Sari la conținut

Postări Recomandate

ceva piese de CZ 175 / 477:

post-15613-1288758785_thumb.jpg

post-15613-1288758831_thumb.jpg este un burete de hoinar pe suport de cz, buretele original exista si el

post-15613-1288758802_thumb.jpg

post-15613-1288758885_thumb.jpg

preturi, am pus la topicul CZ........nu le mai retin, oricum sunt doar o baza de incepere a discutiilor.

YM : dantudor100, 0766.102.201, sau pm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Absolut toate posturile au fost trecute pe vizibil, sa nu mai existe discutii. Va descurcati voi in amalgamul existent.

4bike, cateva cuvinte: Sita va cerne motociclistii de samsari.

Eu sunt mandru ca sunt politist, iar functia pe care o am este rezultatul unei munci de 12 ani, si nu de samsareala si de pacalitul oamenilor. Sunt mandru de casa pe care mi-am facut-o, chit ca trebuie sa mai platesc 28 de ani de credit. Sunt mandru de faptul ca sunt un om integru si de cuvant, cu principii, si nu o larva fara posibilitatea de eclozare, iar celor care comenteaza la adresa meseriei mele le doresc sincer sa ia salariul zilnic toata spaga insumata pe care as fi luat-o de cand am dat examen la Academie. Organismul uman traieste cam 10 zile fara mancare...

Cat despre ascunsul de posturi privitor la piese sau motociclete, esti la fel de penibil ca acum ceva vreme, cand acuzai de acelasi lucru. Stiu ca e greu sa afli ca motocicletele ajung la oameni care iti fac competitie si te deranjeaza ca nu poti sa ii pacalesti pe toti.

Ref la cap M72 cu acte de r35 a lu nea Ion Topala, eu am fost primul care am fost la baiat acasa, ala de pe Luica, si am fost cu Gabi (opa, iar ne place sa mancam cacao) si nu am vrut eu sa il cumpar, nu ai negociat tu nimic. Cred ca iti pun poze si de la ala, a fost postat pe pro-bike si eu dupa cateva ore eram la om acasa, cu banii in mana, dar nu am vrut sa il iau. Punct, vreau M72 cu acte de M, am destule piese acasa. Iar despre faptul ca l-am contact eu pe nenea cu DKW-ul si am plusat, asta e o alta aberatie, daca nu eram OM si nu aveam cuvant, puteam oricand sa ma duc sa fac actele pe numele vreunui prieten si nu aflai in veci la cine s-a evaporat motocicleta, dar ti-am demonstrat inca o data ca am moralitate. Iar despre restul de 50 de lei pe care trebuia sa ti-l inapoiez, ai dreptate, ti l-am inapoiat de 2 ori, am dovada "prietene" de cand am platit prin Homebank, dar asta ai uitat sa spui.

Orice piesa sau motocicleta am cumparat-o fara discutii, fara sa incep sa plang ca nu am bani sau sa ii caut zeci de cusururi, poate, poate mai lasa omul ceva. Dovada stau tranzactiile de pe forum si nu stiu cine ma poate acuza ca nu am fost corect.

In rest ramane cum am stabilit, sita timpului o sa cearna si o sa discearna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4bike, daca nu-ti pasa de forum si nu te ajuta cu nimic forumul in meseria-pasiunea ta (laudabila dar ne-motociclistica) nu te atacai atat pentru ca lipseau nushce kkturi de postari.

4bike, cateva cuvinte: Sita va cerne motociclistii de samsari.

Parerea mea e ca forumul sa faca asta prima data. Daca eram inca moderator il banam direct pe 4bike si gata. Acum vad ca a inceput sa se hraneasca din motocicletele cu acte si valoroase. Motociclete care pot fi restaurate si conduse aici, pastrate, nu vandute. Se pot aplica cu brio cuvintele lui Bunu la adresa celor straini de motociclism.

Aici pe forumul motociclistilor nefiind motociclist esti simpatizant si sezi mai umil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine isi face iluzii ca poate cumpara piese importante ca si motociclete de aici de pe forum,se amageste doar.

Postul lui @daciana cu acel awo care a fost postat la vanzare acum ceva vreme a fost blocat un timp scurt.Da ,am fost si eu interesat ca si multi alti de pe aici ca sa-l cumpar si cu toate ca am crezut ca am fost primul care a trimis pm-ul,era deja tardiv,domnu mihai_prd la luat si la si dat,adica 800 cu 1200e.Gresesc domnu' mihai_prd?

Sau furca aia leading link cu care te laudai mai ales cu modul in care ai achizitionat-o,cum e?

Stai linistit ca nu ma astept sa confirmi dar eu unul stiu ca e asa.E similar cu ce s-a intamplat zilele astea si cu acel cadru de awo.

 

Cam frige ciorba asta la voi si nu ma bagam, dar mi-am vazut numele postat pe aici si am zis eu k sa intervin si eu 2 min.

4 bike, postarea ta cu awo o consider ca fiind rau intentionata, ca sa nu o denumesc altfel. Nu tu si nici mihaiprd nu ati fost primii care mi-ati trimis PM, ci jack008, care mi-a trimis un PM f frumos si sincer mi-ar fi placut sa ajunga AWO la el, k sa nu va mai certati atat. Am primit PM de la majoritatea celor de pe forum, Mihai e cel care a venit la mine, profitand de faptul k am fost vecini in Dristor si el a fost cel care a mers cu mine, in afara lui doar master_alexut fiind la fel de convins ca vor sa il cumpere. Imi pare rau sa o spun, dar nu mi-a placut PM-ul tau cand ai inceput sa ii cauti defecte motocicletei,. ca e carb rusesc, ca are nu stiu ce la care oricum nu ma pricepeam si faceai un pret de parca eu il vindeam, iar kestia cu comisionul am considerat-o o jignire. Postul cu AWO fost sters la cererea mea, k sa nu mai existe alte discutii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Habar n-aveam daca s-a facut cu accordul tau stergerea postului sau nu,pur si simplu am remarcat disparitia lui.Exista n topicuri in spate care ocupa loc aiurea de ce tocmai de la bursa se sterge?Oricum o luati domnilor moderatori,e anormal!

 

De stop aveam nevoie la splitul meu,e bus dar tot split e.Ala nu e pret pe ebay si eu gratis nu-l vreau.Daca te decizi la un pret,anunta-ma te rog,eventual iti caut ceva piese de sims. la schimb.

Oricum,slabe sanse sa punctez la capitolul cumparare de aici :)

 

Mai conteaza, ideea e ca a disparut si nici macar nu am cerut asta asa ca ma deranjeaza. Nu sunt pentru muritori regulile moderatorilor. De ce nu mutati anunturile vechi pe o pagina separata ceva genul Bursa comunistelor. Piese vandute sa vada si lumea ce a pierdut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o veste proasta pentru voi doi. Cel de mai sus a fost ultimul post in legatura cu acest subiect. La urmatorul nelegat de BURSA COMUNISTELOR stiu pe cineva care va imparti concedii si la stanga si la dreapta, pentru ca este mereu obiectiv. NU, NU EU.

 

Sigur ca sunteti liberi sa continuati daca va place dar pe un topic dedicat, in nici un caz aici.

 

Va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o veste proasta pentru voi doi. Cel de mai sus a fost ultimul post in legatura cu acest subiect. La urmatorul nelegat de BURSA COMUNISTELOR stiu pe cineva care va imparti concedii si la stanga si la dreapta, pentru ca este mereu obiectiv. NU, NU EU.

 

Sigur ca sunteti liberi sa continuati daca va place dar pe un topic dedicat, in nici un caz aici.

 

Va multumesc

asta e o veste buna pt. restul...............este topic pt. feedback ( cred totusi ca era cuvant si in limba romana :) .....)

aceste discutii ar trebui lamurite pe privat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand urmatoarele pentru Ural M61

-bloc motor complect cu capac distributie si capac aprindere,baie de ulei

-ambielaj ..trebuie refacut

-axa cu came

-pinioane distributie

-capace culbutori stanga si dreapta

 

pret 180 ron...relatii la tel 0721677232

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bucuresti - piesele se gasesc langa aeroportul otopeni dar pe cele mici le pot aduce oricand in bucuresti .

in alta ordine de idei s-a mai dat si anvelopa victoria , asa ca am refacut lista de piese disponibile :

motor complet java 175 , cu compresie buna . 90 lei

rezervor carpati super fara indoituri 35

motor complet cz 175 cu compresie buna , plus alte maruntaie care se vad in poza 140 lei

motoreta incompleta simson sr 2 , i-am pus ghidonul de carpati 200 lei

roti ( una de simsoneta si una necunoscuta dar crom bun) + anvelope pereche rusesti dimensiunea 2.25 19 compabile simsoneta 70 lei impreuna cu cele doua roti pe care sunt .

poze:

piese_moto

 

tn_0e6dc2a792d2c3f19f6ad5111241147a.jpg tn_021ad909e8633721c3e7a817906742d9.jpg tn_62dff3b6baff124795d21e9bfcfaf446.jpg tn_5f5785eb767112987a54fab6101d5700.jpg tn_a93a75961119da2f380404613973ef25.jpg tn_4dc3b5b4fd74d6212696e268c4441ee6.jpg tn_0c7ee82844b93c0cd9bda17772015fba.jpg tn_cbcb0fe87027a99f7790a963a7c311ff.jpg tn_9e7f16c249982b4a40d8ff3cbdd77239.jpg tn_1fe7a98c234bfa93fba1b862f0e95c91.jpg

Motorul de Jawa si epava Cz vor pleca in Cluj . Simsoneta , anvelopele cu roti si rezervorul carpati inca la vanzare .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand comenzi de japoneza, adica ce se vede in poze; poate ciuperizeaza cineva, ceva... 60lei setul

De vanzare aripa verde din poza, refacuta de altcineva. Se ved ca a fost "umpic" sudata la viata ei. E de M72 sau 61, 62, whatever. Celelalte doua se pare ca s-au dat.

Zicem 100lei...

Reducere pentru pachetul complet.

 

0723 128 212

 

edit: comenzile s-au dat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine are un numar de inmatriculare vechi, original, in stare cat mai buna (atat cat se mai poate...) - nu ma intereseaza de la ce provine, imi trebuie ca exponat?

am eu unul de la o mobra dar nu in stare asa bunicica .. ti-l donez daca iti e de folos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pret nou 750 ron neg , fara motor,

motorul la 900 ron

 

pret nou 650 la gramada fara motor si fara aripa si rezervor

 

Mesaj completat

salut ceva piese noi de cz sau jawa 250 cm cubi cu 2 evacuari

 

 

 

pinion foaie roata spate+2 cuplaje noi = 110 ron

amortizoare spate noi 2 buc = 330 ron

cabluri frana mana si picior +cablu ambreiaj + km+ acceleratie noi = 40 ron

arcuri saboti frana noi = 10 ron

bolturi piston noi 4 buc = 30 ron

rulmenti ambielaj noi 2 buc = 30 ron

rulmenti cut vit noi 2 buc = 25 ron

lant distributie nou= 60 ron

pistoane + segmenti 1 nou + 1 folosit =90 ron

pinion + ax km nou =25 ron

pinion+ax tractiune motor nou = 25 ron

pinion+ax lant distributie nou = 45 ron

suruburi motor noi = 10 ron

bucsi bascula bronz grafitat noi = 25 ron

semeringuri ambielaj noi = 25 ron

sincron debraiere nou = 25 ron

scarite spate noi = 25 ron

bucsi amortizoare spate noi = 15 ron

rezervor nou = 30 ron

arripa fata noua =20 ron

aparatoare lant metalica = 25 ron

lampi semnale 2 buc = 60 ron

MOTOR NOU CU FACTURA 250 CMC 2 cilindri = 1000 ron

 

el de caroserie sunt vopsite in maron inchis si crem

nu am poze la ele

 

 

pret nou 650 ron, fara motor si fara rezervor si aripa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vind : alternator 12 v ij;alternator 6 v ij 2 bucati;roata fata ij jupiter 4; furca fata jup. 4, motor ij jupiter 4 .

cumpar rezervor ij model lacrima (ij 49).

tel. 0722875230

pune niste poze cu "fiarele"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...