Sari la conținut

Noi suntem motociclisti!


JusTryMe
 Share

Postări Recomandate

Vizitator goe 75

Off doamne !...Vai si amar...

Ala a fost momentul in care m-am declarat lamurit cu nivelul limitat de inteligenta.

La cererea puplicului te-am mai atatat putin pentru divertisment si nu te desminti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 181
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Omule... tu chiar ai frustrari. Scoți din senin idei tampite.

1) de unde stii ca Goe se da in slapi la 150 si tureaza mobra la semafor? Te-ai trezit de dimineata si a zis "Goe e din ala!". Si a devenit brusc o convingere de neclintit... bazata pe nimic

2) de unde ai scos fraza cu "primit totul pe tava?". Încerci si tu sa vezi daca se simte careva? La fel ca la punctul 1, e o idee care a aparut din senin in discutie si in convingerile tale.

 

Ai un mod de a gandi foarte dubios si logica nu e punctul tau forte. Esti genul ala de persoana cu care nici nu prea iti vine sa porti o discutie in contradictoriu pentru ca vine cu pseudo-argumente atat de aiuristice incat nici nu stii de unde sa incepi sa ii raspunzi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ai un mod de a gandi foarte dubios si logica nu e punctul tau forte. Esti genul ala de persoana cu care nici nu prea iti vine sa porti o discutie in contradictoriu pentru ca vine cu pseudo-argumente atat de aiuristice incat nici nu stii de unde sa incepi sa ii raspunzi...

cred ca e din clanul adrienilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

 

Omu selecteaza cuvinte la care poate sa aduca o replica(oricat de bizara si lipsita de logica ar fi).Ideile din spatele cuvintelor trec pe langa el .

 

Vezi ca te trezesti in grupul de cocalari slapari daca nu esti de acord cu el.😂

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Vezi ca te trezesti in grupul de cocalari slapari daca nu esti de acord cu el.

imi pare rau dar s-ar putea sa ajung in grupul care a primit totul pe tava

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule... tu chiar ai frustrari. Scoți din senin idei tampite.

1) de unde stii ca Goe se da in slapi la 150 si tureaza mobra la semafor? Te-ai trezit de dimineata si a zis "Goe e din ala!". Si a devenit brusc o convingere de neclintit... bazata pe nimic

2) de unde ai scos fraza cu "primit totul pe tava?". Încerci si tu sa vezi daca se simte careva? La fel ca la punctul 1, e o idee care a aparut din senin in discutie si in convingerile tale.

 

Ai un mod de a gandi foarte dubios si logica nu e punctul tau forte. Esti genul ala de persoana cu care nici nu prea iti vine sa porti o discutie in contradictoriu pentru ca vine cu pseudo-argumente atat de aiuristice incat nici nu stii de unde sa incepi sa ii raspunzi...

Pentru ca are toate caracteristicile unuia care face asta. Atata timp cat tu consideri o motocicleta adevarata doar una cu extrem de multi cai putere pe care o turezi la semafor sa vada lumea cat de smecher esti tu nu cred ca nivelul tau de inteligenta nu depaseste un nivel foarte ridicat. Atata timp cat tu te bucuri de viteza, nu de drum, atata timp cat tu esti fericit ca mergi mai rapid decat ceilalti, nu de ceea ce iti ofera natura n-am ce zice decat sa ai grija ca ar fi pacat sa ploua cu rip-uri pe aici. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amesteci niste idei preconcepute ..iarasi.

nu inseamna ca automat cine isi ia 150cp o sa ii tureze la semafor sa se auda din satul invecinat. in functie de cat te duce capul, poti tura si o moto de A2 sau poti sa nu turezi deloc o hayabusa. da, cine isi ia mobra doar pt a putea face zgomot la semafor este un idiot. dar nu ma prind cum ai dedus tu ca e cazul si aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amesteci niste idei preconcepute ..iarasi.

nu inseamna ca automat cine isi ia 150cp o sa ii tureze la semafor sa se auda din satul invecinat. in functie de cat te duce capul, poti tura si o moto de A2 sau poti sa nu turezi deloc o hayabusa. da, cine isi ia mobra doar pt a putea face zgomot la semafor este un idiot. dar nu ma prind cum ai dedus tu ca e cazul si aici.

Din cate am inteles de la nenea cu gura mare, motocicleta mea nu e o motocicleta adevarata. Vezi in comentariile de mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te aprinzi prea repede. si tot nu e vreo legatura logica intre "ia-ti tu motor adevarat" si "eu o turez la semafor"

 

/index.php?/topic/743632-noi-suntem-motociclisti/?p=4281649

 

/index.php?/topic/743632-noi-suntem-motociclisti/?p=4281681

Nu m-aprind deloc. Chiar sunt foarte calm. N-am venit sa fac gura sau sa caut cearta. Am venit sa postez o campanie anti-accidente si am continuat sa imi sustin punctul de vedere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

citeste din nou postarea numarul 38. primul link din cele doua. zi-mi si mie ce legatura are ce ai citat cu ce ai scris sub...

si da, nu te aprinzi repede, tragi concluzii repede. greseala mea

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

N-am vrut sa ma bag in discutie pana acum, am vazut filmuletul, nu mi-a trezit nici un sentiment, am trecut mai departe. Am si uitat. Dar intamplator am dat aseara peste niste filmulete d'ale tale de pe youtube... man, tu chiar esti pe bune?!? Bravo tie ca ai subscriberi, ca faci trafic, poate-ti iese de o ciuga, dar plm, maturizeaza-te... gresesti flagrant in multe cazuri, te fura peisajele, numai tu stii la ce te gandesti cand nu-ti ies curbele... nu zice nimeni sa fi cu genunchiul pe jos, dar fii in plm atent la drum si lasa-ti pe altii in pace sa-si vada de viata lor. A ta e mult mai importanta decat a lor!!! Glume de câcat cu amicul ala al tau cu CBR125 cu opritul motorului la semafor.. WTF???!?! Si inca ceva... strigi "hotul" ca ti-a furat A1 sau A3 videoclipul, dar tu ai licenta pe softurile alea instalate pe laptop?!? Daca da, bravo tie!

 

Eu asteptam cu nerabdare sa vad cum raspunde la comentariul de mai sus dar a intrat in transa si a facut point fixation pe mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am inteles de la nenea cu gura mare, motocicleta mea nu e o motocicleta adevarata. Vezi in comentariile de mai sus.

 

Nu, nu este. Relax, si eu am avut CB 500 si credeam ca sunt miezul din dodoasca. E normal asa la inceput. Abia cand o sa treci la o categorie mai mare o sa intelegi de ce <nu erai>. Dupa mii si mii de km cu mai multe motociclete o sa incepi sa intelegi cat de multe mai ai inca de invatat. E cu totul alta poveste. Dar da, entuziasmul incepatorului. :)

 

In alta ordine de idei, e ok filmuletul tau daca te reprezinta pe tine si atat. Pe mine (sau pe altii) nu ne reprezinta. Daca vrei sa traiesti, lasa melodramele si nu mai astepta prioritate. Invata sa conduci ca si cum ai fi invizibil, bazeaza-te pe reflexele tale si fii cu ochii in 14 sa anticipezi traficul, sa te astepti la orice. O sa vezi ca nu o sa ai nevoie nici de tobe galagioase, nici de echipament viu colorat si nici de marsuri de constientizare (despre care cred, cu riscul de a supara pe unii, ca nu au alt rol decat de a enerva soferii care raman blocati in trafic ca "trece motociclistii").

 

Tu esti unicul responsabil de pielea ta. Nimanui altcuiva nu ii pasa, really. E bine sa pastrezi un dram de frica, sa nu te relaxezi total, sa fii constient ca fiecare greseala te poate costa mai mult decat in alte circumstante. Dar sa mergi constant cu frica, e inutil - se poate muri in alte moduri la fel de bine.

 

Nu-i multumi motocicletei tale, desi ii atribui un "suflet" (da, ale mele au avut toate si nume si am avut grija de ele la modul absurd...). Multumeste-ti tie, cand nu faci prostii. Cearta-te cand le faci, lasa orgoliul si baga km, incearca sa evoluezi. Motociclismul e o experienta foarte individuala. Nimeni nu il mai vede ca tine. Sau ca mine. Sau ca Gigi. E ceva ce faci pentru tine, nu ai nimic de demonstrat aici. Deci... cheie, contact, motor si drum intins! Cand se incalzeste, desigur...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Peste cativa ani cand o sa ai motocicleta adevarata si o sa mai inveti sa mergi ,o sa te invit sa iesi cu noi sa vezi cat de mult turam motoarele.

Chiar recomand o plimbare cu goe, am invat cate ceva la un drum in spatele lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu este. Relax, si eu am avut CB 500 si credeam ca sunt miezul din dodoasca. E normal asa la inceput. Abia cand o sa treci la o categorie mai mare o sa intelegi de ce <nu erai>. Dupa mii si mii de km cu mai multe motociclete o sa incepi sa intelegi cat de multe mai ai inca de invatat. E cu totul alta poveste. Dar da, entuziasmul incepatorului. :)

 

In alta ordine de idei, e ok filmuletul tau daca te reprezinta pe tine si atat. Pe mine (sau pe altii) nu ne reprezinta. Daca vrei sa traiesti, lasa melodramele si nu mai astepta prioritate. Invata sa conduci ca si cum ai fi invizibil, bazeaza-te pe reflexele tale si fii cu ochii in 14 sa anticipezi traficul, sa te astepti la orice. O sa vezi ca nu o sa ai nevoie nici de tobe galagioase, nici de echipament viu colorat si nici de marsuri de constientizare (despre care cred, cu riscul de a supara pe unii, ca nu au alt rol decat de a enerva soferii care raman blocati in trafic ca "trece motociclistii").

 

Tu esti unicul responsabil de pielea ta. Nimanui altcuiva nu ii pasa, really. E bine sa pastrezi un dram de frica, sa nu te relaxezi total, sa fii constient ca fiecare greseala te poate costa mai mult decat in alte circumstante. Dar sa mergi constant cu frica, e inutil - se poate muri in alte moduri la fel de bine.

 

Nu-i multumi motocicletei tale, desi ii atribui un "suflet" (da, ale mele au avut toate si nume si am avut grija de ele la modul absurd...). Multumeste-ti tie, cand nu faci prostii. Cearta-te cand le faci, lasa orgoliul si baga km, incearca sa evoluezi. Motociclismul e o experienta foarte individuala. Nimeni nu il mai vede ca tine. Sau ca mine. Sau ca Gigi. E ceva ce faci pentru tine, nu ai nimic de demonstrat aici. Deci... cheie, contact, motor si drum intins! Cand se incalzeste, desigur...

Sarut-mana. :10: Exact asta am vrut sa spun si eu. Numai ca a fost mult mai eleganta, mai exacta si explicita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ northern_freyja

 

Nimanui altcuiva nu ii pasa, really.

 

Pe bune ? Really, pe bune ? Se poate înlocui în viața reală really cu pe bune ? Deși le zici bine, zeiță nordică, îți joacă feste limba română ? Chiar trebuie să subliniem mândra apartenență corporatistă romgleză ?

Aștept nobila-ți vituperare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi "le zic bine", iacata: un simplu cuvant dintr-o limba barbara, lenevind nepasator atarnat in coada propozitiei ca o maimuta nerusinata, a creat o cuta pe chipul Domniei Tale... si a dezlipit foita subtire de pe spatele etichetei corporat®iste cu care m-am trezit pe frunte pe gerul asta. Nu tine de cald, domnule, am caciula...

 

Azi nu avem vituperari in program. Corporat®istii stiu de meetinguri, calluri, targeturi, scoping si resourcing. Vituperarile le lasam hipsterilor biciclisti cu pantalonasi cadrilati care dezapezesc pistele de pe Calea Victoriei in speranta ca vor pedala pe acolo la -15 C, sfidand legile aderentei, pentru ca au zis in Rezolutia de Anul Nou (un fel de "Tratat de la <Palat din Franta cu nume Versat>" mai mic) ca vor slabi.

 

Nimanui nu ii pasa, pe bune. Nici de asta. "Doar o vorba sat-i mai spun" - poate doar lui Pruteanu. :D

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...