Sari la conținut

Accident Voluntari 31.10.2016


Răzvan Drăgoi
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 125
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

vai... shit.

lasati motoarele pe vreme dinasta...

caucioacele sunt tari, asfaltul rece, aderenta pauza..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://roalert.ro/Eveniment/Foto.-Grav-accident-moto-in-Voluntari.-Motociclistul-a-deced_12947

 

Mai jos de poze e filmul accidentului. Asta cu Fordul se asigura dar nu il vede, curge inainte. Motoristul vine tare si lasa mobra pe o parte, cazand si lovindu-se de masina. Poate asa a auzit el ca "frate,am pus-o jos ca....". Nu mi se pare ca se afunda fata ca sa zicem ca a pierdut fata pe franare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu Fordul se asigura dar nu il vede, curge inainte.

Asta nu e asigurat. E un fel de facut cruce inainte sa treaca strada si cu ochii inchisi ii da inainte. Sunt periculoase locurile unde sunt parcati idioti pe colt, insa nu se iese asa, asta nu inseamna ca s-a asigurat.

Motoristul vine tare si lasa mobra pe o parte, cazand si lovindu-se de masina. Poate asa a auzit el ca "frate,am pus-o jos ca....". Nu mi se pare ca se afunda fata ca sa zicem ca a pierdut fata pe franare.

Iese fum din roti si se vede clar ca s-a speriat si a franat cu ea inclinata. Lipsa de reflex de calitate si de anticipare (si poate mers preventiv - un 40-45 cred ca era destul pe acolo) putem zice, dar deja exagerezi in afirmatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa l ierte ! SI mie mi s a taiat calea asa. Eu aveam 50-60 km la ora. am apucat sa franez foarte putin si am lovit masina la 30 la ora si aia a fost. Toti care circula pe 2 roti, trebuie sa stie ca : 1 prioritate ai numai daca ti se acorda, 2 in fiecare moment trebuie sa mergi preventiv, in fiecare moment. cu toate acestea chiar si atunci cand mergi f f preventiv se poate intampla, cum a fost in cazul meu si al altora. dar una este sa rulezi cu 50 ca apoi sa mai franezi pana pe la 30, alta este sa rulezi cu 70 sau 80 si apoi sa apuci sa franezi 1 sec de ex. Asa ca mare atentie in intersectii, la aglomeratie. Suntem foarte firavi. E de ajuns o mica lovitura si se poate rupe ficatul, hemoragie interna si mori cu zile lasand in spate multa durere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://www.google.co.uk/maps/@44.4817348,26.1781898,3a,75y,307.62h,87.13t/data=!3m6!1e1!3m4!1sDmM65J6xjLLOx_KJYwsL7A!2e0!7i13312!8i6656

 

a iesit prea repede fordul, nu s-a asigurat. dosar penal ii trebuie.

 

a franat din scurt din pacate... asta inseamna sa te panichezi.... franat progresiv si macar ai sanse apoi sa sari peste masina sau sa o lovesti cu o viteza mai mica.. ca parea sa mearga decent.

ai picat la pamant nu prea mai ai control in situatia de fata

Editat de kinguh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...