Sari la conținut

Postări Recomandate

Gresit Robert, ce ai postat tu este un atas pentru IJ 56, eu am postat atas pt IJ350/IJ49. Probabil ca poza cu atasul postat de mine nu este f. relevanta, dar aici merge vorba romaneasca, aia cu "seamana, da nu rasare". Modelul postat de tine este un derivat al celui postat de mine, sunt diferente la latime, la "aripioarele" acelea laterale. Na, acum daca vrea cineva, pretul in Ucraina este de 300 de euro, daca va intereseaza va duceti la om, nu e f. departe de granita, presupun ca va mai costa cam 100 de euro combustibilul.

 

da

nu e identic.de aia am si scris "asa ceva ". :cheers:

dar totus sunt aspecte comune . 300 eur nu pare mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Se vinde CZ 250 din 1975. In stare buna, multe piese noi. Are cateva mici modificari, dar dau cu el si piesele originale.

Are numere vechi, dar am toate actele necesare inmatricularii. E pe 6V, dar merge incarcarea ok , baterie noua. Pret : 350 E

 

Se poate vedea in Brasov

 

si poze :

post-30721-1275642841_thumb.jpg

post-30721-1275642877_thumb.jpg

post-30721-1275642905_thumb.jpg

Editat de ShereKhan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de vanzare :

amortizoare spate ij-(cele nichelate 50lei, celelalte 30lei)

aripa fata-30lei

filtru aer-25lei

saboti frana DNEPR-30lei

oglinzi ij-25lei

manere ghidon.

 

se potriveste filtrul acela pt Voshod 175?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari tuturor posesorilor de comuniste.

Am si eu de putin timp nipra, am luat-o cu furca schimbata dar nu era o problema.....pana am ajuns la RAR . Nu au vrut sa-mi dea ITP-ul din cauza ca aveam furca schimbata cu frana pe disc. A fost singurul motiv. Am gasit sa imprumut una originala doar pentru RAR, dar se pare ca arata mult mai bine si mai masiva cu ea. Asa ca m-ar interesa o furca de nipra. Care aveti asa ceva da-ti de stire , va rog. PM sau 0741159471 sau pe forum.

Multumesc mult si ASFALT USCAT!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca valabil, foarte-foarte negociabil.

 

exista si topic separat, AICI.

 

0723.304.338

 

Se vinde una bucata Minsk, 1992, 125 cc, 2T. A avut acte vechi dar au fost pierdute.

 

Motorul si cutia au fost reconstruite de maestrul Pedro (da, cel de pe forum :D ) acum 3 ani (cele doua furci din cutie sunt noi, plus pistonul, segmentii). De atunci motorul a stat pe dreapta, intr-o curte.

 

A capatat ceva rugina dar motorul nu este blocat. Amortizoarele s-au spart dar exista 2 noi-noute.

 

500 ron (5 milioane lei vechi) usor discutabil. Albastru metalizat in care este vopsita este superb, dar are cateva zgarieturi.

 

PM pt detalii. Mobra se afla in Bucuresti.

 

post-5125-1271359714_thumb.jpgpost-5125-1271359800_thumb.jpgpost-5125-1271359849_thumb.jpgpost-5125-1271359883_thumb.jpgpost-5125-1271359948_thumb.jpg

Mesaj completat

+ un ghidon, + un piston

 

telefon 0723304338

Mesaj completat

eventual se dezmembreaza daca ia cineva mai intai piesele mari (roti, furca, cadru) - nu am un loc in care sa o tin.

Editat de harciogu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare m ar interesa si pe mine sa cumpar pinioanele pentru Dnepr Mt 10 cele de la grupul de spate ca sa pot sa merg cu atasul ,momentan am pinioane solo si m ar interesa si nr de dinti la aceste pinioane .As dori sa fie noi sau daca doreste cineva un schimb solo pt atas .Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare m ar interesa si pe mine sa cumpar pinioanele pentru Dnepr Mt 10 cele de la grupul de spate ca sa pot sa merg cu atasul ,momentan am pinioane solo si m ar interesa si nr de dinti la aceste pinioane .As dori sa fie noi sau daca doreste cineva un schimb solo pt atas .Numai bine

salut. am eu un set de pinioane noi de dnepr.......nu stiu de care sunt......pretul il faci tu.0744779729=0724020205

post-44616-1276025283_thumb.jpg

post-44616-1276025380_thumb.jpg

post-44616-1276025469_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Setul de pinioane este ptr. atas. Cu un astfel de set atingi 80km/h lejer, fara sa fortezi motorul. Arata bine pinioanele, plus, exista si camasa din capul axului de la pinion. Parca i-mi pare rau ca nu am eu nevoie de ele. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...