Sari la conținut

Este cineva in neamt care detine MT-03?


Hightlink
 Share

Postări Recomandate

Am observat, prima data ma gandeam la o vitezana, apoi la un naked, acum la un MT si deja ma bate gandu si la XT, ma corupeti, nu e bine :nono:

 

Singurul motiv pt care as lua un XT ar fi sa pot urca pe borduri, scari, prostii de genu ca de offroad sunt sigur ca nu ma apuc + pare un motor mai solid, care ar putea sa reziste la unele cazaturi mai usoare. Insa parca tot spre MT trag... pana la prima vara ma gandesc...

Eh, mersul pe un drum forestier nu e chiar offroad, dar na, fiecare isi doreste altceva de la viata pe motor. E solid, l-am scapat in parcare si nu avea nici macar o urma! :)

Ai timp sa te documentezi! Spor! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clar e mult mai versatil XT-ul,ai sa vezi,e asa cum spune @mangusta.

 

Eh, mersul pe un drum forestier nu e chiar offroad, dar na, fiecare isi doreste altceva de la viata pe motor. E solid, l-am scapat in parcare si nu avea nici macar o urma! :)

Ai timp sa te documentezi! Spor! ;)

 

Nu cred ca voi parasi asfaltul, insa la ce gropi avem in romania X-(

Oare exista vreun mod pt sea? nu imi place ca e dintr-o singura bucata.

 

EDIT: ceva de genu http://shop.adventuremoto.com.au/media/catalog/product/cache/1/image/512x512/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/y/a/ya660te.jpg

Editat de Hightlink
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si la mine Shiver-ul are saua dintr-o bucata,daa' are 3 moduri:Rain,Touring si Sport...

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am glumit,iti spuneam,de fapt,ca Aprilia Shiver 750 are 3 harti de putere,care se schimba instant dintr-o apasare de buton atat in mers cat si pe loc:Rain 52 cp,Touring 76 cp si Sport 95 cp.

Saua arata asa:

post-41801-0-85913600-1480442117_thumb.jpg

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am glumit,iti spuneam,de fapt,ca Aprilia Shiver 750 are 3 harti de putere,care se schimba instant dintr-o apasare de buton atat in mers cat si pe loc:Rain 52 cp,Touring 76 cp si Sport 95 cp.

Saua arata asa:

 

Poti* :crack: :crack:

Arata mult mai interesant asa, am vazut pe google ca pot gasi un mod si pt XT dar e cam costisitor, undeva la 300e+transport+montat... si arta cam aiurea motorul acuma.

 

100_1231_zps87a4aa78.jpg

Editat de Hightlink
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da se poate face saua si mai lata si mai comoda. Uite doua poze, se cheama comfort seat, poti cauta si tu pe google.

 

Cei de la Iasi care fac sei iti pot face si au si preturi ok!

 

Uite aici la prima postare de pe ultima pagina:

/index.php?/topic/506860-yamaha-xt660x/page-7&do=findComment&comment=4267746

 

Si eu ma gandesc sa o modific, dar inca nu-s sigur, daca o fac asa sau doar retapitare.

post-38165-0-35863300-1480453705_thumb.jpg

post-38165-0-69777300-1480453705_thumb.jpg

Editat de mangusta
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mnaa.total aiurea...

:(

 

Da se poate face saua si mai lata si mai comoda. Uite doua poze, se cheama comfort seat, poti cauta si tu pe google.

 

Cei de la Iasi care fac sei iti pot face si au si preturi ok!

 

Uite aici la prima postare de pe ultima pagina:

/index.php?/topic/506860-yamaha-xt660x/page-7&do=findComment&comment=4267746

 

Si eu ma gandesc sa o modific, dar inca nu-s sigur, daca o fac asa sau doar retapitare.

Daca o sa imi iau XT sau XTX in loc de MT o sa o modific cum e in ultima poza, desi arata aiurea pe un motor de genu, nu suport seaua standard ca si design.

PS: mersi de link

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:(

 

Daca o sa imi iau XT sau XTX in loc de MT o sa o modific cum e in ultima poza, desi arata aiurea pe un motor de genu, nu suport seaua standard ca si design.

PS: mersi de link

 

Cu placere! Uite-i si pe cei de la Iasi care se ocupa cu treaba asta: https://www.facebook.com/geoseats/

» Post actualizat in 04 Dec 2016 07:56

Am gasit un articol fain! <3 XT

https://www.facebook.com/notes/buctrafic/despre-yamaha-xt660x/1168966766525498

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu placere! Uite-i si pe cei de la Iasi care se ocupa cu treaba asta: https://www.facebook.com/geoseats/

» Post actualizat in 04 Dec 2016 07:56

Am gasit un articol fain! <3 XT

https://www.facebook.com/notes/buctrafic/despre-yamaha-xt660x/1168966766525498

Multumesc, il citesc acum. cautam review-uri pe youtube insa nu am gasit nimic decat pareri subiective.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...