Sari la conținut

Accident Iuliu Maniu ,cota lujeruluu


un_aiurit
 Share

Postări Recomandate

Ultimul update, de pe grupul Info Trafic Bucuresti si Ilfov:
"Dani Ela Am dormit si eu cateva ore si iar ati inceput sa aberati! Numai experti si conducatori profesionisti avem pe grupul asta!!! Deci: vinovat de producerea accidentului din declaratiile martorilor si in urma cercetarii la fata locului, se pare ca este soferul care nu s.a asigurat si l.a lovit.pe moto care SURPRIZA (pentru unii): CIRCULA.REGULAMENTAR!!! In urma accidentul a rezultat ranirea usoara (la umar) a motociclistului care a fost transportat la spital pentru investigatii. Comentariile le inchid ca sa nu va tenteze pe unii din voi la "scenarita"."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor, Sergiu e "bine" radiografi la spital ,am vorbit cu el zicea ca nimic rupt sau asa pare la prima vedere miine o sa se resimta, mobra are fata pilaf, am fost si am inchis contactu ca ramasese pe ON, multumesc tuturor pentru gindurile bune, se pare ca a iesit unu din cora si sa incadrat pe banda a 2-a pe care era si Sergiu, a incercat sa evite....combinatie proasta asfalt rece,cauciucuri reci ca deabea plecase de acasa si ceas rau, singuru lucru bun e ca el e 'bine", numai bine tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca intotdeauna... "se putea mai rau" . naspa inchidere de sezon. sanatate rider-ului, si spor cu alergatura pe la politie, asigurari, service, dezmembrari, google, ebay....

Ce sa alerge pe la Politie si asigurari? Indiferent ca i-a taiat unul calea sau nu, cate timp nu a existat fizic cu aceasta masina, motociclistul este vinovat 100% de producerea accidentului intrucat ''nu a pastrat distanta regulamentara fata de autovehicolul din fata'' si l-a tamponat din spate.

La politie isi ia amenda si autorizatia de reparatie. In plus este posibil sa aiba si dosar pentru vatamare din culpa dat fiind ca a ajuns la spital. Daca se va decide ca nu au fost victime atunci se inchide treaba si ramane sa isi repare fierul.

De alergat pe la asigurari o sa alerge cel cu Logan-ul.

 

Sanatate motociclistului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate cele bune riderului, am trecut si eu prin zona. Agitatie.

 

Personal am optat sa nu mai scot mobra de la hibernat. Ma tem de asfaltul rece si andrenalina ce nu o pot controla tot timpul.

 

Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ceea ce a scris @maricughe am inteles ca unul a iesit din Cora Lujerului direct pe banda 2 in fata moto , moto a evitat intrand pe banda 3 unde a intrat in fundul Logan-ului.

In Romania nu exista din pacate autorul moral al unui accident. Politia considera ca in accident sunt implicatre doar autovehiculele care au avut contact intre ele.

Asa este legea, nu ai ce face. Din acest motiv la Militie prezinti schita cu autoviculele in momentul impactului.

Nu stiu daca existand filme sau martori poti da in judecata pe cel care a fost cauza accidentului.

S-a mai discutat acest aspect pe aici si eu cel putin nu stiu pe cineva care sa fi facut asta si sa fi castigat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clar nu e vina motociclistului! N-are cum.... totusi sa intri asa din spate in Logan trebuie ca a fost un Pejo' care a provocat accidentul.

Imi e greu sa imi imaginez cum motociclistul ar fi putut sa mearga prea repede sau ceva.

 

 

PS: sanatate totusi frate, beleste ochii si lasa gazu' data viitoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clar nu e vina motociclistului! N-are cum.... totusi sa intri asa din spate in Logan trebuie ca a fost un Pejo' care a provocat accidentul.

Imi e greu sa imi imaginez cum motociclistul ar fi putut sa mearga prea repede sau ceva.

 

 

PS: sanatate totusi frate, beleste ochii si lasa gazu' data viitoare

Alt catolic cu rank de sfatuitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am inteleg.. tipa care comenteaza pe siturl ala de pe facebook lucreaza, sau afla ... nu am inteles exact informatiile care le posteaza de la politie.

Daca este intr-adevar asa si asta este concluzia politiei, nu cred ca mai e loc de interpretari... Probabil ei stiu ceva ce noi nu vedem din poze.

 

Ca fapt divers din poze, intr-adevar pare vina lui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Banditosul argintiu

Ceva necurat e la mijloc, fraților! Ce e zornăitoarea aia atașata de buza evacuării tobei??? Se vede clar uzura (metal pe metal) pe buza tobei!!! Cine, Doamne Iartă-mă și-ar pune un breloc "cheiță" de metal chiar pe eșapament,un fel de "piercing", să zornăie? Înțeleg faza cu pănglicuțe de piele neagră la roackeri, dar asta mă lasă mut! Ptiu.


» Post actualizat in 07 Nov 2016 19:07

Sanatate maxima!

 

Si de curiozitate: ce e cu cheia ce atarna de toba? (se vede in poza cu moto din spate, culcata)

Asta am observat și eu. No more comments. Vezi mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva necurat e la mijloc, fraților! Ce e zornăitoarea aia atașata de buza evacuării tobei??? Se vede clar uzura (metal pe metal) pe buza tobei!!! Cine, Doamne Iartă-mă și-ar pune un breloc "cheiță" de metal chiar pe eșapament,un fel de "piercing", să zornăie? Înțeleg faza cu pănglicuțe de piele neagră la roackeri, dar asta mă lasă mut! Ptiu.

» Post actualizat in 07 Nov 2016 19:07

 

Asta am observat și eu. No more comments. Vezi mai sus.

E o traditie cu un clopotel atarnat pe motocicleta, simbol de prietenie si de noroc.

http://www.nobleridebells.com/ride-bell-history/

 

Omu n-a avut clopotel si a atarnat o cheie.... prin urmare n-a avut noroc....:)))

 

Ma rog, norocul e ultimul lucru pe care nu l-a avut atentia fiind prima.

Editat de Dracon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...