Sari la conținut

curatare piese cromate


cip11xx
 Share

Postări Recomandate

din cand in cand eu imi curat partile cromate cu steel wool....este de diferita finete...nu stiu daca merge la tine, dar eu am reusit sa curat si o punga de plastic care mi-a atins galeria in mers, s-a topit si s-a lipit....am curatat bine si grundul/asfaltul/sacazul negru de pe drum...se gaseste de cumparat destul de usor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este vre-un magazin in Bucuresti care comercializeaza polish Autosol ?

Gasesti si in Dedeman

» Post actualizat in 19 Dec 2016 13:35

din cand in cand eu imi curat partile cromate cu steel wool....este de diferita finete...nu stiu daca merge la tine, dar eu am reusit sa curat si o punga de plastic care mi-a atins galeria in mers, s-a topit si s-a lipit....am curatat bine si grundul/asfaltul/sacazul negru de pe drum...se gaseste de cumparat destul de usor

Punga lipita pe galeriile de evacuare se curata foarte usor cu un burete din sarma/span ptr.curatat vase ,dupa ce s-a racit.

Ptr. urmele de asfalt / gudron ,reziduri adezive ,se curata foarte usor cu DecaFlash spray.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Gasesti si in Dedeman

» Post actualizat in 19 Dec 2016 13:35DecaFlash spray.

 

Sau nitrodiluant, benzina, wd40 si alti solventi... mai mult sau mai putin puternici.

Cola + folie de aluminiu. Chiar merge.

Sau apa + folie de aluminiu, e fix acelasi lucru. Cola e doar un mit... plin de zahar :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...