Sari la conținut

Power commander, evacuare sport si filtru aer sport


mihai85
 Share

Postări Recomandate

Dacă pui filtru de aer sport trebuie hartă nouă, făcută custom.

Cu filtru de aer sport, hartă standard, probabil vei pierde putere. Sunt dyno charts care dovedesc asta. Nu e o garanție că pierzi putere în cazul tău anume, dar nici beneficii nu sunt dacă motocicleta nu știe ce să facă cu el.

Vrei ceva făcut cu cap? Fă un dyno tune.

O seară făină!

Editat de FadeToBlack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te iei dupa toti haterii de pe acest forum....

Din cauza unor specimene care arunca cu rahat in toata lumea, toate service-urile mari din Bucuresti nu mai activeaza pe acest forum.

E mulți hateri pe forum,e și mai mulți proști afară la aer liber....

Cum ar fi ZenKlavabaracă??? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Schimbadoar toba finala cu una omologata cu dbkiller si atat.Cu un full sistem vei avea vibratii (in cadru) care devin suparatoare,munca inainte de itp sa treci la stoc si motiv pt militieni sa ramai fara talon.Filtrul de aer bmc sau kn te face sa pierzi putere,sa ai consum mai mare,amestec sarac,praf mai mult...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salutare, pana la urma stie cineva un stand de dyno? Cei de la United Motors il au stricat de un an si nici gand sa-l repare prea curand.

Am admisie K&N hyper charger, evacuare pe tevi goale si un power cammander Cobra pe care nu stiu la ce valori sa-l reglez. Agregatul este un Intruder VZR 1800.

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, pana la urma stie cineva un stand de dyno? Cei de la United Motors il au stricat de un an si nici gand sa-l repare prea curand.

Am admisie K&N hyper charger, evacuare pe tevi goale si un power cammander Cobra pe care nu stiu la ce valori sa-l reglez. Agregatul este un Intruder VZR 1800.

Multumesc.

Mai ai posibilitatea de vinde acel pc Cobra si a opta pentru o rescriere de soft.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hartile pe dyno sunt foarte usor de facut, si sunt extrem de precise. Orice altceva, gen remapare sau valori luate de pe net sunt pura fictiune...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saptamana viitoare este gata standul de dyno. Am vb cu cei de la United si m-au asigurat ca o sa fie functional pe joi vineri. Au terminat de reparat partea mecanica si mai au de facut upgrade de soft.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Urmeaza sa instalez pe motocicleta pe injectie o alta toba (doar finalul) si un filtru de aer sport si ulteriror o sa schimb si galeriile cu unele fara catalizator. Vroiam sa ma lamuresc cu e cu PCV-ul si autotune. Cine comercializeaza in power commander? Cine are dyno (de preferat in Bucuresti) pentru a face o harta custom exact pentru ce am eu nevoie? Daca instalezi si autotune mai este nevoie de dyno?

Daca schimb doar finalul este necesar un PCV in prima faza?

 

PS: care este costul unui dynorun?

 

Multumesc pentru eventualele raspunsuri.

 

In principiu nu ai nevoie de PC5 si Autotune, dar daca te hotarasti sa-ti iei, gasesti pe net hartile pentru modelul tau (cu modificarile aferente: evacuare, filtru sport..) pana ajungi la un Dyno.

Daca motocicleta are sonda Lambda, isi regleaza ea singura AFRul in functie de ce evacuare ii pui. Si daca vrei doar pentru sunet, e deajuns asa.

 

Edit: Acum m-am uitat si eu pe net dupa model si e o motocicleta foarte frumoasa. La prima vedere nu pare o motocicleta puturoasa cu 105Hp si 192Kg..nu stiu de ce unii au impresia asta. Cu un dinte minus pe fata si un set de gume bune, cred ca motocicleta asta e super fun.

 

De ce nu-i faci un topic de prezentare aici: /index.php?/forum/49-motocicleta-mea/

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hartile pe dyno sunt foarte usor de facut, si sunt extrem de precise. Orice altceva, gen remapare sau valori luate de pe net sunt pura fictiune...

ai vazut tu la televizor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...