Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Piesele de Simson potrivesc foarte greu pe GPZ si pe GSXR :)

 

Deh, criza financiara globala, le ajustez din pila :D Tu ar trebui sa stii foarte bine cum e cu saracia aia care te tot sodomizeaza, conform semnaturii tale :)

 

Dupa interventia cascadorului rasului de mai sus, astept si oferte serioase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Cumpar robinet benzina si toba completa, originale, pt Simson Sport. Locatie: Bucuresti sau judetele limitrofe.

 

salut

am eu piese ptr simson si as vrea sa fac schimb.ce zici te bagi?

eu am nevoie de doua suspensii spate ptr un simson avo si 2 seii ptr acelasi model.adresa mea de mail este erebus103@yahoo.com daca poti face rost de astea...trimite-mi un mail ok?

bafta si asfalt uscat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

am eu piese ptr simson si as vrea sa fac schimb.ce zici te bagi?

 

As face schimb cu cea mai mare placere daca as avea dubluri la piese. Dar la cum l-am luat (gratis, doar sa fac actele), nu cred ca ii puteam cere omului si ceva piese de schimb. Daca te hotarasti totusi sa facem schimbul dorit de mine (piesele tale contra banilor mei :) ) astept un pret de la tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anunt pt un prieten:

Vand IJ Planeta 3, an de fabricatie 1973, motor inlocuit cu unul din 2000 de IJ Planeta 4. Proaspat vopsit (alb negru), segmenti, piston, discuri de ambreiaj, baterie Varta, toate noi. Toate actele sunt in regula, I.T.P. valabil pana la 30 aprilie 2011. Pret 1.500 lei negociabil.

Motocicleta se poate vedea in Radauti - Suceava.

Pentru detalii telefon 0761 332 571.

Petru Covasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un nou pret o noua oferta(motocicleta,multe piese de schimb,multe piese noi pe ea,echipamentul de mai sus +o super pereche de pantaloni de piele)=20 de mil.Pretul este putin flexibil pt cel hotarat sa aiba grija in continuare de ea! :D

 

 

Salut, m-ar interesa un portbagaj si crash-bar-ul! Daca se poate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

niste poze ceva ... daca nu cumparam - macar ne clatim ochiul -> "vopsit alb negru" = suna bine :D, sunt curios daca si arata bine :D

Ehee... sper sa iti placa si sa o cumperi k tre sa strang bani pentru alta... si daca nu o iei.. zici si tu la altii :blink:

Ij'ul e mai fain ca in poze da nu am avut cadrul adecvat si aparatura necesara pentru a'i scoate in evidenta calitatile :jump:

post-48060-1253986236_thumb.jpg

post-48060-1253986271_thumb.jpg

post-48060-1253986283_thumb.jpg

post-48060-1253986295_thumb.jpg

post-48060-1253986323_thumb.jpg

post-48060-1253986401_thumb.jpg

post-48060-1253986415_thumb.jpg

post-48060-1253986427_thumb.jpg

post-48060-1253986437_thumb.jpg

post-48060-1253986450_thumb.jpg

post-48060-1253986459_thumb.jpg

post-48060-1253986474_thumb.jpg

post-48060-1253986763_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un nou pret o noua oferta(motocicleta,multe piese de schimb,multe piese noi pe ea,echipamentul de mai sus +o super pereche de pantaloni de piele)=20 de mil.Pretul este putin flexibil pt cel hotarat sa aiba grija in continuare de ea! :D

Pretz de criza :18 mil :D

Editat de CrazYRaveN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. caut si eu un cilindru si un piston cu tot cu segmenti pentru un ij jupiter 4. Are cineva, sau stie pe vreun frate care are un prieten care are o nepoata care are asa ceva sau daca nu de unde cumpar noi?

Am eu de jup 5 , si stiu ca merg pusi pe jup 4, nu-s noi dar is buni. 0723172823.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur nu e de Simson.

na sa imi trag ciorapii! RASTURNARE DE SITUATIE. cum scrie "ivan pedala" ca e de jawa sau cz. :rose:

mikulaish! ai cumva unul de proba? uite ca ma tot cantaresc cu blocajul asta.macar sa stiu si eu de la ce moto sa caut ca de bk350 sigur nu o sa gasesc.

doamne ajuta

 

Mesaj completat

In mod sigur este de Jawa sau CZ...fara dubii! :blink:

mersi de info

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

app...eu stiam ca cilindrii de la jupiter 5 nus compatibili cu cei de la 3 sau 4

ba da is compatibili, dar necesita schimbarea coturilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand 2 sei solo la pret de criza sau facem schimb cu piese de nipru sau vedem noi cu ce. ele sunt in stare buna, incluziv cauciucul (nu e imbatranit sau crapat) iar la cere se pot vopsi in negru(partea metalica) . pret orientativ 150 de lei fiecare dar mai lasam k na...E CRIZA firar mama ei de criza

pentru contact dati PM sau 0771447193 marius

 

 

PS primele trei poze sunt cu scaunul din fata iar urmatoarele cu cel din spate

 

up pret 100 lei fiecare.primul venit primul servit.nu le mai rezerv pentru nimeni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vinde Jawa 350 1985.Motocicleta merge si arata foarte bine.A fost refacuta complet acum 2 ani.Am folosit-o destul de putin,doar in plimbari de weekend si la intruniri.M-ai dau la ea carena fatza,top case,motor de rezerva,far,tobe,amortizoare,bujii noi,saboti frana noi,crash-bar,si multe alte maruntzishuri.In 2008 in toamna i-am pus segmentzi,bujii,fise,garnituri,carburator,filtru aer,cabluri,bec halogen,lant...toate noi.Are comenzi si bord de la Honda.Este din nou la vanzare pentru ca am revenit in tara.Pretul este de 600 euro negociabil.Mai multe detali pe id de mess:s33king4 sau la telefon 0766908645. Mai dau la ea si o casca,o pereche manusi piele si ghete Bikers aproape noi marimea 39!

post-20716-1249070902_thumb.jpgpost-20716-1249070914_thumb.jpgpost-20716-1249070929_thumb.jpgpost-20716-1249070943_thumb.jpg

post-20716-1249071165_thumb.jpg

post-20716-1249071173_thumb.jpg

Mesaj completat

post-20716-1249559240_thumb.jpg

Chiar nu vrea nimeni motoru asta? nu e pacat de el si de munca depusa tot la el??? Cat ar merita dupa voi??? Apropo motivul vanzarii:m-a afecat f. tare criza,nu imi mai permit sa il tin in circulatie...e pacat sa rugineasca in garaj dupa atat truda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba da is compatibili, dar necesita schimbarea coturilor

 

Aici tin sa te contrazic @pedros.Cilindrii de jupiter5 au gaurile prezonelor dispuse in patrat,pe cand cilindrii de jupiter3-4 au gaurile prezoanelor dispuse in trapez.

Deci,incmpatibil!

Sunt interschimbabili cilindrii de jupiter3 cu cilindrii de jupiter4 si viceversa.

 

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...