Sari la conținut

Cumpar casca; buget 200lei


NCSBR
 Share

Postări Recomandate

Tu cumperi casca aia doar pentru ca te oblige legea?

La siguranta ta sau a pasagerului nu te mai gandesti?

HJC IS-17(cu ochelari de soare integrati si Pinlock pentru antiaburirea vizierei) alba, costa 400 lei cu tot cu transport pana la tine.

Editat de gabizxc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu cumperi casca aia doar pentru ca te oblige legea?

La siguranta ta sau a pasagerului nu te mai gandesti?

HJC IS-17(cu ochelari de soare integrati si Pinlock pentru antiaburirea vizierei) alba, costa 400 lei cu tot cu transport pana la tine.

Deci SH ar trebui sa o gaseasca pe la 200.

» Post actualizat in 25 Nov 2016 07:41

Salut! Caut o casca in braila sau galati care sa coste pana in 200 lei. Nr de tel. 0726351865. Sunati dupa ora 2 in timpul saptamanii sau mesaj pe privat sau pe tel. la orice ora.

Ar fi benefic pentru ambele parti daca ai spune si cam ce masura porti. Sau ce circumferinta ai la dovleac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Caut o casca in braila sau galati care sa coste pana in 200 lei. Nr de tel. 0726351865. Sunati dupa ora 2 in timpul saptamanii sau mesaj pe privat sau pe tel. la orice ora.

gasesti second hand pe forum, cauta si tu prin anunturi. doar sa nu se fi cazut cu ea. asta vezi si singur in general, un impact mai marisor lasa totusi urme pe casca.

nu merge niciodata fara casca. chiar si la 20 la ora daca ai dat de asfalt / bordura e ca si cum cineva ti-a aruncat o caramida in cap. poti lejer sa mori.

 

P.S. o casca de 200 ron sunt mari sanse sa nu ofere prea multa protectie. daca arde rau sa te dai pe moto, merge pana ai bani de una mai buna. oricum de-abia incepe iarna, chiar nu e vreo urgenta sa iti iei casca, nu?

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Da, eu ma refeream la o casca SH. Nu la una noua pentru ca la 200 ron cu siguranta ca una noua e la fel de buna ca un castron sau o galeata. Mi-a facut azi cineva o oferta destul de buna si mi-am comandat casca de la persoana respectiva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca pentru unii nu conteaza deloc siguranta lor si a celor pe care ii transporta. Mai bine iti pui o galeata cu 2 gauri in cap daca nu iti pasa de siguranta ta.

Prietene, nu stiu de cand o arzi motorizat si de ce bani dispui. Dar nu toata lumea e ruda cu noul presedinte al Americii. Acum cinspe ani daca puneai mana pe o casca de marca la a zecea mana cu buretele distrus si o purtai cu un fes pe dedesubt ca sa stea cat de cat erai boier. Daca si-a luat omul o mobra de 30 de cai si 800 de euro si da 50 de euro pe o casca SH civilizata e OK.

Ca exemplu: acum ceva vreme am vandut cu 200 de lei un Nolan N84 si tot cu 200 de lei daca, nu gresesc, un HJC integral, nu mai stiu ce model. Ambele in stare absolut corecta. Deci nu mai vorbiti aiurea.

» Post actualizat in 25 Nov 2016 19:26

Salut! Da, eu ma refeream la o casca SH. Nu la una noua pentru ca la 200 ron cu siguranta ca una noua e la fel de buna ca un castron sau o galeata. Mi-a facut azi cineva o oferta destul de buna si mi-am comandat casca de la persoana respectiva

Man, daca nu rezolvi cu casca promisa de acel cineva, da-mi un PM si poate gasim ceva decent la banii aia pe la vreun prieten.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene, nu stiu de cand o arzi motorizat si de ce bani dispui. Dar nu toata lumea e ruda cu noul presedinte al Americii. Acum cinspe ani daca puneai mana pe o casca de marca la a zecea mana cu buretele distrus si o purtai cu un fes pe dedesubt ca sa stea cat de cat erai boier. Daca si-a luat omul o mobra de 30 de cai si 800 de euro si da 50 de euro pe o casca SH civilizata e OK.

Ca exemplu: acum ceva vreme am vandut cu 200 de lei un Nolan N84 si tot cu 200 de lei daca, nu gresesc, un HJC integral, nu mai stiu ce model. Ambele in stare absolut corecta. Deci nu mai vorbiti aiurea.» Post actualizat in 25 Nov 2016 19:26

Man, daca nu rezolvi cu casca promisa de acel cineva, da-mi un PM si poate gasim ceva decent la banii aia pe la vreun prieten.

Pai da, la asta m-am referit și eu, la 200 de lei pot găsi o casca sh decenta. Poate nu am fost atât de clar când am inceput topic-ul. Oricum, la 16 ani de atât am reusit eu sa fac rost. Si sa le cer părinților îmi este oarecum aiurea că deja m-au ajutat foarte mult cu banii. Mulțumesc pentru susținere domnule Speedy, dacă cumva se întâmplă ca acel om să nu îmi mai trimita luni casca iti trimit mesaj în privat și discutăm despre ce îmi puteți oferi.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...