Sari la conținut

Noi suntem motociclisti!


JusTryMe
 Share

Postări Recomandate

@inițiator

 

Nu te ambala, tinere! Când ieși la piață (să expui marfa) trec oamenii pe la tarabă și comentează. Așa e și pe forum.

Hai să-ți spun două vorbe, apropo de conștientizarea șoferilor. Am niște colege de serviciu foarte drăguțe, foarte de treabă. Dar sunt și șoferițe. Nu mă întreba cum fac o parcare și cum conduc. Aceste femei nu se vor uita în viața vieților lor pe un forum de motocicliști și cu atât mai puțin la filme de conștientizare. Și sunt mulți alții la fel ca ele, care nu se uită.

Și mai e ceva, nimeni nu vrea să omoare pe nimeni. Motocicliștii sunt ca și câinii pentru șoferi. Sunt drăguți, nu vrem să trecem peste ei, dar dacă ne sar în față, asta e! Deci nici un șofer nu va pleca de acasă chitit să omoare pe cineva. Depinde de motociclist să fie atent și să anticipeze.

Iar șoferii știu și ei că motocicliștii sunt oameni. Nu și-a imaginat nimeni că ar fi zergi sau marțieni care trebuie exterminați.

Filmulețul reprezintă pasiunea ta, unii au fost de acord și au rezonat cu tine alții nu. Nu poți convinge pe toată lumea. Nici Isus, care avea multă charismă, n-a reușit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 181
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acu pe bune şi chiar ontopic: filmuleţul e bun, e bine făcut, cu filmări mişto şi e pus în aria potrivită. Frumoasă şi faza cu drona. Un pic siropos da' merge. Cui i se pare că îl reprezintă, să dea share.

Eu nu mă regăsesc pt că sunt mai mult navetist decât poet şi nu vreau să demonstrez nimic, nimănui.

Visul meu e să cutreier lumea într-o rulotă cu biciclete şi mobre agăţate în spate şi să mă opresc acolo unde îmi convine. Iar unde îmi convine să stau o lună, două să cunosc bine oamenii şi viaţa lor. Eventual să şi muncesc o vreme acolo.

Aia mi se pare adevărata libertate: o casă pe roţi pe care s-o pui unde vrei. Vis de pensionar băşinos

pai n-au ai tai ceva cu coviltir sa-ti dea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

@inițiator

Am niște colege de serviciu foarte drăguțe, foarte de treabă. Dar sunt și șoferițe. Nu mă întreba cum fac o parcare și cum conduc. Aceste femei nu se vor uita în viața vieților lor pe un forum de motocicliști și cu atât mai puțin la filme de conștientizare.

Credeam că trebuie să cauţi cele mai proaste şoferiţe între blondele bune cu draci. Ieri am văzut o mamaie pe la 80 de ani într-un 320i coupée nou-nouţ, a ieşit direct pe banda 2 cu 30kmh în faţa unui scuter, cu ochelarii pe vârful nasului foarte atentă la banda ei să nu cadă vreun meteorit. Noi ceilalţi pe 1 şi 3, pe lângă ea, cu treburi ca teleormănenii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Eu vreau sa ma bucur de viata, de peisaj si de drum.

Pai d-aia nu vezi masina care care da peste tine ca esti furat de peisaj.

» Post actualizat in 15 Jan 2017 08:52

Asta a fost special pentru Ktor.😉

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai d-aia nu vezi masina care care da peste tine ca esti furat de peisaj.

» Post actualizat in 15 Jan 2017 08:52

Asta a fost special pentru Ktor.

 

Ahhhh, deci tu esti genu' ala de iese cu motoru' doar seara, in oras cand "iese" si fetele ca sa turezi motoru' si sa agati ceva, nu?

Am auzit de genul asta de posesori de motociclete, ca doar asa ii pot numi.. Credeam ca-s doar legende bucurestene cu cocalari care s-au gandit ca bmw-urile nu-si mai fac treaba cand ies la agatat. Aahhhh, apropo... Ce marime porti la slapi cand iesi cu motorul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

 

Ahhhh, deci tu esti genu' ala de iese cu motoru' doar seara, in oras

Interesanta linie de atac...

Cand tot spui ca intelegi dar imediat dai dovada ca nu ai inteles nimic ,se cam prinde lumea ca nu esti in stare sa-ti legi sireturile singur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta linie de atac...

Cand tot spui ca intelegi dar imediat dai dovada ca nu ai inteles nimic ,se cam prinde lumea ca nu esti in stare sa-ti legi sireturile singur.

Man... doar el are poza 100% reala la avatar. A ta e furată de pe interneți, recunoaște si te iertăm.

P.s. cand il vezi din cabina, nu-l omori, e si el un suflet... chiar daca nu se simte sub roti.. (replica aia inca ma socheaza cand ma gandesc la ea... dar nu la modul la care a gandit-o el)

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahhhh, deci tu esti genu' ala de iese cu motoru' doar seara, in oras cand "iese" si fetele ca sa turezi motoru' si sa agati ceva, nu?

Am auzit de genul asta de posesori de motociclete, ca doar asa ii pot numi.. Credeam ca-s doar legende bucurestene cu cocalari care s-au gandit ca bmw-urile nu-si mai fac treaba cand ies la agatat. Aahhhh, apropo... Ce marime porti la slapi cand iesi cu motorul?

lol, cam impertinent pustiu , sa nu-tz iei zboru prematur ... in viata nu-i ca la femei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahhhh, deci tu esti genu' ...

 

Ahhhh, deci turatul...

 

Ahhh da...

 

Ahhh, ai dreptate...

 

Ahhh, eroino, cum iti risti tu viata de fiecare data cand iesi cu motocicleta. Poate daca ai mai reduce din selfie-uri n-ai fi nevoie sa-i multumesti motocicletei ca esti in viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am vrut sa ma bag in discutie pana acum, am vazut filmuletul, nu mi-a trezit nici un sentiment, am trecut mai departe. Am si uitat. Dar intamplator am dat aseara peste niste filmulete d'ale tale de pe youtube... man, tu chiar esti pe bune?!? Bravo tie ca ai subscriberi, ca faci trafic, poate-ti iese de o ciuga, dar plm, maturizeaza-te... gresesti flagrant in multe cazuri, te fura peisajele, numai tu stii la ce te gandesti cand nu-ti ies curbele... nu zice nimeni sa fi cu genunchiul pe jos, dar fii in plm atent la drum si lasa-ti pe altii in pace sa-si vada de viata lor. A ta e mult mai importanta decat a lor!!! Glume de câcat cu amicul ala al tau cu CBR125 cu opritul motorului la semafor.. WTF???!?! Si inca ceva... strigi "hotul" ca ti-a furat A1 sau A3 videoclipul, dar tu ai licenta pe softurile alea instalate pe laptop?!? Daca da, bravo tie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motovlogging..sau ce face tipul asta,chestie imprumutata de la americani,doar ca acolo vezi chestii faine.. Si el are video-uri misto,doar ca are o singura problema.. Multe din situatii sunt realizate intentionat chiar de el..precum asta de exemplu -->

(schimba banda special ca sa intre in pieton,care traversa neregulamentar,dar in fine).. Asa ca,legat de primu videoclip,daca nu vrei sa mori,totul depinde 90% doar de ce faci tu,cum anticipezi si cum eviti chiar si greselile altora. Spor la treaba.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta linie de atac...

Cand tot spui ca intelegi dar imediat dai dovada ca nu ai inteles nimic ,se cam prinde lumea ca nu esti in stare sa-ti legi sireturile singur.

 

Eu nu atac pe nimeni, sa fie clar. N-am venit aici sa ma iau de tine sau sa fac cucu' mare, intelegi? Am venit sa postez un videoclip in rubrica "Campanii anti-accidente", ceea ce am si facut. Daca pe tine atat te duce capul, sa iti versi frustrarile si sa te lauzi ca tu esti motociclist adevarat cu motociclete adevarate care se tureaza la semafor, n-ai decat, nu te opresc.

Motovlogging..sau ce face tipul asta,chestie imprumutata de la americani,doar ca acolo vezi chestii faine.. Si el are video-uri misto,doar ca are o singura problema.. Multe din situatii sunt realizate intentionat chiar de el..precum asta de exemplu -->

(schimba banda special ca sa intre in pieton,care traversa neregulamentar,dar in fine).. Asa ca,legat de primu videoclip,daca nu vrei sa mori,totul depinde 90% doar de ce faci tu,cum anticipezi si cum eviti chiar si greselile altora. Spor la treaba.

Cat despre intamplari, nu mi le fac singur deloc. Imi aduc aminte perfect situatia din video.. Am vrut sa il ocolesc, sperand ca o sa-l duca capul sa se asigure si in directia din care veneam eu.. L-as mai fi ocolit o banda daca acolo nu ar fi fost o duba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

 

esti motociclist adevarat cu motociclete adevarate care se tureaza la semafor,

Asta e definitia frustrarii.😉

 

Faptul ca-ti spun ca esti un pustan pierdut in spatiu nu este o frustrare este o constatare bazata pe materialul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multe din situatii sunt realizate intentionat chiar de el..precum asta de exemplu -->

(schimba banda special ca sa intre in pieton,care traversa neregulamentar,dar in fine)..

Phony news vorba lui Trump. Făcături! Eu deja am trecut de la starea de indiferenţă când am zis că nu mă reprezintă la cea de frustrare la faza cu bătrânul.

Pupa-ţi-ar Loganu bicla aia de unşpe meleoane! :finger:

 

Cat despre intamplari, nu mi le fac singur deloc.. Am vrut sa il ocolesc, sperand ca o sa-l duca capul sa se asigure si in directia din care veneam eu.. L-as mai fi ocolit o banda daca acolo nu ar fi fost o duba...

Mă laşi? Erai cu bicla şi te-ai dus intenţionat înspre el. Eşti ultimul de la care aş aştepta campanii anti-accidente! Lasă-ne! Lasă-te!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e definitia frustrarii.

 

Faptul ca-ti spun ca esti un pustan pierdut in spatiu nu este o frustrare este o constatare bazata pe materialul tau.

Pai si care e problema daca sunt pustan? La varsta mea se pare ca reusesc sa constientizez pericolul mult mai bine decat altii cu o varsta. Nu sunt deloc frustrat. De ce as fi? Ca nu am o motocicleta "adevarata"? Ca nu am primit totul pe tava? E ceea ce-mi permit momentan si sunt foarte multumit de motocicleta mea. :v

 

ce marime sunt blugii in care te dai pe o roata in poza de profil?

48, de ce? Eu ma dau un blugi cu protectii pe dedesupt la viteze de 0-70 km/h, nu in slapi cu peste 150. Cred ca asta e diferenta si nu ai nevoie de multi neuroni sa-ti dai seama.

 

Phony news vorba lui Trump. Făcături! Eu deja am trecut de la starea de indiferenţă când am zis că nu mă reprezintă la cea de frustrare la faza cu bătrânul.

Pupa-ţi-ar Loganu bicla aia de unşpe meleoane! :finger:

 

Mă laşi? Erai cu bicla şi te-ai dus intenţionat înspre el. Eşti ultimul de la care aş aştepta campanii anti-accidente! Lasă-ne! Lasă-te!

Ai citit ce am scris? Aia a fost reactia mea de moment. Am crezut ca-l duce capul si o sa se asigure, mai ales ca era sens unic.

 

Eu va las sa va agitati cat puteti pentru ca nu ma deranjeaza. Am realizat ca desi sunt un pustan si nu am o motocicleta adevarata reusesc sa fac distinctia intre un motociclist si un posesor de motocicleta, aka cocalar care tureaza motoru' la semafor sa impresioneze. Amen

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica inteleg perfect fenomenu..ni se intampla tuturor zilnic situatii de genu,dar poate mai rar pt ca ajungi la un nivel unde gandesti cu 2-3 miscari inaintea traficului si iei in calcul toate variantele posibile..Inteleg si faptul ca nu s ar uita nimeni la un video cu unu care doar se plimba si merge prudent. Sunt multe situatii unde vezi cu mult timp inainte intentiile soferilor si cu toate astea preferi sa franezi cat mai tarziu ca sa dramatizezi momentul. Nu o lua in nume de rau,unii poate chiar apreciaza genu asta de teatru,mai ales cei care sunt doar fani motociclism,si pe buna dreptate,prin faptul ca exagerezi unele faze nu inseamna ca sunt complet lipsite de veridicitate si ca nu se pot intampla chiar asa. In alta ordine de idei,bravo tie ca faci ceva si te descurci destul de bine cu editarea,asa ca.. keep it up ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...