Sari la conținut

Accident Stefan Cel Mare


Vla Doo
 Share

Postări Recomandate

Am trecut acu 15 min pe stefan cel mare. Tramvaie oprite, smurd, politie si multa lume in jur.

 

Era un moto gri (cred ca suzuki srad 600). Nu am putut sa opresc. Am vazut ca urcau pe targa in ambulanta o fata blonda..

 

Stie cineva mai multe detalii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

B 70 kve. Moto alba. 900rr.

Politia zice ca s-au dezechilibrat si au cazut sub tramvai. Pasagera mai rau, pilotul nimic. Sunt la Floreasca ambii.

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai facut tu repede cfl si ai vazut cauza...

 

Multumim.

 

Din nou , asfalt rece+cauciucuri reci = buf, bine ca nu a avut viteza mare sau cel putin asa pare din starea agregatului , sanatate riderului si pasagerului !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din nou , asfalt rece+cauciucuri reci = buf, bine ca nu a avut viteza mare sau cel putin asa pare din starea agregatului , sanatate riderului si pasagerului !!

Va place voua chestia asta cu "cauciucuri reci si asfalt rece", de parca omul se dadea pe circuit. Cand decizi sa circuli in acest anotimp trebuie ca motocicleta sa fie echipata corespunzator, la fel si motociclistul+pasager, si in plus motociclistul sa isi adapteze stilul de condus corespunzator anotimpului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut eu CLF. Vrei sa ne tiganim pe un caca.t? Am început fraza cu "politia zice ca". Politia aia de la fata locului. Aia de pe moto erau deja dusi la spital cand am oprit sa vad daca am cu ce ajuta.

Ulterior a mai apărut si varianta unei masini care le-a taiat calea. Daca ai tu o idee mai buna....

» Post actualizat in 03 Dec 2016 17:01

Moto e intr-o curte in zona, la un posesor de scuter care nu are cont aici dar a vazut pe fb si a venit sa ajute. Cheia e la un prieten al pilotului care a ajuns si el exact cand terminasem de împins mobra pana unde e cazata acum. Mai rămâne sa posteze pilotul un update daca vrea

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

SRAD=suzuki ram air direct nu exista suzuki srad 600 750 1000 etc

Exista srad 600-750. Pe scurt .

» Post actualizat in 03 Dec 2016 17:27

 

Din nou , asfalt rece+cauciucuri reci = buf, bine ca nu a avut viteza mare sau cel putin asa pare din starea agregatului , sanatate riderului si pasagerului !!

crezi ca daca era asfaltul cald nu mai cadea , :crack: .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inteleg pasiunea si dorinta de a te plimba insa pe asfalt de 4 grade este inconstienta.

Dixit! La 5℃ poti merge, la 4℃ esti inconstient. Ce sa-ti povestesc, multi atotstiutori pe forumul asta.

Sanatate celor implicati in eveniment.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce va mai place sa o sugeti prin batista...

Fix genu' de topic care o sa atraga multi imbecili si multe postari imbecile...


Da, e cam rece, mai ales pt vitezana (avand in vedere aderenta scazuta),dar cine sunteti voi sa-l judecati? stiti exact ce gume avea? sau de ce a cazut? sau ce a facut?


Justitiarii pu.lii... mereu vegheaza pe forum. Ei nu cad niciodata, ei nu merg pe frig, ei sunt 'raidari de duminica', cu D211 toti cred...roase pana pe 'buza'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine, nici de stat nu prea mai e in Romania, doar ca asta e cu totul alta discutie. Baiatul care a adapostit motorul zicea de o masina care i-ar fi taiat fata, dar nu stiu detalii. Sunt situatii cand poti cadea si la 25℃ cu gumele cele mai bune. Si pentru unii motorul poate fi un/singurul mijloc de transport.

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aud la multa lume, chiar si de la prieteni in oras ca cica "o sa cad in freza pe vremea asta". na ca eu am mes pe -1 grad si inafara ca mi-au inghetat genunchii n-am patit nimic. Is inconstient nu? Ca merg incet si cat de sigur pot? Va rog eu mult si aratati Sustinere nu judecata frati motociclisti! P.S. Sunt tari in care Motociclistii circula la temp. extreme si pe ploaie si nu se duc in freza!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haideti ma sa nu mai judecam oamenii asa aiurea. Si eu cand am vazut vremea de ieri n-am rezistat si am dat o tura prin oras si nu merg chiar cill.

Da e cam aiurea, aderenta destul de mica, cam greu sa mai eviti din scurt un tampit care nu cedeaza.

Dar nu toti de aici ne asumam riscuri urcandu-ne pe motoare chiar si in mijlocul verii? Merita sa aruncam cu noroi in cineva care isi asuma riscuri putin mai mari decat ceilalti?

La urma urmei e aceeasi pasiune pentru toti, bine ca a scapat usor, are de invatat din asta si merge mai departe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, pentru ca ... pentru a te da pe motocicleta trebuie sa fie +30 de grade... Se merge pe moto cat timp asfaltul e negru. Parerea mea

 

 

 

inteleg pasiunea si dorinta de a te plimba insa pe asfalt de 4 grade este inconstienta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut accidentul in timp ce s-a intamplat. A trecut un golf/astra ceva de pe banda 3 pe banda 2, motociclistul a virat brusc, l-am vazut pe el cum s-a rostogolit dar nu imi dau seama cum a ajuns pasagera sub tramvai. Noroc ca s-a oprit in... ceva, care cred ca-i pus acolo fix pentru situatii de genul asta si nu a intrat sub roti.

Evident ca s-au ingramadit imediat 5-10 oameni si au tras de saraca fata sa o scoata afara, noroc ca nu s-a lovit la coloana sau ceva ca sa ramana cu sechele serioase. Ala din masina s-a tot dus, desi sigur a vazut ce s-a intamplat.

 

...multa bafta cu cutitul ala, sunt convins ca te va ajuta foarte mult daca ai ghinionul sa ajungi in situatii de genul asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca mai umbla unii si cu toporul la ei. Sper sa fiti filmati, ar fi interesant un episod din asta intre doi nebuni.


» Post actualizat in 04 Dec 2016 09:16

PS: Revin, bai Easy, doar ce ai postat si pe topicul nebunului ala cu arma si tot ii dai inainte cu briceagu'?

 

indiana-jones-gun-beats-sword-o.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SRAD=suzuki ram air direct nu exista suzuki srad 600 750 1000 etc

http://www.motorcyclespecs.co.za/model/suzu/suzuki_gsxR600%2097.htm

http://www.visordown.com/reviews/motorcycles/sportsbikes/suzuki-gsx-r600-srad-1997-2000

 

O cautare pe google inainte de a zice orice pe forum te scuteste de la a parea prost ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca mai umbla unii si cu toporul la ei. Sper sa fiti filmati, ar fi interesant un episod din asta intre doi nebuni.

» Post actualizat in 04 Dec 2016 09:16

PS: Revin, bai Easy, doar ce ai postat si pe topicul nebunului ala cu arma si tot ii dai inainte cu briceagu'?

 

indiana-jones-gun-beats-sword-o.gif

 

El are o problema cu AC/DC asa ca umbla cu brisca dupa el ...

 

rambo-knife.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai ales cand moto implicat e Honda CBR900...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...