Sari la conținut

November rain: Lepsa - Siriu de toamna tarzie


Postări Recomandate

Salutare dragi colegi, m-am gandit sa incepem saptamana frumos si sa va povestesc pe scurt ultima mea iesire de anul trecut: pentru ca mai voiam o plimbare pe 2016 si se preconizasera cateva zile "frumoase" am hotarat impreuna cu un prieten sa dam o tura pe traseul Bucuresti - Buzau - Lepsa - Intorsura Buzaului - Cheile Siriului - Ploiesti - Bucuresti, un traseu de o zi si aproximativ 600km. Asta se intampla in noiembrie si am hotarat sa mergem in timpul saptamanii ca sa evitam traficul pe Lepsa si Siriu.

Din pacate vremea nu a tinut cu noi dupa cum o sa vedeti in video si m-am pricopsit si cu o amenda pentru viteza pe traseu, dar tot a fost o zi mult mai buna decat una la birou :)

 

Vizionare placuta:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

superb suna motorul , cel putin pe filmare se aude foarte bine ! unde ai avut camera pozitionata ?

Se aude foarte frumos si in realitate :), camera am avut-o montata pe casca.

 

Salut. Ce cauciucuri folosesti ?

Salut, anvelopele sunt Dunlop Sportmax Roadsmart II

 

Salut, ce suport de telefon folosesti? Esti multumit de el?

Salut, am un suport ieftin de plastic cu prindere pe mount de gopro. Pana acum nu am avut probleme cu el, tine telefonul bine si pentru ca foloseste mount-ul de gopro e destul de ajustabil. Uite-l aici: http://ishoot.ro/suport-de-telefon-smartphone-cu-prindere-compatibila-gopro-sjcam.html

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos video si tura sper ca la vara sa ajung si eu pe acolo ,pana una alta am 2 3 intrebari

1.ce camera ai folosit?

2.ai filmat incontinuu sau doar parti si ai editat apoi?

3.cu ce program ?

E foarte frumos, mai ales vara. Poti sa te uiti pe canal, am un video de pe Lepsa si de asta vara ;)

1. Camera e un gopro hero 3 black edition

2. Am filmat tot traseul si am editat

3. Adobe Premiere

 

Este editat , pt ca apare si dispare tf de pe coarne ca veverita din Ice Age :lol:

corect :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Suportul de telefon este cu arcuri sau are alt sistem ?

Boss nu esti atent?

A dat omu' link cu suportul de telefon si are prindere de go pro :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O fi lg g5....fugi la cumparaturi :P

Neah, am htc m8, pana nu iese fum din el nu il schimb:D dar eram curios daca n a avut emotii colegul, cu telefonul in ploaie.

Acum cochetez cu ideea de gps moto, dar scump nene scump. Waze e suficient momentan:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, frumos video ✌

 

Ai folosit microfon extern? Daca da, unde l-ai pus?

Ce setari ai folosit la camera pentru a filma?

Multumesc :)

Merci

Am folosit un microfon extern (zoom H1) pus intr-un rucsac prins de codita. La gopro folosesc mereu 1920x1440 la 30fps si convertesc din aplicatia lor la 1920x1080. La camerele gopro mai noi poti folosi 1080p superview pentru acelasi efect.

 

Aaa, da ....suportul, suportul de care e?....ecou ecou ecou ecou... :D

Ai telefon waterproof? Ca il vad folosit si cand te cam uda.

Nu e waterproof dar pentru ca sta cumva sub parbriz nu se uda "chiar" asa rau in mers :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , imi poti spune ce priza12v folosesti si de unde ai luat-o ?

Se aude super,mobra aia !!!

Salut. Sigur ca da, este fix asta: http://motodiscount.ro/KIT-COMPLET-PRIZA-MOTO-4RIDE-ERCL01A Ce mi-a placut mie e ca are prinderea metalica si mai ingusta. Majoritatea au prinderea de ghidon lata si trebuie sa gasesti o portiune de ghidon dreapta ca sa le poti prinde.

 

Nice edit la fiecare stergere a lentilei camerei. Bv. Misto. Mare incredere ai in anvelopele alea pe ploaie. :)

 

Hai cu PRIMAVARAAAA!!

Multumesc, si mie imi place cum mi-a iesit efectul ala. Mai avem o luna de iarna si scapam :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nice edit la fiecare stergere a lentilei camerei. Bv. Misto. Mare incredere ai in anvelopele alea pe ploaie. :)

 

Hai cu PRIMAVARAAAA!!

 

Poate mai invartim si noi roatele mpreuna, stii cum zic :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...