le-am postat aici fara aprobarea prealabila a prietenilor care apar in imagini. Asa ca am redus numarul de pixeli (definitia).

Ideea era ca in loc de autostrada e mai fain si esti mai in siguranta pe un "drum" (=parau de munte) sau la adapost in cariera de marmura. Pentru ca pe aici nu vine niciodata un conservar "orbete" din spate.

Salut, nici prin parauri nu este ok sa mergi afectezi destul de mult albia raului ... si apoi un intreg ecosistem .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, nici prin parauri nu este ok sa mergi afectezi destul de mult albia raului ... si apoi un intreg ecosistem .

Unde mai pui ca sunt ceva mașini care pot ajunge si in zonele alea. Niciunul nu se asteapta sa mai fie careva acolo, ii dau amandoi tare si se intalnesc dupa curba.

» Post actualizat in 01 Nov 2016 13:01

P.S. si uite asa am ajuns de pe A2 cu SS pe coclauri cu hard enduro :)))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...