Sari la conținut

Safe urban riding: tutoriale video pentru siguranta in oras


Gioro_T
 Share

Postări Recomandate

Salutare, frati motociclisti !

 

Catalin aici; sunt un instructor moto din Toronto si am inceput sa lucrez la un proiect video despre siguranta in trafic.

 

Dupa mai multe experimente am lansat un canal pe youtube cu cateva videouri.

 

Va prezint unul dintre ele:

 

 

:wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am apucat sa vad decat primul filmulet cu distragerea atentiei, asa e..si eu raman blocat pe masina din fata uneori :)) o sa ma uit in continuare si la restul filmuletelor. O mica sugestie, din moment ce ai postat pe un forum de romani, o optiune macar cu o subtitrare in romana nu ar strica, avand in vedere ca nu faci decat sa vorbesti, daca cineva nu intelege se va uita doar cum te plimbi :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.

ce camera de filmat este aia de pe casca?

 

vazut cateva filmulete.

din pacate siguranta pe moto va tine intotdeauna de capacitatea riderului de a se retine de la a face "prostii".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut salut !

Merci frumos pentru raspunsuri si recomandari.

 

Adevarul e ca nu m-am gandit la optiunea de a subtitra, insa mi-ar place sa filmez ceva similar data viitoare cand vin prin Bucuresti.

 

Asa e: sunt inca la faza de intro; am mai mult continut filmat despre tactica de mers, pe ploaie, etc - sunt in stagiu de editare (de fapt de invatat sa editez, ca un prieten m-a ajutat cu astea de la-nceput)

 

Camera de pe casca e un gopro modificat cu lentila de 7.3mm (adica "zoom" fata de wide view-ul standard).

Complica mult treaba cand adaogi a doua camera, insa scopul este sa arat si ce se intampla in fata cand te apropii de o intersectie sau alte pericole.

 

Da, asta e canalul de care ma ocup: Motorcycle City Safe

 

:wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...