Sari la conținut

Sfat alegere top case


Ulita
 Share

Postări Recomandate

Cand cineva vrea sa iti speria capra, ti-o sperie in cateva secunde. A ta dispare instant, nu sta nimeni la discutie, doia handralai ti-o baga in duba in miezul zilei. Dupa prima intersectie schimba numerele si bafta, mai prinde-l. Un case se poate fixa suplimentar de cadru cu un surub prins pe interior. Ale mele nu se poat scoate de pe cadru decat rupand cutiile, ca suruburile (4 la numar pe fiecare case) sunt metric 8. Sa le desfaca e mai usor, ca am niste lacatele deocamdata. De furat mobra nu prea imi fac griji, mai ales cand e echipata de calatorii, ca arata naspa, iar cutiile ingrozitor. Dar cine stie, orice e posibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merg intr-o calatori si pana sa ajung la cazare doresc sa mai opresc in cateva locuri pentru a vizita orasul etc. Daca merg cu sidecase-uri cum ma asigur ca nu ma lasa hotii fara acestea?

 

Ai mai multe variante, in functie de nevoi si buget :) Poti alege case-uri cu sisteme tapene de prindere si inchidere, cu multiple cleme metalice etc.

Pe langa asta le poti asigura suplimentar, cum spunea Lucian mai sus, cu un surubel ascuns pe dedesubt, un cablu antifurt ceva.

Exista si mici alarme dedicate bagajelor (exemplu). Dar cred ca deja mai bine iti trimiti prin curier bgajele decat sa tot stai sa le armezi/dezarmezi :)

 

Dar 100% safe nu este nici una, asa ca nu lasa in bagaje lucrurile de valoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...