Sari la conținut

GPS Tracker


rastafarian
 Share

Postări Recomandate

Acum 52 minute, tzunoi a spus:

Uita-te la airtag de la apple. Sau echivalentul samsung. De marimea unui nasture mai mare, bateria il tine 1 an…

daca nu ai nici un iphone pe langa degeaba l pui!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Eu am asa ceva la moto, poate e ce vrei. Însă nu are aplicație, văd toate info din pagina web (am un bookmark pe homepage) sau prin sms. Deci poți avea doua dispozitive, doua sim-uri și doua iconițe pe telefon (bicla și moto). 

Sună și pune întrebări:

https://www.furat.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Alin tricity a spus:

 Astfel de dispozitive functioneaza doar dacă se afla in raza de acțiune ( acoperire ) telefon. 
 

gps tracker cu sim zici? care trebuie sa fie intr-o zona de acoperire cu acoperire gsm ca altfel nu poae raporta locatia. Doar nu se conecteaza la satelit. sau se poate conecta dar nu despre asta vorbim ca e cam prohibitiv ca pret.

Airtagurile - si celelate jucarii - functioneaza bazandu-se pe telefoanele din apropiere. la modul ca ele trimit un mesaj care bate 10-20 de metri in jurul lor, in care instruiesc celelalte telefoane sa raporteze locatia. La modul ca telefonul trimite catre server - l-am vazut pe gigi cu numarul de identificare asta la locatia mea. Avantaje - bateria tine foarte mult si e mic, extrem de mic. Dezavataje - daca nu e nici un telefon prin zona nu vei afla in veci locatia pentru a nu are cine sa o raporteze. Dar..nu prea mai e cazul acum

GPS tracker - raporteaza locatia indiferent daca ai sau nu telefoane in zona. Se bazeaza pe gps. Dezavantaje - e mai mare, sensibil mai mare, bateria tine mai putin. Baga-l in garaj/duba/subsol si nu mai vede sateliti deci nema locatie. Airtag-ul ia locatia telefonului care o gaseste in mai multe moduri nu numai prin gps.  Pretul - sensibil mai mare. Bateria..daca ai noroc o saptamana. Ghici ce - hotii stiu de existenta lui si cauta ceva asemanator si il scot de acolo. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...