Sari la conținut

Postări Recomandate

Salut,


Usor usor am inceput sa colectionez machete moto scara 1:18. Momentat am 14 si planuiesc sa achizitonez cate una pe luna.

Nu mai am spatiu pe raftul unde le tineam pana acum si vreau sa fac o vitrina pentru ele.

Am proiectul facut, inclusiv 3D+2D in Catia. Ca model m-am inspirat din poza atasata, doar ca eu vreau ceva mai mare, undeva la 500x1000 mm.

Acum vine intrebarea: este cineva pe aici sau cunoasteti pe cineva care poate face debitare de plexiglass cu laser?

Pt grosimea plexiglass-ului ma gandeam la 3 sau 4 mm.

O sa pun maine si schita 2D si 3D-ul facut de mine.

 

Cu stima.

post-70284-0-04482500-1483991106_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Firmele de publicitate/panouri publicitare lucreaza cu plexiglas.

 

Eu nu am timpul si nervii sa le fac dulapuri ca al tau, la mine stau intr-un dulap de lemn inchis cu usi de sticla, dar, din ce imi mai aduc eu aminte de pe topicul cu parbrize aftermarket, nu este capat de lume debitarea plexiglasului. In caz ca te gandesti sa ti-l faci tu.

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Machetele le iau de la magazinul MyMoto Cotroceni.

Au si ste : www.machetemoto.ro

Am mai vazut si la Jumbo si la Carturesti.

Preturi la toate magazinele intre 20-40 lei.

Prefer sa cumpar machete Maisto sau Welly pt ca sunt mai calitative.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off topic

 

De unde cumperi machetele?

 

Se pot cumpara din orice benzinarie mai mare (Mol, Petrom, OMV), orice supermarket la raionul de jucarii (Auchan, Cora, Carrefour, Kaufland si mai nou am vazut si in unele Mega Image), magazinul Noriel, online (Louis, Mymoto) sau second handuri pe Olx (aici depinde cum a avut grija de ele fiecare).

 

 

On topic

 

La colectia de masinute de la DeAgostini aveau o vitrina, nu stiu la ce pret, ce calitate si ce dimensiuni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off topic

 

 

Se pot cumpara din orice benzinarie mai mare (Mol, Petrom, OMV), orice supermarket la raionul de jucarii (Auchan, Cora, Carrefour, Kaufland si mai nou am vazut si in unele Mega Image), magazinul Noriel, online (Louis, Mymoto) sau second handuri pe Olx (aici depinde cum a avut grija de ele fiecare).

 

Eu am crezut ca e voba de machete moto, de-aia intrebam. Astea despre care vorbiti voi de la benzinarii, cora, noriel etc. sunt jucarii, nu machete...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dionysos - la MyMoto sunt machete moto, nu jucarii, eu sunt destul de pretentios cand vine vorba de machete (materiale, detalii, etc.)

 

@PepsiMan - stiu vitrina de la DeAgostini pt machetele auto, dar are doar 15 rafturi pt machete, iar eu vreau sa ajung undeva la 50 de buc, si e mai simplu sa am una mare. Plus ca in acea vitrina nu sunt sigur ca imi incap pt ca un raft are 7 cm inaltime, iar unele machete depasesc dimensiunea asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...