Sari la conținut

Parere Yamaha XTX 660


Postări Recomandate

Eu am avut XTR-ul timp de 3 ani. Aproape la fel. Modelul din 2006. M-am indragostit si eu din prima clipa. Nu am ce sa reprosez motorului, fiabilitate maxima, destula putere, consumabile la preturi decente, am facut si 40% off-road.

O motocicleta de incredere. O problema la mine a fost saua originala la drum lung, ceea ce se poate schimba. A doua, galeriile sub motor pentru o motocicleta offroad, dar la XTX nu conteazaasa mult daca nu faci offroad. La fel se poate schimba cu una 2 in 1. Atat. Dupa ea m-am indragostit de Tenere pe care o am si acum. Senzatia e aproape la fel cu XTR-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte util, mersi :D

» Post actualizat in 14 Feb 2017 21:10

Eu am avut XTR-ul timp de 3 ani. Aproape la fel. Modelul din 2006. M-am indragostit si eu din prima clipa. Nu am ce sa reprosez motorului, fiabilitate maxima, destula putere, consumabile la preturi decente, am facut si 40% off-road.

O motocicleta de incredere. O problema la mine a fost saua originala la drum lung, ceea ce se poate schimba. A doua, galeriile sub motor pentru o motocicleta offroad, dar la XTX nu conteazaasa mult daca nu faci offroad. La fel se poate schimba cu una 2 in 1. Atat. Dupa ea m-am indragostit de Tenere pe care o am si acum. Senzatia e aproape la fel cu XTR-ul.

Multumesc :)

» Post actualizat in 14 Feb 2017 21:15

Daca stiti cateva de vanzare lasa-ti un link :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1777620132488462&id=1657022481214895 Acesta este motorul, l-a vazut cineva inainte? Am vazut ca este de ceva timp la vanzare, mi se pare ciudat ca un motor asa bun sa nu se fi vandut pana acum
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1777620132488462&id=1657022481214895 Acesta este motorul, l-a vazut cineva inainte? Am vazut ca este de ceva timp la vanzare, mi se pare ciudat ca un motor asa bun sa nu se fi vandut pana acum

e modelul vechi

daca vrei ceva ok - dupa 2008 (cel cu senzor de O2).

vorbesc din experienta directa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Am vazut-o,recomand! :ok:

S-a vandut!

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cele din 2008 in sus au bascula spate din aluminiu,cele dinainte o au din tabla.

 

Pe cei ce au pus ochii pe cea de la Sermoto(2012,neagra,3 mii si ceva de euro),ii rog sa-mi dea pm...:)

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Neata la lume!

Intrebar de "noob" - pe xt 660 2008 se potrivesc scaritele de GSA 1200 ? ( bmw gs Adventure 1200).

 

Ma bate un gand iar cele stoc sunt meschin de mici:)

 

La fel, pentru semnale cu led (tot de GSA) v-ati mai pus si alte componente ?

 

Multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...