Jump to content

18 - Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana 2016

Recommended Posts

post-18488-0-06185500-1478710264_thumb.jpg

post-18488-0-30213600-1478710021_thumb.jpg post-18488-0-87355600-1478710095_thumb.jpg post-18488-0-51374800-1478710098_thumb.jpg

post-18488-0-96468900-1478710341_thumb.jpg

» Post actualizat in 09 Nov 2016 17:00

» Post actualizat in 09 Nov 2016 17:09

Fiind si final de sezon, postez si statistica referitoare la cazaturile pilotilor de MotoGP din 2016

Rossi cele mai putine cazaturi, Crutchlow si Miller campioni :))

post-18488-0-64245000-1478711350_thumb.jpg

• Replies 239
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bravos triclici :)

Aici Lorenzo va incerca sa spele rusinea si sa se lupte pt victorie.

Mm e nevoit sa forteze pentru victorie,caci e WC ,deci poate cade,din nou

Rossi va incerca sa lupte pentru victorie.

Sper sa avem spectacol

Edited by P T R

Fiind si final de sezon, postez si statistica referitoare la cazaturile pilotilor de MotoGP din 2016

Rossi cele mai putine cazaturi, Crutchlow si Miller campioni :))

FB_IMG_1478526404246.jpg

Conteaza cine cade si nu se mai ridica in cursa. Pana la Motegi Marquez a cazut o singura data si atunci a terminat in puncte. De-aia a si iesit campion. ;)

» Post actualizat in 09 Nov 2016 18:59

Statistica e interesanta din alt punct de vedere: toti premiantii merg pe Honda (exceptie facand Dani, care a trantit-o considerabil mai rar). :)

Da,ma uitam si eu si ma gandeam cum draq are Marquez mai multe cazaturi decat Rossi,dupa aia m-a lovit - in statistica aia sunt toate cazaturile,din antrenamente,din calif,etc,nu DNF-urile.

Ar fi fost fain de afisat statistica aia care se da la motogp cu fiecare pilot si locurile pe care le-a ocupat la fiecare etapa.Foarte interesanta mai ales pentru primii 3.

Singurul lucru interesant la Valencia anul acesta este sesiunea de teste. Și petrecerea de sfârșit de sezon de la Cheste

Hai ma nu fii rau ca eu zic ca va fi o cursa foarte disputata si foarte tensionata,in ciuda aparentei lipse de miza.
Toti vor vrea sa castige,toti au ceva de dovedit : Marquez va vrea sa spele rusinile anterioare si sa castige in fata fanilor,Pedrosa la fel,Rossi va vrea sa termine top dog,Lorenzo sa incheie si el cu o victorie la Yamaha si sa le dea peste nas intrucatva,Iannone la fel,Vinales,Aleix,toti vor trage la rupere pentru ca acum nimeni nu mai are nimic de pierdut.

Foarte disputata cursa,garantez.

Pronosticuri ceva?E un circuit care convine Honda,curbe dure,de viteza mica.

In acest campionat dominat clar de Michelin :) a numarat cineva cate cazaturi n cursa au fost all together? Mai multe decat media anuala, cele mai multe, mai putine?

au fost peste 1000, cele mai multe din istorie

*la toate clasele

http://www.motorsport.com/motogp/news/motogp-season-witnesses-1000-crashes-for-the-first-time-847257/

Edited by Zimbrutza

In acest campionat dominat clar de Michelin :)

Chiar ca....

Foarte multe cazaturi - 1011,si ati vazut ce scria in statistica de mai sus *dupa Sepang 2016.Adica mai este o cursa,sigur se vor mai strange ceva cazaturi.

Insa pe partea ailalta,doar la clasa mare s-a schimbat furnizorul,la cele mici e tot Dunlop nu?Parca asa imi aduc aminte...

Cred ca a contat mult si vremea foarte naspa de anul asta.

Probabil ca asa il cheama. Guerrero e un nume destul de folosit. Sau te referi la 99?

https://en.wikipedia.org/wiki/Guerrero_(surname)

» Post actualizat in 10 Nov 2016 19:47

Daca e sa ne luam dupa prognoza cica o sa ploua la teste. Poate si la cursa. Veste proasta pentru Lorenzo.

Edited by Endurache

cw6oqdfxgaazvce.jpg

Scrisoarea de Adio :)

Nice...

Ar fi fain sa castige ultima cursa pe Yamaha.

Pe bune, asa semneaza Lorenzo?

Da,il cheama si Guerrero.

Te referi la 99?E fitza de publicitate iti dai seama,cum semna Schumacher cu acel MS de semana cu o masina de F1.Na,si tu acuma.

@Marv Thks.

P.S. Mai intra KTM-urile cursa asta?Vom vedea trellis-ul in actiune? :crack:

Si pe o pista asa tehnica cum e Valencia...bad timing.

Edited by Method

Da, la 99 ma refeream.

Cat despre scrisoarea de adio, frumos, n-am ce sa zic. Insa nu e ca si cand pana acum n-as mai fi vazut zeci de astfel de inscrisuri de la indivizi care ani de zile te-au sicanat si la final spuneau "dar vai, cat de frumos a fost impreuna".

In fine, vreau o cursa antrenanta. Marc, Lorenzo si Vinalez joaca acasa si vor victoria. Dani ar vrea-o si el insa nu prea cred sa se intample. La fel cu Ross. Poate Cal? Cannone?

Oricum ar fi, nu cred ca o sa fie o cursa lipsita de ineres.

Deci unde o vedem? :)

E normal sa mai ramana,a aratat in mai multe randuri si anul asta ca inca e foarte rapid.

Nu e constant insa,nu a fost niciodata.Si are si ghinion.Deh..acuma daca Honda i-a mai dat o sansa,ar trebui sa fie nebun sa nu mai faca macar un an la HRC.

Si eu sunt de parere ca aceasta cursa va fi foarte disputata.

Sunt curios insa daca va transmite digi testele de marti...care vor fi extrem de interesante.

Lorenzo n-are voie sa scoata o vorbulita despre Ducati,deci astepam macar declaratiile Ducati.

Asa curios sunt cum va mere el pe motoreta aia care batzaie pe orice curba... :crack:

Da, la 99 ma refeream.

Cat despre scrisoarea de adio, frumos, n-am ce sa zic. Insa nu e ca si cand pana acum n-as mai fi vazut zeci de astfel de inscrisuri de la indivizi care ani de zile te-au sicanat si la final spuneau "dar vai, cat de frumos a fost impreuna".

Nu este scrisa de el. Nu poseda o engleza atat de subtila, incat sa fie capabil de formularile din textul ala.

» Post actualizat in 10 Nov 2016 22:43

Meregalli despre evolutia motocicletei M1: “In recent years, the M1 has always been updated. This time there will be something new and more complex. It will not a revolution. But a most important developments. If we delayed the debut of the 2017 bike is because in Japan we are working on this.”

Edited by xt600