Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Din cauza post-urilor de genul penultimului nu mai scriu oamenii pe sub-forumul ăsta.

» Post actualizat in 08 Mar 2018 22:44

LE : făceam referire la ce a scris @shashka

Editat de Lolo_ID
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca asta ar fi o cauza. Nu m-am certat cu nimeni, nu am inselat pe nimeni, nu stiga dupa mine nimeni sa-i dau banii inapoi. Omul a ras de ligheanul din botul unui atas pe subforumul lui pinocchio, si mi se pare normal , ca e de ras. Replica a fost aici, doar pentru ca e vorba de bursa. Iar eu la replica am pus un "poate", pe cand in privinta cauzelor tu esti foarte hotarat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca am pus un smiley la sfarsitul propozitiei, nu am facut nici o gluma si nici un misto. Acum ceva vreme am avut o barca de atas Duna de vanzare si chiar a fost "batalie" pe ea. Am vandut-o celui ce m-a contactat primul la pretul oferit de el. Atat ca alte persoane, nu dau nume, si nici nu fac vreo aluzie la cei implicati in vanzarea/cumpararea acestor doua atase, prefera sa tina lumea in stand-by o perioada pana obtin pretul maxim, negociind la mai multe capete, ceea ce in fond nu e neaparat rau, dar poate explica "tacerea".

Exista un topic de licitatii unde se poate face asta vizibil si transparent, dar se pare ca acest topic nu e pe gustul vanzatorilor.

 

Cat despre ligheanul ala, da, am facut misto. La fel cum fac misto cei mai multi de aici de "ingineriile" gen "nea Spirica".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca am pus un smiley la sfarsitul propozitiei, nu am facut nici o gluma si nici un misto. Acum ceva vreme am avut o barca de atas Duna de vanzare si chiar a fost "batalie" pe ea. Am vandut-o celui ce m-a contactat primul la pretul oferit de el. Atat ca alte persoane, nu dau nume, si nici nu fac vreo aluzie la cei implicati in vanzarea/cumpararea acestor doua atase, prefera sa tina lumea in stand-by o perioada pana obtin pretul maxim, negociind la mai multe capete, ceea ce in fond nu e neaparat rau, dar poate explica "tacerea".

Exista un topic de licitatii unde se poate face asta vizibil si transparent, dar se pare ca acest topic nu e pe gustul vanzatorilor.

 

Cat despre ligheanul ala, da, am facut misto. La fel cum fac misto cei mai multi de aici de "ingineriile" gen "nea Spirica".

Salut, si imi cer scuze pentru modul de adresare de mai sus. Ai intuit destul de bine "tacerea", dar motivul nu este pretul. Primul este promis lui ADRIAN pentru simplul motiv ca mi-a dat telefon si a vorbit omeneste. Restul, asa cum banuiesti, au fost o sumedenie de mesaje, fara a se recomanda macar. Eu sunt destul de nou pe aici si nu cunosc numerele de telefon ale utilizatorilor forumului. Chestia e ca "geme" de samsari, dar daca cineva solicita putin ajutor, primeste doar sfaturi din carti, si urmeaza REPARI O VARA ,TE PRIMBLI O SARA. Cat despre lighean, vedem ce va iesi... dar dincolo, la Pinocchio.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi colegi motociclisti, am vorbit la telefon cu Shashka despre atase, am ales unul, mi-a trimis poze cu defectele lui, omul incearca sa ma ajute cu transportul ca sa fie cat mai ieftin si mai nou incearca sa ma ajute si sa remediem unele defecte, nu mi se pare a fi un samsar la care profitul e pe primul loc, e un motociclist care renunta la unele din bunurile lui, ca multi altii dintre noi

Am un respect, desi nu-i cunosc personal, pentru Lolo_ID si CSTELIA dar domnilor va rog nu-l judecati gresit, cu mine a fost fair-play pana acum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, si imi cer scuze pentru modul de adresare de mai sus. Ai intuit destul de bine "tacerea", dar motivul nu este pretul. Primul este promis lui ADRIAN pentru simplul motiv ca mi-a dat telefon si a vorbit omeneste. Restul, asa cum banuiesti, au fost o sumedenie de mesaje, fara a se recomanda macar. Eu sunt destul de nou pe aici si nu cunosc numerele de telefon ale utilizatorilor forumului. Chestia e ca "geme" de samsari, dar daca cineva solicita putin ajutor, primeste doar sfaturi din carti, si urmeaza REPARI O VARA ,TE PRIMBLI O SARA. Cat despre lighean, vedem ce va iesi... dar dincolo, la Pinocchio.

 

AI perfecta dreptate. Discutiile astea sunt foarte vechi. Frumos at fi ca pe piesele de pe bursa sa ajunga la cei cu proiecte personale, de suflet, si nu la samsari. Din placate realitatea e destul de trista. Mi a pllacut mult un utilizator de aici care specifica clear

'' imi rezerv dreptul de a selecta cumparatorul'' Cu alte cuvinte nu vind la samsari. Si samsari sunt buni. Daca n ar exista n as fi fost in posesia multor piese. Totusi.... un samsar ramane un samsar si, din pacate, cu fie care tranzactie se scufunda si mai mult in noroi. E destul de delicata situatia. Sincer ... e undeva in zona gris.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva 2 cauciucuri pe 19" folosite? Cu livrare prin posta.

Trimite-mi PM cu nr. tău de telefon și te sun mâine să-ți zic dacă găsesc ceva. Nu te costă nimic însă trebuie să găsesc ceva de care mă pot dispensa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care din ele Sorin ca sunt 2 seturi de spate.

Pun pe simsonsi ma intereseza si cutia laterala. Su portii din stanga ca cei din dreapta sunt de la picioarele pilotului si mie imi trebuie de la pasager

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma refeream la cei din poza 4. Dar am inteles cutia si suporti pasager de MZ.

Cutia 50 lei suportii 30 lei.

O poza cu cutia in spate si in interior se poate? Apoi iti zic daca totul e ok si sa le trimiti. multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Mai am ceva piese de la un Minsk și nu prea am ce sa fac cu ele... Deci...le scot la vânzare. Preturi...habar nu am..veniți cu oferte. Mai multe poze și detalii la 0762088071. Zi faina.

post-82235-0-38680700-1521556864_thumb.jpg

post-82235-0-15208900-1521556912_thumb.jpg

post-82235-0-69260300-1521556957_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand bucsi pt arc de barca de atas Stoye, noi, fabricate de Stoye Berlin: 60 RON perechea

Arc barca de atas Stoye cu tijele din capat "reparate": 30 RON

Incuietoarea de portbagaj: a fost desfacuta, piesele de otel au fost zincate, iar niturile de cupru sunt noi. Are urme de la un suport de lacat; lipseste piesa in care se ancoreaza haionul: 100 RON

Mai am si o rama de aluminiu de parbriz pt atase Stoye SM, TM, EL cu diverse neajunsuri. Poze fac daca e interesat cineva.

Detalii pe PM.

post-11450-0-36043600-1521743714_thumb.jpg

post-11450-0-65376800-1521743731_thumb.jpg

post-11450-0-96856100-1521743743_thumb.jpg

post-11450-0-43172800-1521743756_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,am un cadru de Ij (5cred) și un motor plus piese de la al doilea motor. Motorul este desfăcut(capace chiuloasa) și fără aprindere(doar bobine inductie) este de 350 cc . Mai multe detalii sa va dau nu știu dar la cerere va pot trimite poze și video pe what's app. Prețul pe motor este de 300 lei sau accept unele schimburi! 0736732831:Piatra Neamț

» Post actualizat in 02 Apr 2018 18:17

Și scuze dar nu știu sa adaug poze!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...