Sari la conținut

Yamaha yz250f 2008


Ronald
 Share

Postări Recomandate

De curanad am achizitionat un yamaha yz250f 2008 si ar avea doua probleme.

1. Curg semeringurile si as vrea sa le schimb eu... Cat ulei trebuie sa pun in furca?

2. La cald cand il turez maxim si las acceleratia nu scade de tot turatia (adica la relanti) mai ramane putin turat (circa 200 ture) si apoi scade de tot la relati.

 

 

 

Mentionez ca sunt nou ..... Multumesc!

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No hai tati sa incepem:

Iti trebuie cuzineti, semeringuri si parca cateva oringuri. In cartus intra 200ml de ulei, se aeriseste si se inchide. Dupa ce ai pus cartusul in telescop, mai intra 330ml de oloi. Daca dai bottom out prea usor se mai pune cam 5ml.

2: Verifica flansa dintre chiuloasa si carburator sa nu traga aer fals. Daca este crapata poti sa o arunci, una noua ii 100 de lei la piesemotor.ro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se invarte undeva la 300 de lei cu totul, +/- daca nu ai nevoie si de cuzineti. semeringurile de praf, ulei, uleiul si manopera, manopera care consta (la un service/mecanic bun, repet) in desfacerea completa a furcii, curatarea si inspectarea componentelor si montarea CORESPUNZATOARE la loc. desi nu pare greu (si nici nu e in comparatie cu alte operatiuni), am vazut destule furci puse aiurea la loc...

.si pana la urma cred ca dau jos furca si o duc la un service!

Editat de valicaddy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa, schimba-le tu si dupa aia sa te plangi ca nu stii de ce plm nu merge furca aia cum trebuie! bine, asta daca macar iti dai seama! crezi ca o servisare de furca inseamna un schimb de semeringuri si de ulei? pff, bai baiete, e vorba despre siguranta in trafic, directia si franarea motocicletei, fugi la un service adevarat, nu la orice cotetzar! de unde apareti ma toti de va credeti mecanici dupa ce vedeti un rahat de film pe iutub?

Cocos, mai usor cu pianu pe scari cand nici nu stii despre ce agregat e vorba...

De-abia v-ati facut cont p-aici si faceti ordine. Ia mai usor cu tupeul.

» Post actualizat in 11 Oct 2016 15:18

PS Chiar, ce-ar fi sa puneti amandoi mana sa va completati datele la profil, sa stim si noi cati anisori aveti, de pe unde sunteti si alte chestii d-astea...

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

FURCĂ FAŢĂ

 

Capacitate : LimităLubrifiere 521 cm3

Conditii de utilizare : Normal

Intervale : Verificare 1 cursă

: Schimbare 5 curse

Produse : FORK OIL FACTORY LINE 5W (tot anul)

: FORK OIL FACTORY LINE 2.5W (tot anul)

: FORK OIL EXPERT 5W (tot anul)

 

 

Poti sa il schimbi si tu daca ai putin habar ca nu e mare inginerie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4mbb...smar2 in spatele monitorului. Hai sa ne completam toti profilele, cu cnp, adresa bla bla bla. Si cod postal si numele mamei in caz ca trebuie injurata. Speedy, fara suparare, da din contul tau vad ca ai un kle 500(fain motor), estimez ca iti place viteza si esti din bucale. Varsta tibii? Ocupatie? De cate ori bati snitzelele pe zi? E un nou trend sa fim toti la fel peste tot sau ce? Fara suparare man, dar imi place contul exact cum este.

Ronald, frate, cuzinetii la astea nu se inspecteaza tati. Se schimba, ca altfel te trezesti cu zeama de telescop in mufa cand ti-e lumea mai draga. Eu fac service-ul la fiecare inceput de sezon, cu tot ce implica inclusiv cuzineti si am pace. Nu sunt o avere. Cam 300 toata afacerea. Lei nu iepuroi

Cocos, esti obraznic si s-ar putea sa ai surprize. Sa-ti completezi profilul inseamna sa completezi campurile de acolo, nu cat lapte ai supt si ce preferinte sexuale dubioase ai.

» Post actualizat in 11 Oct 2016 22:57

lol! :) glodenii gandului, vaslui! multumit? 32 de ani, port 42 la boganci si am cucul mare! : )))))))

Cred ca te lauzi si de fapt ai cucul foarte mic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lol? jigniri! mama ce fetite de pension! astea nu-s jigniri, e un mod direct de a vorbi, intra mai bine nformatia in capul oamenilor! daca vrei cursuri de jigniri sa stii ca pot da, pot fi amuzante, dar pe pm sau in alta parte, aici iei ban! :)))

 

Si stai sa ghicesc, cand agati o femeie ii arzi o bata intre urechi si apoi o tarasti de par pana la tine in pestera?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De curanad am achizitionat un yamaha yz250f 2008 si ar avea doua probleme.

1. Curg semeringurile si as vrea sa le schimb eu... Cat ulei trebuie sa pun in furca?

2. La cald cand il turez maxim si las acceleratia nu scade de tot turatia (adica la relanti) mai ramane putin turat (circa 200 ture) si apoi scade de tot la relati.

 

 

 

Mentionez ca sunt nou ..... Multumesc!

demonteaza telescoapele si mergi la mecanic cu ele, eventual cumpara-ti tu semeringurile, va sti el daca ai nevoie sau nu de cuzineti. Verifica daca agata cablurile de acceleratie si unge-le cu ulei (faci o palnie folosind o punga de nailon si banda de izolat pe capatul camasii cablului)

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...