Sari la conținut

Postări Recomandate

salutare.

am observat acuma de cand a venit frigul.

ii dau cheie, il las sa se incalzeasca, problema este ca pica antigel pe la radiator (cred). nu scuipa mult, dar scuipa.

 

-este din cauza frigului?

-ar trebui sa ma ingrijorez?

-trebuie completat antigelul pierdut sau are prea mult si din cauza asta il scuipa?

multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune o poza cu radiatorul.

S-ar putea sa ai un por sau o crapatura la ceva sudura a elementilor radiatorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

verifica dopu, pe unde torni antigelul !!!!!

ii dau maine carenele jos. nu cred ca e de la dop. curge prin stanga pe undeva. dopul e pe dreapta.

bine...curge stand pe cricul mic. chiar daca era de la dop, nu cred ca avea cum sa scuipe pe stanga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Valabil ce-am scris mai sus.

Cred ca va trebui sa demontezi radiatorul si sa-l duci la un meserias de radiatoare.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

curge prin stanga pe undeva. dopul e pe dreapta. bine...curge stand pe cricul mic. chiar daca era de la dop, nu cred ca avea cum sa scuipe pe stanga.

Daca e in zona centrala, in fata cricului, presetupa (sau poate e furtunul de supraplin si problema e alta) . Se mai intampla din cand in cand. Daca e in fata, la radiator, vezi furtunasele. Cum zicea colegu' mai sus, vezi pe unde curge si dupa iti zicem ce e de facut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am dat carenele jos, cred ca pica pe la un furtun care parea ca are colierul cam slabit. l-am strans de l-am julit. ii mai dau maine cheie, daca pica iar, mergem la doctor

 

 


» Post actualizat in 30 Nov 2016 12:14

dupa urma de antigel care se observa pe radiator....de-acolo pare ca ar scuipa

post-91211-0-82847300-1480507264_thumb.jpg

Editat de rastafarian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie strans nitel mai tare,dar cu simt,colierul de pe furtun.Daca continua,inseamna ca-ti curge pe la sudura tubului metalic cu corpul radiatorului sau daca nu,trebuie schimbat colierul.Nu-i exclus ca furtunul sa aiba o gaurica,ceva de genul unei impunsaturi.

Prima data strange cum am scris mai sus,colierul.Fa-o cu o cheie tubulara sau inelara,nu cu surubelnita cruce.

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimba colierul,dar fara sa dai jos furtunul.Destrange-l complet pana iasa afara si pune altul nou.Cumpara unul de firma,mai lat cu vreo 2-3 mm.

Strange-l cu tubulara si vezi ce se intampla dupa.

Asta e cel mai usor de facut.Abia apoi daca curge,demontezi radiatorul si mergi la un nene ce se pricepe la radiatoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine bagam colier nou. mersi man! sper sa nu fie radiatorul :(


» Post actualizat in 30 Nov 2016 16:21


ma cam sperie un pic, caci dupa cum se vede in poza n am fost tocmai un adevarat crestin cu mobra si am dat cu ea de pamant. a suferit si radiatorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahaaa,pai asa spune.

Atunci mai mult ca sigur a crapat sudura tubului.

Oricum,fa schimbul de colier maine si dup-aia vezi ce se intampla.

 

Cu placere,oricand.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iegzakt cum ti-am spus la inceput!

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...