Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Mickey20

Cumpar Kawasaki zx10 sau GSXR 750

Recommended Posts

Salutare,

Dupa cum scrie si in titlul anuntului , cumpar Kawasaki ZX10R an 2008-2010 sau Suzuki GSXR de 750 dupa 2008 .

Buget 5500 euro (+/-)

Astept oferte. Nu ma intereseaza modele mai vechi de anul 2008.

Mail : Popa.mihai@yahoo.com

Tel : 0744.483.410

Mersi anticipat !

Salutare,

Dupa cum scrie si in titlul anuntului , cumpar Kawasaki ZX10R an 2008-2010 sau Suzuki GSXR de 750 dupa 2008 .

Buget 5500 euro (+/-)

Astept oferte. Nu ma intereseaza modele mai vechi de anul 2008.

Mail : Popa.mihai@yahoo.com

Tel : 0744.483.410

Mersi anticipat !

Da bravo .

Vezi ca dai cam mult... mai taie din ele da-le dracu'!

Tocmai de aceea am pus +/-

:funny:

Stiu de acest anunt , dar am fost sfatuit de mai multi colegi forumisti si de @manu_vvu care a cumparat de la el , sa nu cumpar de la Costi pt ca e un samsar care vinde mobre cu defect .

Pe Romania am gasit doar 2 bucati de vanzare . Acesta pe care l-ai postat tu si inca unul alb care e pe OLX si pt care am fost pana la Bucuresti degeaba deoarece motoreta a fost tavalita si revopsita si are si erori in bord .

Deci cred ca am sa cumpar un gsxr de 750 ca am vazut vre-o 2-3 in stare buna ...

Stiu de acest anunt , dar am fost sfatuit de mai multi colegi forumisti si de @manu_vvu care a cumparat de la el , sa nu cumpar de la Costi pt ca e un samsar care vinde mobre cu defect .

Pe Romania am gasit doar 2 bucati de vanzare . Acesta pe care l-ai postat tu si inca unul alb care e pe OLX si pt care am fost pana la Bucuresti degeaba deoarece motoreta a fost tavalita si revopsita si are si erori in bord .

Deci cred ca am sa cumpar un gsxr de 750 ca am vazut vre-o 2-3 in stare buna ...

Da ma boss, dar tot o sa treaca zx10r pe langa tine de ti intoarce casca...uiti ce povesteai ?:))))

Nu uit , si inca caut zx10 ....dar decat sa iau o mobra la care ii cade motorul in mers sau la una la care sa investesc inca 2-3k euroi ....prefer un 750 , ca diferenta de putere nu este atat de dramatica fata de 1000 .....parerea mea.

Nu uit , si inca caut zx10 ....dar decat sa iau o mobra la care ii cade motorul in mers sau la una la care sa investesc inca 2-3k euroi ....prefer un 750 , ca diferenta de putere nu este atat de dramatica fata de 1000 .....parerea mea.

Right, doar te bazaiam

750'ul e mai apropiat ca si putere livrabila de un 600 nu de 1000 cmc sbk.

Te asigur ca diferentele de putere sunt enorme si dramatice fata de orice 1000 cmc din anul respectiv sau mai jos , chiar si fata de honde care nu stau prea bine la capitolul acesta => ca daca vrei diferenta de putere ramai pt 1000cmc.

Daca as gasi ceva in mintile lui ... :)))

Daca as gasi ceva in mintile lui ... :)))

Hai la Moldova...:))

» Post actualizat in 23 Nov 2016 23:07

750'ul e mai apropiat ca si putere livrabila de un 600 nu de 1000 cmc sbk.

Te asigur ca diferentele de putere sunt enorme si dramatice fata de orice 1000 cmc din anul respectiv sau mai jos , chiar si fata de honde care nu stau prea bine la capitolul acesta => ca daca vrei diferenta de putere ramai pt 1000cmc.

ZIce bine George, a vazut el cum e cu 750 vs 1000...

ZIce bine George, a vazut el cum e cu 750 vs 1000...

eu nu l-am vazut ''live'' pe CMD, dar sunt sigur ca, cu al lui treisfert da fum la multi cu miarele :)

Am gasit astea 2 bucati in UK :

http://www.ebay.co.uk/itm/Kawasaki-ZX10R-2008-/322312658534

http://www.ebay.co.uk/itm/Kawasaki-ZX10R-2008-58-E8F-ZX10-/232137439870

Cu cel din al doilea anunt am vb telefonic si motorul e la un dealer si ei zic ca s-a folosit doar pe strada , fara pista. Astept raspuns si pentru primul anunt, sa vad ce istoric are.

Ce parere aveti ?

Stitit pe cineva care aduce marfa din UK ??

Mersi !

...Mai aproape, prin IT sau DE gen, nu ai găsit nimic?

MIckey parerea mea este sa astepti ceva bun din Romania si sa nu te grabesti sau sa disperi,mai e ceva timp pana`n primavara.

Te complici foarte mult cu astea din afara mai ales cu cele din UK ,nu cred ca are rost .

Cu 6000e si cu putin noroc ai sansa sa gasesti si un suzuki gsxr 1000 k9 stock

Mersi George si Bogdan (cmd si manu) . Am renuntat la ideea de 750 si o sa astept sa gasesc ceva bun in tara .

Iarna e lunga , deci o sa am timp sa caut un zx10 sau gsxr de 1000 decent .

Zi faina !

Am fost in situatia ta acum cativa ani.Am avut de ales intre gsxr750,gsxr1000 ,zx10r si r1 .

Pana la urma am renuntat la 750 din considerente de putere (uita de aia 150 cp ,real ajung 125-130 cp la roata) .are un cuplu ceva mai bun ca un motor de 600 .In linie dreapta nu facea fata motoarelor de 1000 insa pe serpentine e de vis .Acum depinde unde vrei sa te dai ? Vad ca esti din bv ,in poiana spre ex, e ideal un 750 ..
Am renuntat si la zx10r. Din punctul meu de vedere sunt mai putin fiabile decat celelalte 3 japo. Ai gasit erori in bord ?Sa nu te mire.Cele mai multe au .Fugi de alea ieftine ca o sa plangi. In plus greu gasesti una neabuzata,netavalita etc

Honda nici nu a intrat in discutie ,sunt motociclete mult ,muuult supraevaluate in plus au un design plictisitor (parerea mea pur subiectiva)

Am avut de ales deci intre r1 si gsxr1000 .am luat-o pe aia care am gasit-o in stare mai buna ,accesorizat mai bine si nu in ultimul rand la bani mai buni .Si nu regret ,in 2017 intram in al 6-lea sezon :)

Vezi ca prin 2007 sa introdus norma euro3 la motoare .Deci cam toate sunt gatiute de catalizatoare.Sa cumperi unul stoc nu e vreo mare afacere ...cel mai bine e sa te orientezi catre o motocicleta curata ,usor accesorizata .o toba ,un filtru +un soft aferent ,niste linii de frana metalice ...
mai e un lucru de luat in seama :un motor de 1000 va consuma mai mult combustibil,la fel ,guma spate se va duce mai repede decat pe un 750 .
iar suzuki a avut recall la pompa frana ,vezi sa fie schimbat si ala. cam atat spor

Se poate închide,mi-a venit fierul din Anglia.

Mersi de găzduire!

post-65486-0-44203500-1484848572_thumb.jpg

post-65486-0-90328300-1484848611_thumb.jpg

post-65486-0-76963000-1484848626_thumb.jpg

Nu-l inchide inca, mai suntem si altii care dorim din anglia si am vrea sa stim cum ai rezolvat cu farurile la rar

Colegu'? Asta se vrea un banc ? Daca da, nu e prea reusit ! :))))

eu nu l-am vazut ''live'' pe CMD, dar sunt sigur ca, cu al lui treisfert da fum la multi cu miarele :)

Nu-l inchide inca, mai suntem si altii care dorim din anglia si am vrea sa stim cum ai rezolvat cu farurile la rar

N-ai treaba la RAR, nu se uita nici naiba la ele.

De curiozitate cat te-a ajuns cu tot cu transport?

Si sfatul... Ia si verifica piesele care pot sa adune rugina, clima de acolo e destul de umeda.

Eu cand am adus R1-le asta am facut prima data si am avut cateva maruntisuri de schimbat (unele piulite le-am rupt de tot pentru a le putea inlocui).

In alta ordine de idei, sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea fara incidente !!!!

Asa este.Nici nu e nevoie sa vezi live ,este suficient sa vezi rezultatele pe mylaps.

» Post actualizat in 20 Jan 2017 00:04

Sa-l stapanesti sanatos !

Mersi baieti .

RAR-ul nu are nici o treaba, cel putin in Brasov. Am fost cu slick-uri pe alta mobra pe care am inmatriculat-o si cei de la RAR au inceput sa rada si faceau glume pe tema asta ,dar mi-au dat ITP-ul si identificarea fara nici o problema.

Ardelenii sunt baieti faini ! ;-)

...

Ardelenii sunt baieti faini ! ;-)

Clar,doar ca-s inceti...:)

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...